Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH mi yoksa Test-Daf mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kaan_ist

Mesaj gönderen kaan_ist » Cmt Şub 05, 2011 12:12 am

Arkadaslar oncelikle site yoneticlerine emeklerinden dolayi tesekkur ediyorum ve herkeze basari dolu gunler diliyorum,,,
Soruma gelince ben suan almanyada dil kursunu c1 ortalarindayim ve en yakin tarihte sinava girecegim Hessen eyaletinde, benim merak ettigim DSH ve Test-Daf arasinda basari yakalama orani hangisinde daha fazla,,,yani bana hangisine girmemi tercih edersiniz?benim inceledigim kadariyla orneklerden DSH daha zor gibi geliyor... tecrubesi olan arkadaslar veya arastirma ile dogru yonlendirmelere sahip olan arkadaslardan rica bana dogru yolu gostermeleri,,, simdiden cok tesekkurler cevap icin.

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cmt Şub 05, 2011 12:37 am

[quote]kaan_ist tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar oncelikle site yoneticlerine emeklerinden dolayi tesekkur ediyorum ve herkeze basari dolu gunler diliyorum,,,
Soruma gelince ben suan almanyada dil kursunu c1 ortalarindayim ve en yakin tarihte sinava girecegim Hessen eyaletinde, benim merak ettigim DSH ve Test-Daf arasinda basari yakalama orani hangisinde daha fazla,,,yani bana hangisine girmemi tercih edersiniz?benim inceledigim kadariyla orneklerden DSH daha zor gibi geliyor... tecrubesi olan arkadaslar veya arastirma ile dogru yonlendirmelere sahip olan arkadaslardan rica bana dogru yolu gostermeleri,,, simdiden cok tesekkurler cevap icin.[/quote]

testdaf da grammer yok bu bir avantaj gibi ama sorularin siklari coktan secmeli oldugu icin mutlaka dogru cevabi vermen gerekiyor. ayrica horverstehen bolumunde bir kere dinliyorsun dsh da 2 kere. genelde horverstehenda problemi olan biri olarak bana dsh daha avantajli geliyor. hangi sinavin kendisi icin daha iyi oldugu kisinin biraz da hangi konuda eksik, hangisinde iyi oldugunu bilmesiyle ilgili. bizim kurs dsh hazirlik kursu testdaf i gecemeyip dsh yazmaya karar veren de var testdaf i kendisine daha uygun bulup kursu birakan da. ornekleri inceleyip umarim kendin icin dogru karari verirsin.

kaan_ist

Mesaj gönderen kaan_ist » Cmt Şub 05, 2011 1:26 am

Zeynep cevabin icin tesekkur ederim simdi iki sinava icerik olarak karsilastirinca coktan secmeli ilk bakildiginda avantaj gibi gorunuyor fakat bunun icine giripte hic bakmadim acaba cevaplar bariz belli olabilirmi diye onun disinda DSH da o lesen bolumundeki text icin istenen cevaplarda bulunan bosluklar acikcasi korkutuyor insani, inanin gercekten kafam cok karisik...

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cmt Şub 05, 2011 1:30 am

[quote]kaan_ist tarafindan yazilan metin:
Zeynep cevabin icin tesekkur ederim simdi iki sinava icerik olarak karsilastirinca coktan secmeli ilk bakildiginda avantaj gibi gorunuyor fakat bunun icine giripte hic bakmadim acaba cevaplar bariz belli olabilirmi diye onun disinda DSH da o lesen bolumundeki text icin istenen cevaplarda bulunan bosluklar acikcasi korkutuyor insani, inanin gercekten kafam cok karisik...[/quote]

bize hoca verdi bi kac tane testdaf ubung u bana zor geldi acikcasi. cevaplari oyle cok net hemen bulup isaretleyemedim. dsh da o dedigin kisma onceden hazirlandigin icin biliyorsun nereye ne yazman gerektigini. mittelstufe 1 dan itibaren basadiklari icin o tarz alistirmalari alisiyorsun.