Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Bitiyor. 25 Yaş?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
benjamin21

AT-11 Bitiyor. 25 Yaş?

Mesaj gönderen benjamin21 » Pzr Şub 04, 2024 1:09 am

Bir sürü konu bastigini gezdim. Ama asla bir cevap bulamadim. Okulum bitmek zere. Bir kaç aya 25 yasima girecegim ve mart ayindan sonra AT11 almak istemiyorum. AOK' dayim. ilk geldigim zamanlar e-posta ile görüstügüm memur, kart almak istedigimde geriye dönük ödeme yapmam gerektigini
soylemisti.
Simdi antamadigim, okulum bitmek zere, ben bu geçisi nasil yapacagim? Yani geriye yönelik bakarsak bu 5000 euroya yakin ediyor.
Acaba biri yardimci olabilir mi? TK'ya gidip ögrenci sigortasi almak istiyorum diyip basvuru yapsam 1 nisan itibariyle normal 120 euro ödeyip kart sahibi olabilir miyim? Onlar AOK ile görüsüp bana mektup yollamasinlar sonradanda.

TanerEfe

Re: AT-11 Bitiyor. 25 Yaş?

Mesaj gönderen TanerEfe » Pzr Şub 04, 2024 11:47 pm

Geriye dönük ödeme olmuyor. 2023 mart ayinda 25. dolduracagim icin ocak 2023 de SBKya gidip ögrenci sigortasina kayit oldum. Onlara AOK ile AT/11 kullandigimi söyledim ve kalan her seyi SBK benim icin halletti. Ocak ayinda kayit olsam bile tam olarak dogumgünümden itibaren SBK ya ödeme yapmaya basladim.

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Çrş Mar 27, 2024 2:26 am

1 Haftadır SBK ile görüşüyorum. Anlamadılar gibi. Auslandsteam bakıcakmış. Doğum günüm mayısta bitmesine rağmen, SGK bana haziran sonuna kadar olan yeni bi AT-11 yolladı. İlginç bi durum. Güncel AOK Bescheinigung vs hepsini SBK'ya attım. Doğum günümden itibaren SBK'ya beitrag ödemek istediğimi söyledim Umarım olur. Anlamıyorlar gerçekten
TanerEfe yazdı: Pzr Şub 04, 2024 11:47 pm Geriye dönük ödeme olmuyor. 2023 mart ayinda 25. dolduracagim icin ocak 2023 de SBKya gidip ögrenci sigortasina kayit oldum. Onlara AOK ile AT/11 kullandigimi söyledim ve kalan her seyi SBK benim icin halletti. Ocak ayinda kayit olsam bile tam olarak dogumgünümden itibaren SBK ya ödeme yapmaya basladim.

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Sal Nis 02, 2024 1:30 pm

Doğum günümü kabul etmediler. Werkstudent olarak yeni bir işe girdiğim için 1 Mart başlangıçlı başlatıcaklarını söylediler. Belki ilerde geriye yönelik iade talep ederim

Nilek00

Mesaj gönderen Nilek00 » Prş Nis 25, 2024 12:02 pm

Merhaba konudan biraz bağımsız olacak ama bugün Fulda’dan kabul aldığımı öğrendim. Ancak yurt-ev konusundan dolayı diğer okullardan da kabulleri bekliyorum. Bu süreç kolay mı geçti?

Umarım siz de sorununuz için bir çözüm bulursunuz..