Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TestDAF / telc / DHS Hakkında Soru :D

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Alifer_

TestDAF / telc / DHS Hakkında Soru :D

Mesaj gönderen Alifer_ » Cum Oca 05, 2024 10:56 pm

Arkadaşlar, Winter Sömestr 24-25 için, olabildiğince geç (uzak bir tarihte) ve hızlı şekilde açıklanabilecek bir sınava girmek istiyorum. Aklınıza gelen bir fikir var mı?

Örneğin 6 Haziran'da bir dijital TestDAF sınavı bulunmakta, bu sınava girdiğim takdir sonuçların 5 Temmuz'dan itibaren açıklanacağı belirtiliyor. Bildiğiniz üzere çoğu okulun da başvuruları 15 Temmuz'da sona eriyor. Sizce bu yapılabilir bir hamle mi, mantıklı mı? Başka bir öneriniz var mı?

Para karşılığı değerlendirmeyi hızlandırdıklarına dair pek bir şey bulamadım. Sadece 2 haftada açıklanan bir dijital TELC C1 HS sınavından bahsedilmiş ancak başka hiçbir yerde adı sanı geçmiyor dijital telc'in.(https://www.telc.net/en/language-examin ... minations/)

DHS en hızlı açıklanan sınav, ancak Berlin'de baktığım üniversiteler sadece kendilerinden kabul almış öğrencilere sınava girme hakkı veriyor, ki gayet ilginç buluyorum.

Şimdiden yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.

emirogan9

Re: TestDAF / telc / DHS Hakkında Soru :D

Mesaj gönderen emirogan9 » Cum Oca 05, 2024 11:34 pm

Alifer_ yazdı: Cum Oca 05, 2024 10:56 pm Arkadaşlar, Winter Sömestr 24-25 için, olabildiğince geç (uzak bir tarihte) ve hızlı şekilde açıklanabilecek bir sınava girmek istiyorum. Aklınıza gelen bir fikir var mı?

Örneğin 6 Haziran'da bir dijital TestDAF sınavı bulunmakta, bu sınava girdiğim takdir sonuçların 5 Temmuz'dan itibaren açıklanacağı belirtiliyor. Bildiğiniz üzere çoğu okulun da başvuruları 15 Temmuz'da sona eriyor. Sizce bu yapılabilir bir hamle mi, mantıklı mı? Başka bir öneriniz var mı?

Para karşılığı değerlendirmeyi hızlandırdıklarına dair pek bir şey bulamadım. Sadece 2 haftada açıklanan bir dijital TELC C1 HS sınavından bahsedilmiş ancak başka hiçbir yerde adı sanı geçmiyor dijital telc'in.(https://www.telc.net/en/language-examin ... minations/)

DHS en hızlı açıklanan sınav, ancak Berlin'de baktığım üniversiteler sadece kendilerinden kabul almış öğrencilere sınava girme hakkı veriyor, ki gayet ilginç buluyorum.

Şimdiden yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.
yanlış olmasın ama sanırım dsh sınavları üniversiteden üniversiteye değişiyor belki bu sebeple öyledir. Telc c1 düşünüyorum ben de sizinle aynı durumdayım. hem yer bulmak kolay hem de sınav sıklığı fazla. Aynı zamanda dijital sınavda 2 haftada açıklanıyormuş ama geçerliliği nasıldır onu bilmediğim için çekiniyorum biraz. Bence her ihtimale karşı erken girmekte fayda var. Tek seferde geçemezseniz ek bir şansınız olmuş olur. Stuttgart'ta dijital c1 sınavı yapan merkezler var yeni yeni uygulanmaya başlıyor olabilir.
Stuttgart/Baden-Württemberg

maviboncuk

Dijital Testdaf

Mesaj gönderen maviboncuk » Pzt Mar 18, 2024 2:51 pm

Selam arkadaşlar, aranızda dijital TestDaf sınavını deneyimlemiş olanlar varsa deneyimlerini aktarabilir mi? Ne forumda ne internet sitesinde deneyimlerini paylaşan kimseyi bulamadım. Papierbasierte sınav deneyimim var ama benim en yakın tarihtekine girmem gerekiyor, en yakındaki de dijital olan. Umarım bu konuda paylaşım yapacak birileri çıkar. Şimdiden teşekkürler !