Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ortalama 2.5 ITU petrol ve dogal gaz

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Ungernsternberg

Ortalama 2.5 ITU petrol ve dogal gaz

Mesaj gönderen Ungernsternberg » Çrş Şub 07, 2024 10:57 pm

Herkese merhaba

Şu anda üniversitede son dönemimde petrol ve doğal gaz mühendisliği okuyorum. Şu anki genel not ortalamam 2,5 ve IELTS puanım 8,0.

Gördüğünüz gibi, bu niteliklerle neredeyse hiçbir yere kabul edilemiyorum ve hatta genel not ortalamasına sahip olmayan üniversitelerin beni kabul etmeye cesaret edeceğinden bile emin değilim. Genel not ortalamamı Alman sistemine dönüştürmek için Bavyera formülünü (bayerisher formülü) kullandım, not ortalamam şu anda 3.25'te duruyor, bu tatmin edici ancak bundan yeterince uzak değil. Buna katılmamam gerektiğinin farkındayım çünkü ben de kimya mühendisliğine geçmeyi düşünüyorum, bu da çok daha düşük bir ihtimal.

Sizce gerçekçi olarak şansım nedir?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Ortalama 2.5 ITU petrol ve dogal gaz

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 13, 2024 11:17 am

Nitelik derken sadece cok iyi bir IELTS skorunuz var. Lisansi düsük bir ortalamayla bitirmissiniz. Bir bölüme basvuru icin en az 6.5 isteniyorsa IELTS 6.5 olanla IELTS 8.0 i olan dil acisindan ayni sansa sahip. Ortalamaniz düsük. Bölüm olarak da cok zor bulunan bir bölüm bitirmissiniz. Sansiniz mutlaka olabilir ama cok yüksek bir oran vermek de gercekci olmaz. Staj vs yaptiysaniz onlari da mutlaka ekleyin. Kabul sansinizi %10 civarinda artirabilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Ungernsternberg

Re: Ortalama 2.5 ITU petrol ve dogal gaz

Mesaj gönderen Ungernsternberg » Sal Şub 13, 2024 5:40 pm

Artık bu not ortalaması konusunda dürüst olmak için uğraşmayacağım. Sırf kabul edilmek için 300 Euro harcamak istemiyorum, buna rağmen hiç kabul edilmeyeceğim (bu bilinmeyen bolum ve kötü not ortalaması ile). Yabancı şirketlerde yaptığım stajlara rağmen şansım o kadar düşük ki bu yine de başvuruma bir engel teşkil etmiyor. bana göre bitti

Her neyse, sanırım Polonya'ya bakacağım