Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

30 Yaş üstü Sigorta Sorunu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mertalpaydin

30 Yaş üstü Sigorta Sorunu

Mesaj gönderen mertalpaydin » Çrş Oca 24, 2024 1:59 pm

Arkadaşlar merhabalar,

Eylül ayında başlayacak master için hem üniversitenin önerdiği hem de internette kendi araştırmam sonucu ulaştığım Vela Optimal sağlık sigortası yaptırmaya karar verdim. Fakat vela sigorta başlangıç tarihi olarak en uzak 6 ay sonrasını seçmenize izin veriyor. Vela ile mailleştim, başka yolu yok diyorlar. Bir de sigortanız ülkeye girişinizden(dönem başlangıcından en fazla 4 hafta önce olmay kaydıyla) itibaren başlar diyorlar. Zaten daha erken Almanya'ya gitmek gibi bir niyetim yok. Bu durumda seyahat sigortasına ihtiyacım var mı emin olamadım. Sizler ne tavsiye edersiniz?

Mart'a kadar bekleyip Vela'dan başvuru yapıp o zaman mı vizeye başvurayım? Yoksa, mawista veya başka bir şirketten başvuru yapıp hiç beklemeyeyim mi vize başvurusu için? Bir de, hem sağlık hem seyahat sigortası şart mı bir bilen açıklarsa çok memnun olurum.

Not: 30 yaş üstüyüm, özel sigorta dışında opsiyonum yok maalesef

Şimdiden Teşekkürler