Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dr Walter sigortasi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Zervz

Dr Walter sigortasi

Mesaj gönderen Zervz » Cum Oca 12, 2024 8:50 pm

Arkadasm merhabalar iki sorum var bu sigortayla ilgili. Birincisi bunu expatrio uzerinden aldim. Almanya'ya gekdigimde aktiflestirmek istedim. Orda banka bilgilerni fln filn girdim. Iste sonra bikac gun sonra Mail geldi iste, sigorta belgesinin oldugu ve Doktor bilgilendirme kagidi diye. Aslinda Ben fiziksel olarak bir kart/kagit gibi bir sey olacak diye saniyordum. Expatrio'ya girip kontrol ettm sigortayi. Status kisminda kisaca: "Activation Aproved,: 1-4 is gunu icinde Mail alacaksiniz" diye yaziyor ama zaten maili alali 1 hafta oldu yani. Ekstra Baska bir islem yapmam mi gerekiyor??

Ikincisi bu sigorta belgesi ucuz olmasinin sebebi ne Ben anlamadim 37 Euro gibi bir seydi 18 ay boyunca. TK Ile olan farki ne TK bu kadar pahaliyken Dr walter'a gore ? Ve bunu oturum uzatma isleminde gosterebiliyor muyum?

millie

Re: Dr Walter sigortasi

Mesaj gönderen millie » Cmt Oca 13, 2024 3:36 pm

merhaba,

dr walter ile yaptığınız özel sigorta, örneğin dil kursu alıyorken eğer at-11 alamıyorsanız public (aok, tk) gibi sigortalar yaptıramıyorsunuz öğrenci statüsünde olduğunuz için. o yüzden privat sigorta yaptırmak durumundasınız. care concept, mawista gibi iki şirket daha biliyorum sıklıkla tercih edilen. ben de yakın zamanda expatrio aracılığıyla dr walter yaptırmayı düşünüyorum.

telegramda yetkili olan bir grup var expatriodan, buraya sorabilirsiniz https://t.me/expatrioTR
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b