Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aufenthaltstitel Değişimi (Blaue Karte)

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
aozkan09

Aufenthaltstitel Değişimi (Blaue Karte)

Mesaj gönderen aozkan09 » Çrş Oca 24, 2024 12:53 am

Arkadaşlar benim şu an 2 senelik oturumum var. Studentvorbereitungkurs vizesiyle geldim. Hazırlık kursu sürecindeyim. Bildiğiniz gibi Blaue Karte'nin maaş beklentisi düştü. Benim de bu bağlamda bir iş teklifim var. 16b yasasına dayanan bu oturum kartımı Blaue Karte çevirebilir miyim? Mesela işçi vizesine geçmek için 1 sene çalışmış olmak vs gibi şartlar var ama Blaue Karte için böyle bir şey bulamadım internette. Geçilebilir veya geçilemez yazan yok. Bu konu hakkında bir fikri olan var mı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Aufenthaltstitel Değişimi (Blaue Karte)

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 24, 2024 12:10 pm

Eger gerekli sartlari sagliyorsaniz gecebilirsiniz ki zaten yazdiklarinizdan o sartlari bildiginizi anliyorum.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Çrş Oca 24, 2024 5:54 pm

Physiker yazdı: Çrş Oca 24, 2024 12:10 pm Eger gerekli sartlari sagliyorsaniz gecebilirsiniz ki zaten yazdiklarinizdan o sartlari bildiginizi anliyorum.
Teşekkür ederim cevabınız için, Evet koşulları biliyorum, Anerkennung ve 45.300 brüt maaş koşulu var. Büyük açık olan mesleklerde ise Bundesagentur für Arbeit'tan bir belge alındığı taktirde 41.000'e düşüyormuş maaş gerekliliği.

Arb 1/80 gibi işte 1 yıl çalışmış olma sonraki 2 yıl da aynı yerde çalışacak olma gibi şartlar göremedim ben. O yüzden sormak istemiştim.

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Çrş Oca 24, 2024 8:42 pm

aozkan09 yazdı: Çrş Oca 24, 2024 12:53 am Arkadaşlar benim şu an 2 senelik oturumum var. Studentvorbereitungkurs vizesiyle geldim. Hazırlık kursu sürecindeyim. Bildiğiniz gibi Blaue Karte'nin maaş beklentisi düştü. Benim de bu bağlamda bir iş teklifim var. 16b yasasına dayanan bu oturum kartımı Blaue Karte çevirebilir miyim? Mesela işçi vizesine geçmek için 1 sene çalışmış olmak vs gibi şartlar var ama Blaue Karte için böyle bir şey bulamadım internette. Geçilebilir veya geçilemez yazan yok. Bu konu hakkında bir fikri olan var mı?
Merhaba benzer durumlardayiz sanirim sizle daha once konusmustuk Bremen’den almistiniz kabul ve oturumu

Esimde kalifiye expat olarak is basvurulari yapiyor ama almanca sarti araniyor cogu yerde siz nasil is buldunuz?

Tskler

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Çrş Oca 24, 2024 8:58 pm

szn33 yazdı: Çrş Oca 24, 2024 8:42 pm Merhaba benzer durumlardayiz sanirim sizle daha once konusmustuk Bremen’den almistiniz kabul ve oturumu

Esimde kalifiye expat olarak is basvurulari yapiyor ama almanca sarti araniyor cogu yerde siz nasil is buldunuz?

Tskler
Benim almancam var c1 seviyesinde, kendi mesleğimi yapıyorum zaten

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Çrş Oca 24, 2024 9:05 pm

aozkan09 yazdı: Çrş Oca 24, 2024 8:58 pm Benim almancam var c1 seviyesinde, kendi mesleğimi yapıyorum zaten
super o zaman hayırlı ugurlu olsun yeni isiniz ;)

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Cum Şub 16, 2024 2:07 pm

Güncelleme: Yıllık brüt 45.300 kazanacağınız kendi mesleğinizde bir iş teklifiniz var ise yapılabiliyor. Onayladılar benimkini. Eğer çok açık olan bir meslek ise Agentur für Arbeit’tan bir belge alıp maaş sınırını 41’e falan da düşürebiliyorsunuz. Dil öğrencisiydim geçiş yaptım. Diplomanızın tanınmış olması da gerekiyor.

Ayrıca 1 ay bile sürmedi. Farklı bir birim ilgileniyor sanırım. 23.01 de başvuru yaptım. 15.02’de 27.02’ye randevu verdiler oturum kartı değişimi için

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Cum Şub 16, 2024 4:25 pm

aozkan09 yazdı: Cum Şub 16, 2024 2:07 pm Güncelleme: Yıllık brüt 45.300 kazanacağınız kendi mesleğinizde bir iş teklifiniz var ise yapılabiliyor. Onayladılar benimkini. Eğer çok açık olan bir meslek ise Agentur für Arbeit’tan bir belge alıp maaş sınırını 41’e falan da düşürebiliyorsunuz. Dil öğrencisiydim geçiş yaptım. Diplomanızın tanınmış olması da gerekiyor.

Ayrıca 1 ay bile sürmedi. Farklı bir birim ilgileniyor sanırım. 23.01 de başvuru yaptım. 15.02’de 27.02’ye randevu verdiler oturum kartı değişimi için
Selamlar, öncelikle hayırlı olsun. Sakıncası yoksa bir soru sormak istedim.
Ben de şu an tez dönemimdeyim sizin gibi bir teklif aldım zaten 9 aydır work student olarak çalıştığım yerden.
Buraya kadar sorun yok, firma da hemen tam zamanlıya geçmemi istiyor ben de beklemek istemiyorum.
Yabancılar ofisine gittim randevusuz işlemden randevu almak için bana 50 gün sonraya randevu verdi, çünkü randevu maillerini 1 ay sonra falan görüyorlar.

Ben sadece sözleşmeyi götürmüştüm. Şirketim de büyük bir şirket olmasına ve bir sürü yabancı çalışan olmasına rağmen pek destek olamadı bana. Siz şirketin yönlendirmesi ile mi gittiniz yoksa benim gibi direkt randevu mu talep ettiniz? Çünkü eğer onların süreci hızlandırma şansı varsa onlara anlatmak istiyorum.

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Cum Şub 16, 2024 7:47 pm

Gamzee yazdı: Cum Şub 16, 2024 4:25 pm Selamlar, öncelikle hayırlı olsun. Sakıncası yoksa bir soru sormak istedim.
Ben de şu an tez dönemimdeyim sizin gibi bir teklif aldım zaten 9 aydır work student olarak çalıştığım yerden.
Buraya kadar sorun yok, firma da hemen tam zamanlıya geçmemi istiyor ben de beklemek istemiyorum.
Yabancılar ofisine gittim randevusuz işlemden randevu almak için bana 50 gün sonraya randevu verdi, çünkü randevu maillerini 1 ay sonra falan görüyorlar.

Ben sadece sözleşmeyi götürmüştüm. Şirketim de büyük bir şirket olmasına ve bir sürü yabancı çalışan olmasına rağmen pek destek olamadı bana. Siz şirketin yönlendirmesi ile mi gittiniz yoksa benim gibi direkt randevu mu talep ettiniz? Çünkü eğer onların süreci hızlandırma şansı varsa onlara anlatmak istiyorum.
Şirket bana sadece sözleşmeyi ve branşla alakalı detaylı bilgilerin yer aldığı prosedür belgesini verdi o kadar. Randevu vs hepsini ben yaptım. Sanırım sizin bağlı olduğunuz yabancılar dairesi problemli :(

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Cum Şub 16, 2024 9:47 pm

aozkan09 yazdı: Cum Şub 16, 2024 7:47 pm Şirket bana sadece sözleşmeyi ve branşla alakalı detaylı bilgilerin yer aldığı prosedür belgesini verdi o kadar. Randevu vs hepsini ben yaptım. Sanırım sizin bağlı olduğunuz yabancılar dairesi problemli :(
Teşekkür ederim cevabınız için. Evet burda çok fazla Ukraynalı göçmen var sanırım onları öncelikli alıyorlar ama ben blue kart öncelikli işlem diye biliyordum. Şu an Türkiye’ye gidip sıfırdan vizeye başvursam daha kısa sürede alırım çalışma iznini, çok mantıksız gerçekten.