Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap vs. Garantör Belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
elify

Bloke Hesap vs. Garantör Belgesi

Mesaj gönderen elify » Prş Ara 14, 2023 5:22 pm

Merhaba arkadaşlar,

Ben dil kursu için geçen ay vizemi aldım ve Almanya’ya geldim. Vize sürecinde garantör belgem yetişmediği için bloke hesap açtırmıştım ve vizede bloke hesap dökümanını ibraz ettim. Ama daha sonrasında garantör belgem de elime ulaştı. Şimdi burada(Bremen) oturma izni almak istiyorum. Oturma izni alırken bloke hesap yerine garantör belgemi ibraz etmem herhangi bir probleme sebep olur mu bunu öğrenmek istiyorum.

Ayrıca bana 1 yıllık vize verilmiş. Sizce oturma izni başvurusu için vizenin bitmesini beklemeli miyim?

Teşekkür ederim şimdiden.

Rigwald

Re: Bloke Hesap vs. Garantör Belgesi

Mesaj gönderen Rigwald » Cum Ara 15, 2023 3:26 am

elify yazdı: Prş Ara 14, 2023 5:22 pm Merhaba arkadaşlar,

Ben dil kursu için geçen ay vizemi aldım ve Almanya’ya geldim. Vize sürecinde garantör belgem yetişmediği için bloke hesap açtırmıştım ve vizede bloke hesap dökümanını ibraz ettim. Ama daha sonrasında garantör belgem de elime ulaştı. Şimdi burada(Bremen) oturma izni almak istiyorum. Oturma izni alırken bloke hesap yerine garantör belgemi ibraz etmem herhangi bir probleme sebep olur mu bunu öğrenmek istiyorum.

Ayrıca bana 1 yıllık vize verilmiş. Sizce oturma izni başvurusu için vizenin bitmesini beklemeli miyim?

Ikisini de götürebilirsin, sıkıntı olmaz. Oturuma bir an önce başvursan iyi olur, hem elinde çalışma iznin de olur (vizeyle de çalışabilirsin ama çoğu işyeri kabul etmez)

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Cum Ara 15, 2023 12:47 pm

elify yazdı: Prş Ara 14, 2023 5:22 pm Merhaba arkadaşlar,

Vizen 1 seneyse oturum kartını vermezler şimdi. Vizenin bitimine doğru tekrar başvur diyecekler. Ayrıca, ikisiyle de başvurabilirsin sorun olmaz, 36f ile geldiysen eğer çalışma izni için zusatzblatt istiyorum diye mail at. Martta başlayacak şekilde çalışma iznini de verirler

sinan.apa

Mesaj gönderen sinan.apa » Pzt Ara 18, 2023 6:33 pm

Hocam merhaba,

Konu ile alakasız ama ben de sosyal hizmet uzmanıyım. Vize müracaatında bulunmuştum ve eksik evrak talebinde bulunuldu. Bremen Hochschule den Brückenkurstan kabul aldığına dair evrağı yollamamı istediler. Ama henüz c1 yapmadığım için maalesef bu evrağı sunamadım. Bremen eyaletinde denklik birimine bakan görevli bana Sozialarbeiter olarak çalışmanda bi sakınca yok dedi ısrarla.

Sizin bu konu hakkında bilginiz var mı acaba? İletişim için mailimi bırakıyorum.

Mail adresim: bensalagim@gmail.com