Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

A/T 11 Belgem var ama Uni benden Krankenkasse istiyor.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Rhistel

A/T 11 Belgem var ama Uni benden Krankenkasse istiyor.

Mesaj gönderen Rhistel » Cmt Oca 20, 2024 10:14 pm

Henüz Türkiyedeyim Bachelor Semester Hochschule Neu-Ulm'de Bayern'de 1 martta başlıyor. Immatrikulation'u yapmak istiyorum ama benden Krankenkasse belirtmemi istiyor. Örnek olarak "67450665 AOK Baden-Württemberg" gibi ya da "Andere Krankenkasse" yaz diyor. Şimdi ben ne yapmalıyım?
Ekran SS: https://prnt.sc/Vdm_gciEc3HZ

pulshatks

Re: A/T 11 Belgem var ama Uni benden Krankenkasse istiyor.

Mesaj gönderen pulshatks » Pzr Oca 21, 2024 12:34 am

Rhistel yazdı: Cmt Oca 20, 2024 10:14 pm Henüz Türkiyedeyim Bachelor Semester Hochschule Neu-Ulm'de Bayern'de 1 martta başlıyor. Immatrikulation'u yapmak istiyorum ama benden Krankenkasse belirtmemi istiyor. Örnek olarak "67450665 AOK Baden-Württemberg" gibi ya da "Andere Krankenkasse" yaz diyor. Şimdi ben ne yapmalıyım?
Ekran SS: https://prnt.sc/Vdm_gciEc3HZ
merhaba,
aok bayerne at11 belgenizi gönderin okulum bunu bunu istiyor diye size yardımcı olurlar, o kısımda at11 olduğu için muaf olan kısım varsa onu seçin ben olsam şöyle yapardım,

1)okula yazıp at11 belgem olduğunu ve ekte paylaşıp hangisini seçmem gerektiğini sorardım
2)AOK BAYERN'e at11 belgemi atıp okula bildirim göndermesini isterdim(kayıt zaten böyle oluyor ama bu ileriki aşama da olabilir süreciniz için öncelikle formu doldurmanız istenir.

Rhistel

Mesaj gönderen Rhistel » Prş Oca 25, 2024 4:38 pm

pulshatks yazdı: Pzr Oca 21, 2024 12:34 am merhaba,
aok bayerne at11 belgenizi gönderin okulum bunu bunu istiyor diye size yardımcı olurlar, o kısımda at11 olduğu için muaf olan kısım varsa onu seçin ben olsam şöyle yapardım,

1)okula yazıp at11 belgem olduğunu ve ekte paylaşıp hangisini seçmem gerektiğini sorardım
2)AOK BAYERN'e at11 belgemi atıp okula bildirim göndermesini isterdim(kayıt zaten böyle oluyor ama bu ileriki aşama da olabilir süreciniz için öncelikle formu doldurmanız istenir.
AOK Bayern'e şöyle bir mail attım ama 4 gün geçti hala cevap vermediler. Okulun İmmatrikulation'u şubat 15'e kadar sizce ne yapmaılıyım, tekrar mı mail atayım, haftaya da cevap vermezlerse başka sağlık sigortasına da mı mail atayım?

Ich habe diese Krankenversicherung, genannt AT11, von der türkischen Behörde SGK machen gelassen, aber ich bin noch in der Turkei. Können Sie meine AT11 Online bestätigen? Ich muss mich an der Hochschule Neu-Ulm immatrikulieren, deshalb brauche ich eine Krankenversicherungsnummer und eine Bestätigung für den Versicherungsnachweis.
Im Anhang sende ich mein AT11 Dokument und meinen Zulassungsbescheid.

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Prş Oca 25, 2024 5:32 pm

Rhistel yazdı: Prş Oca 25, 2024 4:38 pm AOK Bayern'e şöyle bir mail attım ama 4 gün geçti hala cevap vermediler. Okulun İmmatrikulation'u şubat 15'e kadar sizce ne yapmaılıyım, tekrar mı mail atayım, haftaya da cevap vermezlerse başka sağlık sigortasına da mı mail atayım?

Ich habe diese Krankenversicherung, genannt AT11, von der türkischen Behörde SGK machen gelassen, aber ich bin noch in der Turkei. Können Sie meine AT11 Online bestätigen? Ich muss mich an der Hochschule Neu-Ulm immatrikulieren, deshalb brauche ich eine Krankenversicherungsnummer und eine Bestätigung für den Versicherungsnachweis.
Im Anhang sende ich mein AT11 Dokument und meinen Zulassungsbescheid.
tabi başka yere de atmalısınız TK,Barmen,DAK gibi hatta okulun websitesinde Krankenversicherung yazınca irtibat kişileri çıkar o kişiler daha iyi yardımcı olur. okulunuzun sitesine baktım linki bırakıyorum sayfayı türkçeye çevirip o kişilere mail atınız

https://www.hnu.de/internationales/inte ... erende/faq

Rhistel

Mesaj gönderen Rhistel » Cmt Oca 27, 2024 12:43 am

pulshatks yazdı: Prş Oca 25, 2024 5:32 pm tabi başka yere de atmalısınız TK,Barmen,DAK gibi hatta okulun websitesinde Krankenversicherung yazınca irtibat kişileri çıkar o kişiler daha iyi yardımcı olur. okulunuzun sitesine baktım linki bırakıyorum sayfayı türkçeye çevirip o kişilere mail atınız

https://www.hnu.de/internationales/inte ... erende/faq
Okulun sitesinde çok dolaştım ama buraya denk gelmemiştim. Çok teşekkürler.

hazarulas

Mesaj gönderen hazarulas » Çrş Şub 07, 2024 1:53 am

Merhaba, ben de aynı sorunu Konstanz Üniversitesi'nde yaşıyorum. Halledebildiniz mi?

Rhistel

Mesaj gönderen Rhistel » Pzt Mar 18, 2024 12:13 am

hazarulas yazdı: Çrş Şub 07, 2024 1:53 am Merhaba, ben de aynı sorunu Konstanz Üniversitesi'nde yaşıyorum. Halledebildiniz mi?
Gönderime yanıt atmadığınız için bildirim gelmemiş, yeni okuyorum evet hallettim. Siz hallettiniz mi?