Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrenci vizesini kaybetme riski

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Sm 34

Ogrenci vizesini kaybetme riski

Mesaj gönderen Sm 34 » Cmt Şub 10, 2024 5:43 pm

Arkadaslar selam,

Yuksek lisans yapmaktayim ayni zamanda yaklasik 1 yildir da bir sirktte working student pozisyonunda calisiyorum.

Yabancilar dairesine oturum uzatma döneminde calisiyor olmama ragmen( aylik 1,5 k civari netto maasbordlarini attim) , benden en az yaklasik 6 bin euro hesapta para gostermemi istediler(bloke degil) .

Ben bunu gosteremedim, o yuzden sadece 3 aylik vize uzatma verdiler. Daha sonra 3 ay sonra yilbasindan sonra tekrar uzatma basvurunda bulundum, maille tekrar bu 6k euro yu talep ettiler. Bu sefer sadece 3k euro hesapta gösterebildim. 2 hafta oldu hala cevap yok, randevu atamasi da yapmadilar.

Masterin bitmesine de bi 5 ay kaldi ama beni burada bir korku sardi, cunku vize sartlarini ihlali ve ya da sartlari saglayamama gibi bir söz konusu ile vizeyi tamamen kaybededip iptal ederler mi? deneyimi ya da fikri olan varsa simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Ogrenci vizesini kaybetme riski

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 13, 2024 11:10 am

Iptal etmezler, büyük ihtimal bir 3 ay daha fixion alirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com