Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Alman Kimliğiyle ve Türk Pasaportuyla Almanya'ya Gidilir mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
emreyilmazz

Alman Kimliğiyle ve Türk Pasaportuyla Almanya'ya Gidilir mi?

Mesaj gönderen emreyilmazz » Cum Oca 19, 2024 6:09 am

Arkadaşlar ben çifte vatandaşım. Daha doğrusu bu yıl içinde Almanya veya Türkiye'yi seçmem gerekiyor. Ben suanda üniversite başvurusu yaptım sonuç bekliyorum.

Soruma gelirsem ben Ankara konsoloslugundan alman kimliği başvuru yaptim ve geldi şuan elimde. Yaklaşık 2 3 haftaya universite mevzulari belli olur giderim. Sadece bu kimlikle gitmem mümkün mü? Pasaport şartsa eğer Türk pasaportu ve Alman kimliği yeter mi? Hem alman pasaportunun bana gelmesi uzun sürüyor hem de daha masraflı.

Mnrl89

Re: Alman Kimliğiyle ve Türk Pasaportuyla Almanya'ya Gidilir mi?

Mesaj gönderen Mnrl89 » Cum Oca 19, 2024 7:32 pm

Bugün çifte vatandaşlık yasası onaya geçti, istersen onu bir araştır.

https://www.tagesschau.de/inland/innenp ... n-100.html

emreyilmazz

Mesaj gönderen emreyilmazz » Cum Oca 26, 2024 7:12 am

Mnrl89 yazdı: Cum Oca 19, 2024 7:32 pm Bugün çifte vatandaşlık yasası onaya geçti, istersen onu bir araştır.

https://www.tagesschau.de/inland/innenp ... n-100.html
3 4 ay sonra yürürlüğe girecek. Pasaportun gelmesi demek 1 1.5 ay sürüyor. Benim yakın zamanda kabul belgem gelir. Kafamda ki plan komple değişecek

Ppmm21

Mesaj gönderen Ppmm21 » Cum Oca 26, 2024 3:26 pm

emreyilmazz yazdı: Cum Oca 19, 2024 6:09 am Arkadaşlar ben çifte vatandaşım. Daha doğrusu bu yıl içinde Almanya veya Türkiye'yi seçmem gerekiyor. Ben suanda üniversite başvurusu yaptım sonuç bekliyorum.

Soruma gelirsem ben Ankara konsoloslugundan alman kimliği başvuru yaptim ve geldi şuan elimde. Yaklaşık 2 3 haftaya universite mevzulari belli olur giderim. Sadece bu kimlikle gitmem mümkün mü? Pasaport şartsa eğer Türk pasaportu ve Alman kimliği yeter mi? Hem alman pasaportunun bana gelmesi uzun sürüyor hem de daha masraflı.
Sadece alman kimliğin ile almanyaya gidebilirsin