Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bulgaristan çifte vatandaşlığı ile almanyada üniversiteye başvurma

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nyluferdpr

Bulgaristan çifte vatandaşlığı ile almanyada üniversiteye başvurma

Mesaj gönderen nyluferdpr » Prş Oca 11, 2024 10:11 pm

Merhaba ben türkiyede anadolu lisesinden mezun oldum ve bir üniversitede ingilizce hazırlık okuyorum. Almanyada Bremen üniversitesine şartlı kabul ile başvurmayı düşünüyorum ( almancam yok). Bulgaristan çifte vatandaşlığım var ve başvuruda bunu nasıl kullanabilirim. Sadece türk pasaportu olan öğrenciler gibi mi başvuracağım? bilen biri cevaplarsa çok mutlu olacağım

pulshatks

Re: Bulgaristan çifte vatandaşlığı ile almanyada üniversiteye başvurma

Mesaj gönderen pulshatks » Prş Oca 11, 2024 10:30 pm

nyluferdpr yazdı: Prş Oca 11, 2024 10:11 pm Merhaba ben türkiyede anadolu lisesinden mezun oldum ve bir üniversitede ingilizce hazırlık okuyorum. Almanyada Bremen üniversitesine şartlı kabul ile başvurmayı düşünüyorum ( almancam yok). Bulgaristan çifte vatandaşlığım var ve başvuruda bunu nasıl kullanabilirim. Sadece türk pasaportu olan öğrenciler gibi mi başvuracağım? bilen biri cevaplarsa çok mutlu olacağım
tabi ki bulgar vatandaşı olarak başvurmalısınız, türk vatandaşı olarak başvurursanız okuldan yine kabul alırsınız onda bir ayrım yok , vizenizi beklersiniz ve her yıl yabancılar dairesinde oturum izni için uğraşırsınız
Avrupa vatandaşıysanız gerek yok yani zaten bremen yabancılar dairesinin sitesinde yazıyordur .tek yapmanız gereken anmeldung(adres kaydı)

https://www.service.bremen.de/dienstlei ... gen-126642

Bilker

Re: Bulgaristan çifte vatandaşlığı ile almanyada üniversiteye başvurma

Mesaj gönderen Bilker » Cum Oca 12, 2024 1:42 pm

Türk vatandasi olarak basvuru yapip kabul alinca vize ile ugrasilmasina gerek yok. Eger basvuru yapacaginiz bölümde kontenjan sikintisi varsa AB yerine Türk vatandasi olarak basvuru yapmaniz avantajiniza olur.