Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

En kolay DSH Sinavlari

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

En kolay DSH Sinavlari

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 21, 2011 7:45 pm

[quote]mehmet89 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar Merhaba,

Bonn da bulunan DSH Prufung`u yapan yerin adini veya website linkini yazabilirmisiniz.

Simsiden cok tesekkurler.[/quote]

Akademie Fur Globale Kommunikation

http://www.afgk.de/afgk09/navi_l2.htm
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

alp22

En kolay DSH Sinavlari

Mesaj gönderen alp22 » Sal Kas 22, 2011 4:39 am

[quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:

RWTH Aachen daki DSH hakkinda fikri olan var mi ? :)[/quote]

Ben burda yazmistim-acikcasi HV de benim gibi zorluk cekenlerin kesinlikle denemesi gereken yer.Cok kotu degilseniz illa ki gecebileceginize inaniyorum.hatta dsh almayani dovuyolar oyle diim.zaten sitede ornek dsh var.gramer cok kolay.HV bildiginiz bosluk doldurma.ole cumle kurcaksin,yok kacirdim not alamadim derdi yok.cocuk isi,kadin okuyo sen eksik kelimeyi yaziyorsun.bazisi inanmiyo ole olduguna ama ben girdim gordum hakkaten ole:)
LV de buna benzer.tek kelimelik cevaplar istiyolar.ben alisik diildim ole tek kelimelik cevaplara HVlara.biraz sok un etkisile ii bi not alamadim ama, 70 in ustu birsedi tam hatirlamiorum.baya oldu yazali.
bence kacirmayin.

mcatakan

En kolay DSH Sinavlari

Mesaj gönderen mcatakan » Çrş Kas 23, 2011 1:41 am

[quote]alp22 tarafindan yazilan metin:

[quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:

RWTH Aachen daki DSH hakkinda fikri olan var mi ? :)[/quote]

Ben burda yazmistim-acikcasi HV de benim gibi zorluk cekenlerin kesinlikle denemesi gereken yer.Cok kotu degilseniz illa ki gecebileceginize inaniyorum.hatta dsh almayani dovuyolar oyle diim.zaten sitede ornek dsh var.gramer cok kolay.HV bildiginiz bosluk doldurma.ole cumle kurcaksin,yok kacirdim not alamadim derdi yok.cocuk isi,kadin okuyo sen eksik kelimeyi yaziyorsun.bazisi inanmiyo ole olduguna ama ben girdim gordum hakkaten ole:)
LV de buna benzer.tek kelimelik cevaplar istiyolar.ben alisik diildim ole tek kelimelik cevaplara HVlara.biraz sok un etkisile ii bi not alamadim ama, 70 in ustu birsedi tam hatirlamiorum.baya oldu yazali.
bence kacirmayin.[/quote]

Merhabalar,
Acaba sinav sistemi halen kolay midir? Uzerinden baya gecti demissiniz.. Son zamanlarda RWTH Aachen\'da sinava giren var mi?

GK

En kolay DSH Sinavlari

Mesaj gönderen GK » Çrş Kas 23, 2011 2:15 am

ben 12. ayda fh aachen da giricem muster prufunglara baktim normal benim hazirlandigim dsh dan biraz degisik mesela textanalyse bolumu testdaf a cok benziyor internet sitelerinden onceki sinavlarina bakabilirsin

alp22

En kolay DSH Sinavlari

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Kas 23, 2011 2:34 am

fh aachen bilmem.orayi deneyen arkadsim da olmadi acikcasi.
ama rwth aachen hala basittir.sitesine girip muster prufunga bakmak lazim.ayrica veremeyenler hala oraya gidip verio.yani degistigini sanmiyorum.hocalar cok ii nietli.bence bi orda deneyin derim.

mcatakan

En kolay DSH Sinavlari

Mesaj gönderen mcatakan » Çrş Kas 23, 2011 12:52 pm

.

Arkadaslar ben Gottingen\'deyim ve burada DSH cok cok zor.. Dil kursundaki hocalarimiz bile mumkunse burda girmeyin cevredeki diger universitelerin sinavlarini deneyin diyorlar..

Buraya yakin olan ve DSH sinavi kolay bildiginiz universiteler var mi?
Ornegin Kassel - Hannover yada Luneburg hakkinda bilgisi olan var mi?

.

mcatakan

En kolay DSH Sinavlari

Mesaj gönderen mcatakan » Çrş Kas 23, 2011 7:42 pm

Kassel - Hannover yada Luneburg hakkinda bilgisi olan yok mu? Yada bu cevredeki diger universiteler hakkinda???

harun

En kolay DSH Sinavlari

Mesaj gönderen harun » Çrş Kas 23, 2011 8:18 pm

arkadaslar ben dsh 2 yi bonn da aldim. Ama A1,A2,B1,B2 yi dortmunda asta ve sprach sentrum da aldim ve gercek ten cok calistim. ama dsh 2 olmadi ben de bonn u duymustum. duymayan yok heralde :) kurs gercekten kisa suruyor ve dortmund takine oranla baya bi kolaydi ama kalanda oldu bir suru. eger textproduktion da ciddi sorununuz warsa gitmeyin oraya. sizden tek istedikleri dogru yazilmis cumleler basitte olsa dogru olmasi yeterli. Kesinlik le ve kesinlikle derse katil konus odevleri yap parmagin havada olsun hep. dsh 2 %90 alirsin. eger fh larda okuyosan butun hepsi kabul ediyor. ama belki birkac universite kabul etmeye bilir. dsh yi yazacak arkadaslara basarilar

MERVE ASCI

En kolay DSH Sinavlari

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Kas 24, 2011 2:44 am

Gottingen Dsh sinavinin en zorlarindan bir tanesidir,ben de ayni fikirdeyim. Hannover mantikli bir secim olur. Yaptiklari sinavin sistemi hep ayni ve bir cok ornek sinav bulmak mumkun.

mcatakan

En kolay DSH Sinavlari

Mesaj gönderen mcatakan » Prş Kas 24, 2011 9:25 am

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:

Gottingen Dsh sinavinin en zorlarindan bir tanesidir,ben de ayni fikirdeyim. Hannover mantikli bir secim olur. Yaptiklari sinavin sistemi hep ayni ve bir cok ornek sinav bulmak mumkun.[/quote]

Peki Kassel yada Luneburg\'la ilgili bilginiz var mi? Onlarin sinavi nasildir?

alish123

En kolay DSH Sinavlari

Mesaj gönderen alish123 » Sal Oca 17, 2012 2:08 am

arkadaslar Fh Bonn daki sinav hakkinda bilgisi olan varmi, zor mu veya nekadar zor
birde internet sitelerinde yanlis anlamadiysam orada Dsh sinavina girmek icin ayni zamanda unide bi bolume de basvurmak gerekiyomus, yani sadece Dsh ya giremiyosun

bu konuda bilgisi olan arkadaslar cevaplarsa sevinirim, tesekkurler

İnşaatöğrencisi

Re: En kolay DSH Sinavlari

Mesaj gönderen İnşaatöğrencisi » Cmt Haz 10, 2023 8:01 pm

Merhaba, tarih 10 haziran 2023. Bugün DSH sınavına girdim. Wenn sie fragen würden, wie es war; şunu söyleyebilirim ki, Leseverstehen ve Hörverstehen kısmı beklediğimden kolaydı. Sınava Duisburg-Essen Üniversitesinde girdim.

Okuyan hoca ilk okumada normal hızda okuyor ama 2. okuyuşunda daha yavaş okuyor bu da soruları daha rahat doldurmamıza yarıyor.

Leseverstehen için de aynı şeyleri söyleyebilirim. Hatta karşımıza çıkan texti buraya koyuyorum.

https://www.planet-wissen.de/gesellscha ... g-100.html

Sınavda alıştığım şekilde gelmedi. Direkt sorular yoktu, bizim bir argument yazmamızı istiyordu. Konu şuydu: „Jeder sollte ein Auslandssemester machen“
5 öğrenci ve yorumları vardı aynı zamanda bir diyagram vardı.

Wissenschaftliche Struktur ise beklediğimden kolaydı. İyi çalışın mesela önceki çıkmış soruları çözün ve yöntemleri ezberleyin.

Başarılar.