Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

türkiyede okuduğundan farklı bir bölüme başvurma

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
meis35

türkiyede okuduğundan farklı bir bölüme başvurma

Mesaj gönderen meis35 » Pzr Şub 18, 2024 5:13 pm

merhaba arkadaşlar ben türkiyede turizm işletmeciliği lisans öğrencisiyim almanyada nc frei olan kendi bölümümden alakasız bölümlere başvuru yapabilir miyim mesela psikoloji veya hukuk gibi ? yoksa tekrar sınava girip kazanıp o şekil mi başvuru yapmam gerekiyor

Twist321

Re: türkiyede okuduğundan farklı bir bölüme başvurma

Mesaj gönderen Twist321 » Pzr Şub 18, 2024 8:34 pm

merhaba lisansi bitirmediysen basvuramazsin. Uni asisstten alacagin Vpdnin ustunde nerelere basvurabilecegini yaziyorlar onlar da kendi bölümüne yakin olan bölümler oluyor. Baska bölümler icin turkiyede universite sinavinda o bölüme kayit olman gerekiyor

meis35

Mesaj gönderen meis35 » Pzt Şub 19, 2024 1:52 pm

işletme ve hukuk aynı fakültede gözüküyor ya ondan sormuştum aslında hangi bölümlere başvurabileceğimi uniasisst dışında nerden bakabilirim

meis35

Mesaj gönderen meis35 » Sal Şub 20, 2024 12:04 am

Twist321 yazdı: Pzr Şub 18, 2024 8:34 pm merhaba lisansi bitirmediysen basvuramazsin. Uni asisstten alacagin Vpdnin ustunde nerelere basvurabilecegini yaziyorlar onlar da kendi bölümüne yakin olan bölümler oluyor. Baska bölümler icin turkiyede universite sinavinda o bölüme kayit olman gerekiyor
merhaba yakın bölümler nedir peki nerden bakabilirim

Twist321

Mesaj gönderen Twist321 » Çrş Şub 21, 2024 5:59 pm

turizm isletmeciligine dair hicbir fikrim yok uniassistten baska nereden bulursun onu da bilmiyorum mail at sor istersen onlara

meis35

Mesaj gönderen meis35 » Cum Şub 23, 2024 3:37 am

Twist321 yazdı: Çrş Şub 21, 2024 5:59 pm turizm isletmeciligine dair hicbir fikrim yok uniassistten baska nereden bulursun onu da bilmiyorum mail at sor istersen onlara
mail attım ve üniversiteye giriş yeterliliğiniz varsa başvuru yapabilirsiniz falan dediler dırumu anlattım ama pek anlamadılar sanırım

emreyilmazz

Mesaj gönderen emreyilmazz » Cum Şub 23, 2024 3:50 am

Okuduğun bölümle alakalı olmalı. Hukuk ve psikolojinin olabileceğine ihtimal yok diye biliyorum. Mail atıp bölümüne yakın bölümleri sorabilirsin. Beni de pek anlamadılar en son şunu yazdım. "Bir mühendisin tıp istemesi saçma olur ya benim ......... bölümüyle neyi istemem saçma olmaz." Bu ayarda bir şey yazmıştım ve anlaşmıştık.

meis35

Mesaj gönderen meis35 » Cum Şub 23, 2024 3:59 am

emreyilmazz yazdı: Cum Şub 23, 2024 3:50 am Okuduğun bölümle alakalı olmalı. Hukuk ve psikolojinin olabileceğine ihtimal yok diye biliyorum. Mail atıp bölümüne yakın bölümleri sorabilirsin. Beni de pek anlamadılar en son şunu yazdım. "Bir mühendisin tıp istemesi saçma olur ya benim ......... bölümüyle neyi istemem saçma olmaz." Bu ayarda bir şey yazmıştım ve anlaşmıştık.
hocam turizm işletmeciliği alman kurs sistemine göre hukukla aynı kursta oluyor bir de uniasistte nc frei psikoloji bölümleri hukuk bölümleri var nc frei olmasıyla şansım biraz olmaz mı ya?

emreyilmazz

Mesaj gönderen emreyilmazz » Cum Şub 23, 2024 4:03 am

meis35 yazdı: Cum Şub 23, 2024 3:59 am hocam turizm işletmeciliği alman kurs sistemine göre hukukla aynı kursta oluyor bir de uniasistte nc frei psikoloji bölümleri hukuk bölümleri var nc frei olmasıyla şansım biraz olmaz mı ya?
Uniassistten aldığın VPD belgesinde senin Türkiye'de ki not ortalamanın Alman sisteminde ki karşılığı ve hangi bölümlerde okuyabileceğin yazıyor. Nc frei olunca alman sistemine dönen nota gerek kalmıyor. Diğer türlü her şekilde aynı bölümü ya da benzerini kazanmış olman lazım.

meis35

Mesaj gönderen meis35 » Cum Şub 23, 2024 4:06 am

emreyilmazz yazdı: Cum Şub 23, 2024 4:03 am Uniassistten aldığın VPD belgesinde senin Türkiye'de ki not ortalamanın Alman sisteminde ki karşılığı ve hangi bölümlerde okuyabileceğin yazıyor. Nc frei olunca alman sistemine dönen nota gerek kalmıyor. Diğer türlü her şekilde aynı bölümü ya da benzerini kazanmış olman lazım.
hocam ben uniasisst sistemini pek anlamadım uniasistte girip bölüm başvurusu yapıyoruz ya ve onay vpd belgesi gelince o bölüme okeylenmiş olmuyor muyuz veya uniasisst belgelerimize göre başvurup başvuramayacağımızı söylüyor mu şu an belgelerim tam değil yaptıracağım

meis35

Mesaj gönderen meis35 » Cum Şub 23, 2024 4:07 am

emreyilmazz yazdı: Cum Şub 23, 2024 4:03 am Uniassistten aldığın VPD belgesinde senin Türkiye'de ki not ortalamanın Alman sisteminde ki karşılığı ve hangi bölümlerde okuyabileceğin yazıyor. Nc frei olunca alman sistemine dönen nota gerek kalmıyor. Diğer türlü her şekilde aynı bölümü ya da benzerini kazanmış olman lazım.
hocam ben uniasisst sistemini pek anlamadım uniasistte girip bölüm başvurusu yapıyoruz ya ve onay vpd belgesi gelince o bölüme okeylenmiş olmuyor muyuz veya uniasisst belgelerimize göre başvurup başvuramayacağımızı söylüyor mu şu an belgelerim tam değil yaptıracağım

emreyilmazz

Mesaj gönderen emreyilmazz » Cum Şub 23, 2024 4:10 am

meis35 yazdı: Cum Şub 23, 2024 4:06 am hocam ben uniasisst sistemini pek anlamadım uniasistte girip bölüm başvurusu yapıyoruz ya ve onay vpd belgesi gelince o bölüme okeylenmiş olmuyor muyuz veya uniasisst belgelerimize göre başvurup başvuramayacağımızı söylüyor mu şu an belgelerim tam değil yaptıracağım
Almanya’da Yüksek Öğrenim gerekliliklerini yerine getirdiğini belgeleyen evrak oluyor. Onunla okula başvuru yapıyorsun. 1 yıl süresi var. Okula başvuru aşamalarını tam bilmiyorum. Suanda sadece VPD belgem elimde kayit yapmadım.

meis35

Mesaj gönderen meis35 » Cum Şub 23, 2024 4:13 am

emreyilmazz yazdı: Cum Şub 23, 2024 4:10 am Almanya’da Yüksek Öğrenim gerekliliklerini yerine getirdiğini belgeleyen evrak oluyor. Onunla okula başvuru yapıyorsun. 1 yıl süresi var. Okula başvuru aşamalarını tam bilmiyorum. Suanda sadece VPD belgem elimde kayit yapmadım.
sen hangi bölümü okuyordun hangi bölüme ve okula başvuru yapmıştın nc frei miydi bi de

emreyilmazz

Mesaj gönderen emreyilmazz » Cum Şub 23, 2024 4:18 am

meis35 yazdı: Cum Şub 23, 2024 4:13 am sen hangi bölümü okuyordun hangi bölüme ve okula başvuru yapmıştın nc frei miydi bi de
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyordum. Bremen Üniversitesi'nde Dijital Medya'ya başvurdum. Nf frei o da

meis35

Mesaj gönderen meis35 » Cum Şub 23, 2024 4:28 am

emreyilmazz yazdı: Cum Şub 23, 2024 4:18 am Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyordum. Bremen Üniversitesi'nde Dijital Medya'ya başvurdum. Nf frei o da
peki kendi sorumu bremene tam olarak nasıl sorabilirim ya ben bir şey soruyorum onlar çok farklı cevaplar veriyor hiç anlamıyorum😢

emreyilmazz

Mesaj gönderen emreyilmazz » Cum Şub 23, 2024 4:31 am

meis35 yazdı: Cum Şub 23, 2024 4:28 am peki kendi sorumu bremene tam olarak nasıl sorabilirim ya ben bir şey soruyorum onlar çok farklı cevaplar veriyor hiç anlamıyorum😢
Yukarı da bahsettiğim gibi sorabilirsin. Lisans olduğunu da belirtirsen cevap verirler. Onlar anlayana kadar sor. İşleri o. Son 3 4 aydır mailim bir Almanın mailine döndü

Twist321

Mesaj gönderen Twist321 » Cum Şub 23, 2024 5:41 pm

maymun turkiyede turizm isletmeciligi okumak ama maymun almanyada hukuk istemek psikoloji istemek, maymun bu bolumdeyken basvuru yapamamak. Maymun ya turkiyede hukuk/psikoloji kazanmak ya da maymun uni assiste duzgunce sorup kendi bolumuyle alakali bölümü almanyada okumak. Nc frei olup olmamasi alaninin o olmadigini etkilememek sadece puan kisitlamasi olmadigi anlamina gelmek

dicelik

Mesaj gönderen dicelik » Cum Nis 05, 2024 10:54 am

Merhaba Herkese benim de VPD hakkında bir sorum olacaktı, ben psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunuyum, psikoloji derslerimde yoğunluktaydı ve iş psikolojisi master başvuracağım. VPD içinde şimdi başvuracağım. Başvuracağım üniversitelerin hepsi VPD istemiyor ama benim üni ortalamam yüksek ve alan dışı görülme endişem olduğundan yüksek puanlı bir VPD bana artı olabilir diye düşünüyorum. VPD istemeyen bir üniversiteye de VPD belgemi gönderebilir miyim?

alexaa

Mesaj gönderen alexaa » Cum Nis 05, 2024 11:32 am

meis35 yazdı: Pzr Şub 18, 2024 5:13 pm merhaba arkadaşlar ben türkiyede turizm işletmeciliği lisans öğrencisiyim almanyada nc frei olan kendi bölümümden alakasız bölümlere başvuru yapabilir miyim mesela psikoloji veya hukuk gibi ? yoksa tekrar sınava girip kazanıp o şekil mi başvuru yapmam gerekiyor
Hocam ben Türkiye'de felsefe bölümünü kazandım ve okuyorum şu an. Almanya'da bir okulun European Culture and Society bölümüne başvurdum ve kabul aldım. İkisi de sosyal bölümler olduğu için sorun olmadığını düşünüyorum ki pek yakın bölümler de değil. Okula gerçekten mala anlatır gibi mail atabilirsiniz. İlla hukuk mu okuyor olmam gerekiyor diye belki de. Umarım istediğiniz gibi olur her şey
iData Başvuru: 27.01.2024
Tarih Atama:05.04.2024
Görüşme:19.04.2024