Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum uzatma ve Düsük Kredi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Arabam

Oturum uzatma ve Düsük Kredi

Mesaj gönderen Arabam » Çrş Oca 03, 2024 12:32 am

2 ay sonra Oturum uzatma görüsmem var ve ben maalesef cok az ders gecebildim.
Hep cok az farkla kaldim. Sadece toplam 18 kredi toplayabildim. Bana sorun etmezler direkt ordan sinir disi edecek halleri yok diyorlar da yine de tedirginim. Sisteme alisamamazlik birazda benim hatalarimdan dolayi böyle oldu maalesef. Umut var midir sizce? Oturumumu uzatirlar mi yoksa sinir disi mi ederler? Ek olarak Werkstudent olarak bölümümle alakali bir iste calisiyorum. 4. dönemdeyim.

Computer_Berkay

Re: Oturum uzatma ve Düsük Kredi

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Oca 03, 2024 2:35 am

Merhaba buna benzer bir durumda olan arkadasim vardi ama onun durumu daha kötüydü 4 Semester boyunca 1 ders dahi gecmemisti.
Kendiside diyordu ama Uni ye devam etmicem diye. Bayagi oldu kendisiyle görüsmeyeli ama duydugum onun oturumunu dahi uzatmislardi. Ama oturum statüsünü degistirerek (Ausbildung, Aile Birlesimi vs.) mi onu bilmiyorum maalesef.

Ama buna bel baglamayin yani ben de acikcasi direkt ordan sinir disi etme gibi bir durum olacagini düsünmüyorum. Yine de bunu yasamis veya etrafinda benim gibi duymus baska birileri de cevap verecektir. Umarim bir sorun cikmaz simdiden bol sans.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Arabam

Mesaj gönderen Arabam » Prş Oca 04, 2024 1:44 am

Cok tesekkür ederim bilgiler icin umarim diger arkadaslarda varsa böyle bir durumda olan veya yasayan onlarda cevap verirler.

Arabam

Mesaj gönderen Arabam » Cum Oca 05, 2024 11:50 am

Up++

MeAgain

Mesaj gönderen MeAgain » Prş Oca 11, 2024 1:54 pm

Kusura bakmayin durumla alakali pek bir bilgim yok fakat bir sorum vardi. Benim de ogrenci vizem sadece 1 yillik yani 2023 Ekimde geldim 2024 Ekimde sona erecek bir noktada uzatmam gerek, uzatmak icin ne zaman ve nereye gitmeliyim?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Oca 11, 2024 2:48 pm

selam ben direkt cevap veriyim. Oturumun bitmesine 1 2 ay kala Abh dan randevu alip oturum uzatma icin gitmeniz gerek. Sonra onlar size hangi belgeleri yaninizda getirmeniz gerektigini söyleyecek.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Nrg00

Mesaj gönderen Nrg00 » Çrş Şub 21, 2024 1:59 pm

Merhaba Arkadaşlar,
Almanya'ya Ekim 2023'te geldim. Vizemin son tarihi 31.03.2024.
Türkiye'de çalışıyorum. Nisanın başından haziran ayının sonuna kadar görevlendirme alabildim.
Sağlık sigortam da görevlendirmeme bağlı olarak haziran sonuna kadar olacak.
Vizemi uzatmak için Almanya'daki kurumla görüştüm (Amt für Migration und Integration). Onlar bana gerekli belgeleri gönderdiler.
Ancak, temmuz ayının sonuna kadar kalmak istiyorum. Çünkü dersler temmuzun üçüncü haftası gibi bitiyor.
Görevlendirme tarihimin bittiği günden sonra yıllık izinlerimi kullanıp temmuz sonuna kadar kalmayı düşünüyorum.
Vizemi uzatmak için dolduracağım başvuru formunda, planlanan kalış süresi diye bir bölüm var, acaba bu düşüncemi not olarak oraya eklesem gerekirse sağlık sigortamın da tarihlerini güncelleyeceğim diye bir açıklama yazsam, bu bir olumsuzluğa neden olur mu sizce?
Önerileriniz için teşekkür ederim.