Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'dan 3 Ayligina Vizesiz Giris Mujdesi

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Çrş Oca 26, 2011 10:02 pm

Almanya\'dan Turkiye\'ye iyi haber var. Hanover mahkemesi, Turk vatandaslarinin AB ulkelerinde, 3 ay boyunca vizesiz bulunmasi yonundeki karari uyguladi. Bir Turk vatandasinin vizesiz oldugu icin sinir disi edilmesini engelledi. Karar emsal niteliginde.

"Turkler AB uyesi ulkeye 3 aya kadar vizesiz girebilir, bu suc sayilmaz." Karar bu yonde ve artik uygulamada.Bir Turkun Almanya\'dan sinirdisi edilmesine mahkeme engel oldu.Dava, Almanya\'nin Hanover kentinde goruldu.Adi aciklanmayan 26 yasindaki Turk vatandasi, Almanya\'ya vizesiz olarak girme sucundan 28 Kasim 2010 tutuklandi, sinir disi edilmek isteniyordu.Ama, Hannover Sulh Mahkemesi, Turk vatandasini serbest birakti.Emsal teskil edecek kararda, Avrupa Adalet Divani\'nin daha once almis oldugu "Soysal kararini" onayladi.Bu karar, turist olarak Almanya\'ya gelen Turk vatandaslarinin vize almadan 3 ay boyunca ulkede kalabilecegi yonunde.Hanover mahkemesi ayrica, soz konusu Turk vatandasinin hizmet alim ve sunumu konusunda ayrim yapilamayacagi yonundeki savunmasini da dogru buldu.Turk vatandasinin mahkeme masraflarinin da Alman hukumeti tarafindan karsilanmasina karar verdi.Turk yetkililer karardan memnun, "Almanya\'daki politikacilar \'Soysal kararini\' artik her yerde uygulamaya konulmasini saglamali" diyor.Avrupa Adalet Divani, 19 Subat 2009 tarihli kararinda, Turklerin AB uyesi ulkelere 3 ay boyunca vizesiz seyahat etmesinin onunu acmisti.Kararda, Turklerden istenilen vize ve vize icin odenen paralarin hukuka aykiri oldugu belirtilmisti.AB ile muzakereleri surduren Ankara, uzun zamandir birlige turk vatandaslarinin vizesiz dolasim hakki verilmesi konusunda cagrida bulunuyor.

Son olarak Disisleri Bakani Ahmet Davutoglu, Turkiye\'nin tum sartlari yerine getirdigini soylemis, "vizesiz dolasim hakki verilmemesi durumunda kimse Turkiye\'den geri kabul anlasmasini imzalamasini beklemesin" demisti.

(http://www.milliyet.com.tr/almanya-dan- ... efault.htm)
@@EmRe@@

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Oca 26, 2011 10:09 pm

Hayirlisi bakalim Emre;ama kolay degil bu durumun uygulanmasi ya.Umarim gerceklesir.Ben burada oyle bir duyum almadim.

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Çrş Oca 26, 2011 10:10 pm

Ya soz ile soylemek gayet kolay, lakin uygulama... Ben sahsen inamiyorum, ya olabilir de yine bir suru ivir zivir.
Hadi diyelim prosedurler uygulandi, yarin bir kisi sorunsuz gelebilir mi?

theatergal34

Mesaj gönderen theatergal34 » Çrş Oca 26, 2011 10:13 pm

ben yarin bir ucak bileti alip denemek isterdim ama pasaportum ankarada konsoloslukta eger elimde olmus olsaydi gercekten denemek isterdim en fazla hava alanindan donerdim:D

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Oca 26, 2011 10:13 pm

Ben de pek ihtimal vermiyorum acikcasi.Keske olsa;ama cok zor.Yeter ki biz yanilalim.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş Oca 26, 2011 10:59 pm

Mahkemeden boyle bi karar gelmesi sasirtti beni sonucta gundemde olmasi da iyi bir gelisme yanlis anlamadiysam mahkemede vatandasimizin kalis suresini 3 aydan az gorup boyle bir karar almislar..bakalim neler olcak bkleyip gorucez umarim cabucak uygulamaya gecer de NRW bulusmalarina bizde katiliriz:D

muhammet

Mesaj gönderen muhammet » Çrş Oca 26, 2011 11:13 pm

[quote]theatergal34 tarafindan yazilan metin:
ben yarin bir ucak bileti alip denemek isterdim ama pasaportum ankarada konsoloslukta eger elimde olmus olsaydi gercekten denemek isterdim en fazla hava alanindan donerdim:D[/quote]

---Nereye hemserim?

---Hicc...Almanyaya kadar gidip bi gelicem de...

---Eee vizen yokta bari biletin nerde ?

---Seyyy, ben otostop yapicamdaa :D

---Aaa...ok gec o zaman....
........iyimisss:D:D

theatergal34

Mesaj gönderen theatergal34 » Çrş Oca 26, 2011 11:16 pm

[quote]muhammet tarafindan yazilan metin:
[quote]theatergal34 tarafindan yazilan metin:
ben yarin bir ucak bileti alip denemek isterdim ama pasaportum ankarada konsoloslukta eger elimde olmus olsaydi gercekten denemek isterdim en fazla hava alanindan donerdim:D[/quote]

---Nereye hemserim?

---Hicc...Almanyaya kadar gidip bi gelicem de...

---Aaa...ok gec o zaman....
........iyimisss:D:D[/quote]

sen ne anladin okudugun haberden bizim schgen vizesi almamiz gerekmiyormus zaten 2009dan beri yani schgene odedigimiz paralarida geri alabiliriz demek bu 5 defa 60 euro versek 300 euro eder hakkimizi aramak gerek neden olmasin almanya imkansiz mi yani ne demek istiyorsun
dunya benim ulkem
iyi olani yapmak benim dinimdir;)

theatergal34

Mesaj gönderen theatergal34 » Çrş Oca 26, 2011 11:48 pm

[quote]serdargl tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar, bir Tir soforunun actigi bir dava nasil sonuclandi biliyorsunuz, bu neden olmasin. [/quote]

ben bilmiyorum nasil sonuclanmisti acaba?

nazlim

Mesaj gönderen nazlim » Prş Oca 27, 2011 12:04 am

Ulkemiz AB standartlarna git gide uyuyormus ya, Neden olmasin
olabilir zor olasa gec olasada olabilir

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Prş Oca 27, 2011 12:17 am

Eger boyle bisey olursa tatilde yazin Essen deyim. :D:D:D:D
@@EmRe@@

theatergal34

Mesaj gönderen theatergal34 » Prş Oca 27, 2011 1:17 am

[quote]sugerboy01 tarafindan yazilan metin:
simdi sonuc olarak ben yarin almanyaya gitmek istesem gidebiliyormuyum 3 ayligina?[/quote]

bu sitede sana kimse guvenilir bir bilgi veremez sana tavsiyem almanya konsolosluklarindan birisine durumu yaz bakalim ne cevap alacaksin kardesim o en sagliklisi aksi takdirde hicbir zaman emin olmazsin:lan

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Prş Oca 27, 2011 1:20 am

Bu davalar tamam ama soyle bir durum var. Schengen avrupa serbest dolasim vizesi anl****** geliyor. Bu adamlar Eu da olmadigimizdan ve schengen e dahil olmadigimizdan vize isini asla bitirmeyeceklerdir. Senin emsal davan varsa onalrda binelrce var. Kaldiki dis isleri bakanligi cok yurekli olmali bu olayin takibinde. Yilda kac kisi Almanya vizesine basvuruyor ? 2009 da okudugum bir kaynaga gore yilda yaklasik 250 bin defa schengen vizesine basvuruluyor. Carpin bakalim 60 la ?
Mis gibi bir gelir kapisini olurlerde kapatmazlar avrupalilar ;)

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Prş Oca 27, 2011 1:30 am

60 lira verip vizeye basvuran adamalrmi avrupayla ticaret yapacaklar ?
Allah askina mantikli olun. Avrupayla ticaret yapanlar vizeylemi ugrasiyorlar ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 27, 2011 1:31 am

Karar ilerisi icin umarim emsal teskil eder...Hannover Mahkemesi dogru olani yapmis ve Avrupa Adalet Divani\'nin kararini onamis..
Yeni olmasi gerekeni yapmis.

Eger her iki tarafinda disisleri bakanliklarindan bir aciklama gelirse o zaman sevinmeye baslayabiliriz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Prş Oca 27, 2011 4:54 am

Evet sirketler saatler icinde ayarliyorlar vizelerini ;)
Zira onlar Alman konsoloslugunun gozunde potansiyel multeci pozisyonunda degiller

coder

Mesaj gönderen coder » Cum Oca 28, 2011 2:01 pm

Kimbilir ne kadar surer bunlarin muzakereye baslamasi ondan sonrasinda da vize konusunda kolaylik ve muafiyetin cikmasi. Zira 45 senedir avrupa birligine girmeye calisiyoruz hala olmadi.

theatergal34

Mesaj gönderen theatergal34 » Cum Oca 28, 2011 2:12 pm

[quote]coder tarafindan yazilan metin:
Kimbilir ne kadar surer bunlarin muzakereye baslamasi ondan sonrasinda da vize konusunda kolaylik ve muafiyetin cikmasi. Zira 45 senedir avrupa birligine girmeye calisiyoruz hala olmadi.[/quote]

25 subatta biz ogrenciler vizesiz gidebilecek durumda olacagiz.)