Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Master için not ortalaması

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tobimay

Almanya'da Master için not ortalaması

Mesaj gönderen tobimay » Sal Ara 12, 2023 12:14 pm

Merhaba, İngiliz Dili Edebiyatı 4. sınıf öğrencisiyim. Almanya'da master yapmak istiyorum başvurularım okulları araştırıyorum. Üniversite ortalamam 3.28. Sizce bu Almanya'da bir okuldan master kabulü almam için yeterli bir ortalama mı?

Kaplan

Re: Almanya'da Master için not ortalaması

Mesaj gönderen Kaplan » Çrş Ara 20, 2023 1:06 am

tobimay yazdı: Sal Ara 12, 2023 12:14 pm Merhaba, İngiliz Dili Edebiyatı 4. sınıf öğrencisiyim. Almanya'da master yapmak istiyorum başvurularım okulları araştırıyorum. Üniversite ortalamam 3.28. Sizce bu Almanya'da bir okuldan master kabulü almam için yeterli bir ortalama mı?
Gayet iyi bir ortalama, NC frei bölümlere bakarsan ortalama için istenilen notu bulursun, minimum şartları sağlarsan NC frei olan veya zulassungbeschrankung olmayan bölümlerde direkt alınırsın, dil yeterliliğin yoksa şartlı kabul alırsın.

gidecegizumarim

Re: Almanya'da Master için not ortalaması

Mesaj gönderen gidecegizumarim » Pzr Oca 14, 2024 3:35 am

Selamlar bölümdaşım, ortalaman minimum gerekli olan ortalamayı fazlasıyla karşılıyor Çoğu okul Alman 4'lük sisteminde 2.5 istiyor minimum, bu bizim 4'lük sistemimizde okuldan okula değişiklik gösteriyor, fakat 100 üzerinden 75 ortalama yapıyor. Bizim alanımızdaki neredeyse her bölüm nc frei, yani open admission olduğu için minimal ortalama şartını ve diğer ıvır zıvır prosedürleri karşılaman eşittir kabul anlamına geliyor.

Yani misalen Münster üniversitesi British, American and Postcolonial Studies programına bakalım.

English studies alanında minimum 3 yıllık bir lisans eğitimine sahip olmak ve Toefl ibt 109+ ya da Ielts 7.5+ dil belgesine sahip olmak şartlarını karşılıyorsan, istenilen diğer belgeleri de teslim edebiliyorsan (diploma, cv, transcript ve tyt-ayt-ydt sonuçların) kabul alman gerek.

Bizim bölümlerimizde başvurular anladığım kadarıyla çok yoğun olmadığı için, şartları karşılıyorsan kabul alırsın mantığı işliyor. Uzun süredir araştırma yapıyorum, merak ettiklerini eğer biliyorsam seve seve yanıtlarım. Şimdiden başarılar dilerim.