Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KALACAK YER NASIL AYARLARIZ ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
ruling1092

KALACAK YER NASIL AYARLARIZ ?

Mesaj gönderen ruling1092 » Cmt Ara 02, 2023 2:46 am

MERHABALAR

8 OCAKTA VİZEM BAŞLIYOR VE O GÜNALMANYAYA GİRİŞ YAPACAĞIM. DİL OKULUM DA DUİSBURGTA.

Wg lere ve evlere 50-60 kişiye belki mail attım olumlu bir dönüş yok hatta hiç dönüş yok. Bakmadığım yapmadığım şey kalmadı. Kalacak kimsem tanıdığımda yok. En azından WG bulabilmek isterdim önereceğiniz bir site vs varmı ?

Birde 12 aylık multi vizem var bunu oturum iznine ne zaman dönüştüreceğim. Oraya gidince 1-2 ay içinde mi yapcam bu işlemi ? Çalışmaya ne zaman başlayabileceğim. Teşekkürler

Serhat A.

Re: KALACAK YER NASIL AYARLARIZ ?

Mesaj gönderen Serhat A. » Pzt Ara 04, 2023 3:54 pm

Merhaba,

Konaklama konusu ciddi bir sorun gerçekten, özellikle Almanya'da bulunmuyorken bir yer ayarlamak çok zor. Ben de şu an Berlin için konaklama arayışındayım, Almanya'da olmama rağmen bulamıyorum. Dil okulu öğrencilerini kapsıyor mu bilmiyorum ancak Studierendenwerk'e bakabilirsin. Arama motoruna Studierendenwerk Duisburg yazarsan ilgili siteye ulaşabilirsin.

Asıl 2.soruna cevap vermek isterim, ben de forumda buna dair cevap bulamamıştım. 12 aylık D tipi vizen olduğundan dolayı oturum izni almana gerek yok, zaten aynı şeye denk geliyor. Ben oturum izni başvurusu için yabancılar ofisine gittiğinde öğrendim. Dolayısıyla Almanya'ya vardıktan sonra adres kaydı yapman yeterli olacaktır. Çalışma hakkın var bu vize ile.

Kolaylıklar,

ruling1092

Mesaj gönderen ruling1092 » Cmt Ara 09, 2023 6:47 am

cevap için öncelikle teşekkür ederim ama dil okuluna geliyorum dil okulundayken çalışma izni yok diyor herkes

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Cmt Ara 09, 2023 11:43 am

ruling1092 yazdı: Cmt Ara 02, 2023 2:46 am MERHABALAR

8 OCAKTA VİZEM BAŞLIYOR VE O GÜNALMANYAYA GİRİŞ YAPACAĞIM. DİL OKULUM DA DUİSBURGTA.

Wg lere ve evlere 50-60 kişiye belki mail attım olumlu bir dönüş yok hatta hiç dönüş yok. Bakmadığım yapmadığım şey kalmadı. Kalacak kimsem tanıdığımda yok. En azından WG bulabilmek isterdim önereceğiniz bir site vs varmı ?

Birde 12 aylık multi vizem var bunu oturum iznine ne zaman dönüştüreceğim. Oraya gidince 1-2 ay içinde mi yapcam bu işlemi ? Çalışmaya ne zaman başlayabileceğim. Teşekkürler
Merhaba, öncelikle konut kiralama yapan şirketler var onlara bakabilirsiniz. Housinganywhere, Habyt, Wunderflats bunlardan birkaç tanesi. Ben şu anda Habyt’e ait bir WG’de kalıyorum ancak genel olarak evden pek memnun değilim. Buraya gelince bir oda buldum ve iki ay sonra oraya yerleşeceğim. Eğer bir iki ay işimi görsün diyorsanız bu şirketler ideal olabilir genelde kontrat gereği en az 3 ay konaklama yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda anmeldung da yapabiliyorsunuz.
Stuttgart/Baden-Württemberg

azraab30

Kleinanzeigen

Mesaj gönderen azraab30 » Cmt Oca 13, 2024 8:23 pm

merhaba, ben de almanyaya gitmeden önce şimdi ilanlara bakıyorum da . Kleinanzeigen' de hesap açmak için telefon numarası istiyor ama türk numarası kabul edilmiyor. ne yapmalıyım herkes nasıl kayıt oluyor?