Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İçinde vize olan pasaport değiştirme

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
rune01

İçinde vize olan pasaport değiştirme

Mesaj gönderen rune01 » Sal Ara 12, 2023 4:40 pm

Merhaba. Ben mavi kart vizesi ile Almanya'ya geldim. Yeşil pasaportluyum ve vizem yeşil pasaportumun içinde, fakat burada yeşil pasaportu çoğu banka vs. tanımıyor ve sıkıntı yaratıyor. Ayrıca süresi 1 sene sonra bitiyor, ama mavi kart alacağım ve mavi kartımın uzun süreli olmasını istiyorum. Bu sebeplerden dolayı pasaport değiştireceğim.

Konsolosluk çifte pasaport başvurusu yapabileceğimi söyledi (1 yeşil 1 bordo) şeklinde, yani yeşilimi tutup yanına bordo alabilirim. Ama başvurumun reddedilme imkanının yüksek olduğunu söyledi. Bu benim için sıkıntı değil fakat yeşil pasaportumun içindeki vizeden dolayı endişeliyim. Böyle bir durumda vizeme ne olur? Diyelim ki reddettiler, yeni bordo pasaport gönderdiler ve yeşilimi iptal ettiler. Pasaportumu tutmayı talep edebiliyor muyum içinde vize olduğu için? Vize sayfasını deliyorlar mı?

Konsolosluk tam bir cevap vermedi bu konuda. Tecrübesi olanlar var mı diye merak ediyorum. Vizemin bitmesine daha 9 ay var. Aynı zamanda 6 aylık da Fiktion belgem var. Bu süre mavi kartım çıkana kadar yeterli olacaktır diye düşünüyorum ama pasaport değiştirirken vizeme bir şey olmasından korkuyorum. Benzer tecrübesi olan var mı?