Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sizce Lisans Tamamlama mı Master mı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
emresakkas

Sizce Lisans Tamamlama mı Master mı

Mesaj gönderen emresakkas » Prş Şub 01, 2024 6:12 pm

Arkadaşlar merhabalar. Eski bir başlığımın altına mesajı yanlışlıkla attım kusura bakmayın. Umarım iyisinizdir.

Benim kafamda çok muallakta kalan bir konu var. Ben Türkiyede lisans öğrencisiyim ve 5. Dönemim bitti GPA'im 2.20 120 akts verilmiş dersim var. Aynı zamanda okulumda bölümüm ve sektörle alakalı topluluk başkanlığı yürütmekteyim. Telc Deutsch A2 sertifikam da var. Almanyaya şartlı kabulle gelip lisans tamamlama fikri kafamda var hep çünkü lisans eğitimimi türkiyede bitirmek istemiyorum. Eğer gideceğim okulun prüfungsamt'ı derslerimin bir kısmını sayarsa tabii. Sizce Master'a kadar bekleyip 21 yaşında Master'a ve Vize'ye mi başvurmak daha mantıklı, yoksa son çıkan kanunlardan sonra şartlı kabulden sonra vize alma şansım var mıdır. Lisansıma 17 yaşında başladım ve şu an 20 yaşındayım. İlginiz için çok ama çok teşekkür ederim şimdiden.

Ssener

Re: Sizce Lisans Tamamlama mı Master mı

Mesaj gönderen Ssener » Sal Şub 06, 2024 7:42 pm

Şartlı kabul aldıktan sonra vize alabiliyorsun sertifikanda varmış bu kolaylaştırırmış vizeyi, bende ilk defa böyle bir girişimim olacak ben lisansı bitirdim ama yine lisans için başvuracağım şartlı kabul ile. araştırdıklarım bu yönde.
Lisansı orda okumak istiyorsan insanlar bir çok şey yazmışlar ekşide bi bak istersen.