Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da mimarlık master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
enakip

Almanya'da mimarlık master

Mesaj gönderen enakip » Cmt Şub 03, 2024 10:18 pm

Ben gelecek kış sömestrı için Almanya'da birkaç şehirdeki Almanca mimarlık yüksek lisans prgramlarına başvuracağım. Lisans eğitimimi Türkiye'de tamamlamış olacağım. Benim lisansta aldığım dersler istediğim yüksek lisans programları için yeterli olacak mı bilmiyorum. Bunu nereden öğrenebilirim?

glowingkakao

Re: Almanya'da mimarlık master

Mesaj gönderen glowingkakao » Pzr Şub 04, 2024 2:16 pm

Selamlar, mimarlık masterımdayım.
Çoğu mimarlık (ve hatta tasarım) master programı, ülkemizdeki çoğu lisans müfredatını yeterli buluyor ve kabuller konusunda sıkıntı yaşatmıyor. Sonuçta elinizde bir mimarlık diploması olacak ve de gitmek istediğiniz master, uzmanlaşmak istediğiniz alanda eğitimi size sunuyor olacak. O nedenle okullar, transkriptinizde birebir karşılığı olan dersler aramıyor ama motivasyon mektubunuzda ve portfolyonuzdaki kişisel çalışmalarınızda master programına aidiyetinizi kanıtlayan kırıntılar arıyor.
Emin olmak istediğiniz okulun program direktörlerine veya uluslararası öğrenci ofislerine mail atarak başvurular esnasında dikkat ettikleri parametrelerin yazılı teyitlerini almanızı tavsiye ederim.
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)