Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada öğretmenlik

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mertyigin

Almanyada öğretmenlik

Mesaj gönderen Mertyigin » Pzr Oca 07, 2024 6:03 pm

Merhaba ben türkiyede almanca öğretmenliği kazanmış biriyim, universitemi kazandığım yıl dondurdum suan b2 almanca seviyesindeyim fakat şöyle bir şey oldu ben bir danısmanlık aradım ve bana dediler ki eğer yeşil pasaportunuz yoksa öğretmenlik okumanız imkansız cunku universiteden kabul bile alsam beni belirsiz bir zamanda termine cagırdıkları icin vizemin cıkma suresinin o rsndevuya yetismesinin imkansız oldugunu soyledi ayrıca almanyada almanca öğretmenliği eğtimi hakkında bilgisi olan var mı?

anlayan biri varsa beni aydınlatabilir mi cok tesekkur ederim

Computer_Berkay

Re: Almanyada öğretmenlik

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Oca 07, 2024 6:26 pm

Danismanlik sirketi sacmalamis kabul alsaniz ve yetismezse vizeden ötürü yetismez bunun icin de kabulü uzatma icin üniversiteye haber verebilirsiniz.

Ek olarak danismanlik illa alacaksaniz sitenin Danismanligini öneririm. Detaylari asagidaki linkten ögrenebilirsiniz. Bilgisiz danismanlar yüzünden bosuna hevesinizi kirmayin.

https://www.deutschstudent.com/egitimdanismanligi/
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Mertyigin

Re: Almanyada öğretmenlik

Mesaj gönderen Mertyigin » Pzr Oca 07, 2024 6:54 pm

Teşekkür ederim sag olun