Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize ve Garantorluk uzerine

aktif forumculuk : uyeler bulusuyor!
zellie

Vize ve Garantorluk uzerine

Mesaj gönderen zellie » Sal Oca 16, 2024 12:40 pm

1) basvuru yapmak istedigim universiteden kabul alip vizeden ret yeme sansim var midir? varsa bu durumda ne yapmaliyiz
2) garantor araciligiyla almanya’ya universite basvurusu yapacagim, bu islemi geciktirir mi ya da ret almamiza sebep olur mu?
3) su an okudugum bolumdeki not ortalamam cok dusuk, bu basvurumu etkiler mi?
4) sadece ailemin (garantorumun) cocugunun okudugu okula basvuru yapmayi dusunuyorum, sizce oraya yakin baska secenekleri de degerlendirmeli miyim, yoksa sadece oraya mi basvuru yapmaliyim (bu konu uzerinde oznel yorumlarinizi bekliyorum)

cagriakturk

Re: Vize ve Garantorluk uzerine

Mesaj gönderen cagriakturk » Sal Oca 16, 2024 2:50 pm

1-ret ihtimali maalesef var, belgelerinizi eksiksiz hazırlayın birazda almanca bilginiz olsun. İnşallah alırsınız bu durumda.
2-garantör belgesi ret almanıza sebep olmaz ama olabildiğince erken başvurun. çünkü randevu bulmak zor diyorlardı. ortalama 1 ay sürebildiğini okumuştum.
3-bunun kesin bir cevabı yok, düşük puanlarla vize alanda vardır alamayanda, ama üste dediğim gibi belgeleriniz eksiksiz olsun. isteğinizi belirten güzel bir motivasyon mektubu yazın. Ama tam emin olamamakla birlikte okulu dondurursanız üniversite transkriptini vermeniz gerekmiyor galiba. ama emin değilim.
4-garantör ile aynı şehirde okuyacaksınız diye birşey yok. sallıyorum garantör dresden'de siz münih'de okuyun sorun olmaz.

zellie

Re: Vize ve Garantorluk uzerine

Mesaj gönderen zellie » Sal Oca 16, 2024 4:15 pm

cagriakturk yazdı: Sal Oca 16, 2024 2:50 pm 1-ret ihtimali maalesef var, belgelerinizi eksiksiz hazırlayın birazda almanca bilginiz olsun. İnşallah alırsınız bu durumda.
2-garantör belgesi ret almanıza sebep olmaz ama olabildiğince erken başvurun. çünkü randevu bulmak zor diyorlardı. ortalama 1 ay sürebildiğini okumuştum.
3-bunun kesin bir cevabı yok, düşük puanlarla vize alanda vardır alamayanda, ama üste dediğim gibi belgeleriniz eksiksiz olsun. isteğinizi belirten güzel bir motivasyon mektubu yazın. Ama tam emin olamamakla birlikte okulu dondurursanız üniversite transkriptini vermeniz gerekmiyor galiba. ama emin değilim.
4-garantör ile aynı şehirde okuyacaksınız diye birşey yok. sallıyorum garantör dresden'de siz münih'de okuyun sorun olmaz.
çok tesekkur ederim cevapladiginiz icin