Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ausbildung lise diploma denklik ve A2 ile Ausbildung egitimine hazır.

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
berkancmrt

Ausbildung lise diploma denklik ve A2 ile Ausbildung egitimine hazır.

Mesaj gönderen berkancmrt » Prş Oca 04, 2024 11:19 pm

Merhabalar,
Ausbildung yapmak istiyorum .Mevcut A2 telc belgem var A2 belgemi gösterip sonraki kurları almanyadaki dil okullarin dan alıp öyle Ausbildung yapmak istiyorum diye vize alabilirmiyim? Ben Anadolu lisesi mezunuyum denklik almama gerek varmıdır?

mec0007

Re: Ausbildung lise diploma denklik ve A2 ile Ausbildung egitimine hazır.

Mesaj gönderen mec0007 » Cum Oca 12, 2024 10:47 am

cevap veren olmamış bende aynı durumdayım ekstra olarak amcam referans olacak almanyada yaşıyor

atiovski
İletişim:

Mesaj gönderen atiovski » Cum Oca 12, 2024 2:04 pm

berkancmrt yazdı: Prş Oca 04, 2024 11:19 pm Merhabalar,
Ausbildung yapmak istiyorum .Mevcut A2 telc belgem var A2 belgemi gösterip sonraki kurları almanyadaki dil okullarin dan alıp öyle Ausbildung yapmak istiyorum diye vize alabilirmiyim? Ben Anadolu lisesi mezunuyum denklik almama gerek varmıdır?
Durumlarımız aynı sadece benim ÖSD B1 okuma yazma bölümlerinin sertifikası var. 52F evrak listesinde dil kursuna kayıt belgesi sunmanın yeterli olacağı yazıyor. Ben de buna güveniyorum açıkçası. Ayriyetten lise denkliğini isteyecek kişinin işveren olduğunu söylemişti bir arkadaş. Bunların dışında bir şey öğrenirseniz sizden ricam bana da haber verin. Umarım biraz da olsa yardımcı olabilmişimdir.

berkancmrt

Mesaj gönderen berkancmrt » Cmt Oca 13, 2024 1:08 am

Anadolu lisesi mezunuyum yine denklik almam şartmı

mec0007

Mesaj gönderen mec0007 » Pzr Oca 14, 2024 12:15 pm

Cevap veren olmamış bende aynı durumdayım , amcam almanayada ikamet ediyor ve referans olacak. A2 almancam var ama goethe sertifikam yok dil kursundan aldığım belge var. Bende dil kursu vizesi için randevu aldım vizem çıkarsa B1 dil yapıp Ausbildung yeri bulup dönmeden Ausbildung yapabilirmiyim acaba.

mec0007

Mesaj gönderen mec0007 » Sal Oca 30, 2024 11:20 am

up , bilgi sahibi olan yokmu :/

Miller

Mesaj gönderen Miller » Cmt Nis 20, 2024 6:52 pm

Merhabalar,

Okul öncesi öğretmenliği mezunuyum ve b1 Almancam var. Kursum devam etmekte.
Denklik işlemi için evrakları gönderdim. Ausbulding başvurusu da yapacağım aynı zamanda. Diploma denkliğimi alırsam ausbulding süremde bir azalma vs oluyor mu? Konuyu tamamen yanlış mi anlamışım acaba?
Ya da %100 denklik alırsam okul öncesi öğretmenliği diplomamdan nasıl bir süreç gelişecek benim için? Teşekkür ederim.