Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

NC puanı uygulaması

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
neubahnhof

NC puanı uygulaması

Mesaj gönderen neubahnhof » Pzt Şub 12, 2024 1:39 am

herkese merhaba, ben 12. sınıfım ve bu yıl yks’ye gireceğim ancak üniversiteyi almanyada okumak istiyorum. Sizlere sorum NC puan hesaplaması yapılırken kullanılan formülde minimum puan yani 180 üzerinden mi hesap yapmamız lazım yoksa okumayı planladığımız alanın (örn. mühendislikte 300k sınırı gibi) denk düştüğü minimum puanı mı hesaplamalıyız. Mesela ben almanyada duisburg-essen üniversitesinden şartlı kabul alıp dil eğitimimi tamamladıktan sonra bonn üniversitesi endüstri mühendisliğine geçmek istiyorum bunun için NC puanımın minimum kaç olması lazım ya da yks puanım minimum kaç olmalı, cevaplayacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: NC puanı uygulaması

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 13, 2024 11:08 am

Min. 180 aliniyor. NC puanlari uniye göre 1,5 - 3,0 arasi degisiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

neubahnhof

Mesaj gönderen neubahnhof » Sal Şub 13, 2024 9:07 pm

hocam öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler, bir sorum daha var cevaplarsanız sevirim. Almanya’da benim internetten araştırdığım kadarıyla endüstri mühendisliğinin tam karşılığı yokmuş Wirtschaftsingenieurwesen şeklinde geçiyormuş ve çoğu üniversite tek başına verilmesi yerine makineyle, elektrikle ya da bilgisayarla veriliyormuş ancak birkaç üniversitede sadece tek başına veriliyormuş Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü gibi. Ben yanında ek bir program olmadan sadece Wirtschaftsingenieurwesen şeklinde almayı düşünüyorum bunu önerir misiniz eğer bu konuda bilgi sahibiyseniz cevaplarsanız sevinirim internette her kaynakta farklı bir şey yazıyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 15, 2024 3:39 pm

Belli bir agirlikli alanla veriliyor cogu yerde. Wirtschaftsingenieurwesen endüstri mühendisliginin tam karsiligi ve belli agirlikli alanla egitim vermeyen yine bir cok üniversite de var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

EkinYzc

Mesaj gönderen EkinYzc » Cum Şub 16, 2024 4:12 pm

Merhabalar şartlı kabulde yabancı dil anlamında şartlar nedir ?

EkinYzc

Mesaj gönderen EkinYzc » Cum Şub 16, 2024 4:41 pm

Doğru konu ya mı yazıyorum bilmiyorum ama danışmanlık firması önerisi alabilir miyim ? Forumda gezinirken birkaç kişi kendi danışmanlık firmalarında sıkıntı yaşamış.

yyeeii

Mesaj gönderen yyeeii » Cum Şub 16, 2024 6:06 pm

EkinYzc yazdı: Cum Şub 16, 2024 4:41 pm Doğru konu ya mı yazıyorum bilmiyorum ama danışmanlık firması önerisi alabilir miyim ? Forumda gezinirken birkaç kişi kendi danışmanlık firmalarında sıkıntı yaşamış.
Hocam şartlı kabul okuldan okula değişir, bazı okullar hiç dil belgesi istemeden şartlı kabul verebilir, bazıları belirli bir sertifika ister ve seviyesi değişir, bazıları ise şartlı kabul vermez. Danışmanlık için ben Deutschstudent'i tercih ettim, forumdakilerin çoğu da aynı şekilde burayı tercih ediyor. Diğer danışmanlık firmalarını tavsiye etmem çoğu hayal satıyor, olmayacak şeyleri olabilirmiş gibi söylüyor ayrıca uçuk fiyatlar istiyorlar. Gürkan Bey sayesinde her şeyi hallettim, şu an vizemi bekliyorum umarım o da 1 ay içinde olumlu sonuçlanıp gelecek :D Bir de uyarıda bulunayım, başkası sorusuna cevap almadan onun konusuna girip soru sorarsanız forumdan ceza alabilirsiniz, sorunuz olursa konu açıp sorarsanız daha iyi olur.
Duisburg-München

EkinYzc

Mesaj gönderen EkinYzc » Cum Şub 16, 2024 7:18 pm

yyeeii yazdı: Cum Şub 16, 2024 6:06 pm Hocam şartlı kabul okuldan okula değişir, bazı okullar hiç dil belgesi istemeden şartlı kabul verebilir, bazıları belirli bir sertifika ister ve seviyesi değişir, bazıları ise şartlı kabul vermez. Danışmanlık için ben Deutschstudent'i tercih ettim, forumdakilerin çoğu da aynı şekilde burayı tercih ediyor. Diğer danışmanlık firmalarını tavsiye etmem çoğu hayal satıyor, olmayacak şeyleri olabilirmiş gibi söylüyor ayrıca uçuk fiyatlar istiyorlar. Gürkan Bey sayesinde her şeyi hallettim, şu an vizemi bekliyorum umarım o da 1 ay içinde olumlu sonuçlanıp gelecek :D Bir de uyarıda bulunayım, başkası sorusuna cevap almadan onun konusuna girip soru sorarsanız forumdan ceza alabilirsiniz, sorunuz olursa konu açıp sorarsanız daha iyi olur.
Çok teşekkür ederim. Ben en iyisi dediğiniz gibi buradan alayım. İyi akşamlar

neubahnhof

Mesaj gönderen neubahnhof » Cmt Şub 17, 2024 9:48 pm

Physiker yazdı: Prş Şub 15, 2024 3:39 pm Belli bir agirlikli alanla veriliyor cogu yerde. Wirtschaftsingenieurwesen endüstri mühendisliginin tam karsiligi ve belli agirlikli alanla egitim vermeyen yine bir cok üniversite de var.
çok teşekkürler 🙏