Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yabancılar Dairesi İşlemleri tamamladıktan sonraki süreç

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
keremhan337

Yabancılar Dairesi İşlemleri tamamladıktan sonraki süreç

Mesaj gönderen keremhan337 » Pzt Şub 05, 2024 9:52 pm

Merhabalar , 41 f ' e eşimle beraber Ankara'dan başvurduk.Ben öğrenci olarak gideceğim eşimde benimle beraber gelecek.Öncelikle şimdiye kadar ki süreci anlatıp benzer durumlarda olanlara ek bilgi sağlamak istiyorum, bir de sorum olacaktı.

-6 aralıkta idata randevusuna eksik evrakla gittik.
-18 aralıkta eksik evrağı mail yoluyla anka@diplo.de ' ye gönderdik.
-12 ocakta visa-processing@zentrale.auswaertiges-amt.de mail adresinden ulaşarak bloke hesap tutarını artırmamızı istediler.934 + 400 olarak 1334 euro aylık şeklinde tek bir expatrio bloke hesabını eşim ve kendim için açmıştım fakat eşimin aylık tutarına ek aylık 400 euroluk bir kira gideri daha eklememizi istediler.
-17 ocakta Bloke hesabı güncelleyip belgeleri aynı maili yanıtlayarak yolladık.

O zamandan beri bir dönüş sağlanmadı , attığımız maili aldıklarına dair otomatik bir dönüşte olmadı.1 hafta önce anka@diplo.de ' ye durumu bildiren bir mail attım bloke hesabı güncellediğimi konsolosluğada ilettim.Oradan da bir yanıt alamadım.
Bugün bilgi alma amaçlı BVA(+49 228 9935850858) yı aradım 14:30 dan itibaren 15-20 dakikada bir denedim ve sonunda saat 17 civarında bir beyefendi açtı telefonu.Vize başvurum ile ilgili bilgi alıp alamayacağımı sordum , gayet ilgili ve kibar bir şekilde yardımcı oldu.Vize durumunu sorgulamak için Pasaport numarası ve isim soyisim istedi,eşimin vize durumunu da kontrol etti.Vize dosyalarımızın Almanya tarafında bir işi kalmadığını , immigrant office tarafından işlemlerin tamamlandığını ve ilgili konsolosluğa iletildiğini söyledi.Bu arada görüşmeyi İngilizce yaptık kendisi de anlaşılır şekilde konuştuğu için bir problem olmadı.
Konuştuğum beyefendi tarih vermedi bende sormayı unuttum açıkçası.Bu durumda kalan tek iş konsolosluğun vizeyi yollaması diye yorumladım, işlemlerin Almanya kısmı hallolduktan sonraki süreç ortalama ne kadar sürüyor bilgisi olan var mı acaba diye merak ediyorum sevgili dostlar.Örnek veriyorum 1 şubatta dosyamızın yabancılar şube- immigrant office veya her neredeyse oradan çıkıp konsolosluğa gönderildiğini düşünürsek ortalama kaç gün veya hafta daha beklememiz gerekebilir.
Cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler.

Canbey34

Re: Yabancılar Dairesi İşlemleri tamamladıktan sonraki süreç

Mesaj gönderen Canbey34 » Prş Şub 22, 2024 12:35 pm

keremhan337 yazdı: Pzt Şub 05, 2024 9:52 pm Merhabalar , 41 f ' e eşimle beraber Ankara'dan başvurduk.Ben öğrenci olarak gideceğim eşimde benimle beraber gelecek.Öncelikle şimdiye kadar ki süreci anlatıp benzer durumlarda olanlara ek bilgi sağlamak istiyorum, bir de sorum olacaktı.

-6 aralıkta idata randevusuna eksik evrakla gittik.
-18 aralıkta eksik evrağı mail yoluyla anka@diplo.de ' ye gönderdik.
-12 ocakta visa-processing@zentrale.auswaertiges-amt.de mail adresinden ulaşarak bloke hesap tutarını artırmamızı istediler.934 + 400 olarak 1334 euro aylık şeklinde tek bir expatrio bloke hesabını eşim ve kendim için açmıştım fakat eşimin aylık tutarına ek aylık 400 euroluk bir kira gideri daha eklememizi istediler.
-17 ocakta Bloke hesabı güncelleyip belgeleri aynı maili yanıtlayarak yolladık.

O zamandan beri bir dönüş sağlanmadı , attığımız maili aldıklarına dair otomatik bir dönüşte olmadı.1 hafta önce anka@diplo.de ' ye durumu bildiren bir mail attım bloke hesabı güncellediğimi konsolosluğada ilettim.Oradan da bir yanıt alamadım.
Bugün bilgi alma amaçlı BVA(+49 228 9935850858) yı aradım 14:30 dan itibaren 15-20 dakikada bir denedim ve sonunda saat 17 civarında bir beyefendi açtı telefonu.Vize başvurum ile ilgili bilgi alıp alamayacağımı sordum , gayet ilgili ve kibar bir şekilde yardımcı oldu.Vize durumunu sorgulamak için Pasaport numarası ve isim soyisim istedi,eşimin vize durumunu da kontrol etti.Vize dosyalarımızın Almanya tarafında bir işi kalmadığını , immigrant office tarafından işlemlerin tamamlandığını ve ilgili konsolosluğa iletildiğini söyledi.Bu arada görüşmeyi İngilizce yaptık kendisi de anlaşılır şekilde konuştuğu için bir problem olmadı.
Konuştuğum beyefendi tarih vermedi bende sormayı unuttum açıkçası.Bu durumda kalan tek iş konsolosluğun vizeyi yollaması diye yorumladım, işlemlerin Almanya kısmı hallolduktan sonraki süreç ortalama ne kadar sürüyor bilgisi olan var mı acaba diye merak ediyorum sevgili dostlar.Örnek veriyorum 1 şubatta dosyamızın yabancılar şube- immigrant office veya her neredeyse oradan çıkıp konsolosluğa gönderildiğini düşünürsek ortalama kaç gün veya hafta daha beklememiz gerekebilir.
Cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler.

Merhaba hangi eyalet ve okula gidiyorsunuz acaba ? Süreciniz nasıl sonuçlandı.