Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

universite kaydi sonrasi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
murat181818

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Oca 25, 2011 10:55 pm

merhaba sayin yoneticilerim sorum bu... direk universite ismi verim duisburg-essen universiteisnde kaydimizi yaptigimizda tabi bu kayit dil kursu sarti ile olicak biz bunu 2011 senesinde halletsek kaydimizi universite kabulunu simdiden alsak ama 2012 de yani 1 sene sonra gitsek olurmu? kaydimizi 1 sene kalabilir mi? acaba
bilmem anlatabildimi...
saygilarimla..iyi calismalar dilerim...

MERVE ASCI

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Oca 25, 2011 11:38 pm

Universite kabulunun gecerlilik suresi 6 aydir.

sevgi2011

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen sevgi2011 » Çrş Oca 26, 2011 10:22 am

nasil yani kabul geldi vizeye basvurdum ve vizem uzun surdu diyelim bu arada kabul yanarmi?
Ve birde vize alir almaz gittim diyelim ama ozel kursa gitmek istiyorum yinede kayit yaptirmaliyim okula dimi?:help

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Oca 26, 2011 11:04 am

benim bildigim zaten sartli kabul aldiginda okula kayit yaptiramiyorsun dsh yi verdikten sonra kayit yaptiriyorsun eger yanlissa yoneticilerimiz duzeltir beni:)

GK

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen GK » Çrş Oca 26, 2011 4:02 pm

sartli kabul alinsada uninin istedigi dil bildiginizi gosteren belgeleri alamadiktan sonra kayit yaptiramiyorsunuz.

sevgi2011

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen sevgi2011 » Çrş Oca 26, 2011 4:23 pm

ee peki universitenin kendi ogrencilerine daha indirimli olan dil kurslarina nasil bir kayitla gidiliyor ? O baska birsey mi?hmmm

bjk_oguz

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş Oca 26, 2011 4:58 pm

sartli kabul ile gidebiliyorsun o kurslara iste :)

MERVE ASCI

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Oca 26, 2011 5:39 pm

Sevgi 6 ay suren bir vize basvuru sureci duymadm ben.Oyle bir sey olamaz.O yuzden o kismi atliyorum.Sartli kabulun ile universitenin dil kurslarina kaydolabilirsin tabii ki,gerekli basvurulari yaptiktan sonra;ama ozel dil kursuyla ayni para,hatta bazilari daha da pahali.Burada tercih senin.Sartli kabulun sana vize icin kolaylik sagliycak.Dil sinavini gectikten asil kaydi yaptirabilirsin.O sinavi gectikten sonra zaten istedigin kadar uniye basvuru yapabilirsin burada.

murat181818

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Oca 26, 2011 8:59 pm

O ZAMAN BIR SORU DAHA PEKI. BEN UNIVERSITEDEN SARTLI KABUL ALDIM OKE 6 AY SUREM VAR DSHM YI 6 AYDA VEREMESEM NE OLICAK? BU BIRINICI VE BANA VERILEN VIZE KAC AYLIK OLUR? ZAMANI OLUR MU?
DSHM GECTIK UNIVERSITE KAYDINI YAPMAK ICIN TEKRAR VIZE ISLEMLERI YAPACAKMIYIZ?
BU COK ONEMLI BURADAN UNIVERSITEDEN KABUL ALIYORSA AMA UNIVERSITEDE 6 AY SURE VARSA.. BU ZMAN DILIMI COK AZ
DETAYLI BIR BILGI VEREBILRISMNIZ...TSK..LER

MERVE ASCI

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Oca 26, 2011 10:34 pm

Hepsine cevap vermeye calisayim.Tr den alacagin vize 3 aylik bir ogrenci adayi vizesi.bu herkez icin boyle.Daha sonra buraya geldikten tam 3 ay sonra bulundugun sehrin yabancilar polisine gitmek zorundasin.yalniz bunu tr deki vize basvurusu gibi dusunme.yarim saatlik bir islem.Onlar senin dilkursu kadina,ogrenci saglik sigortana falan bakip ayni gun vizeni 1 senelik uzatiyorlar.Bu sureyi sana dsh sinavini gecebilmen icin veriyorlar zaten.kabulun 6 ay gecerli olmasi falan bu sureclerin hic birini etkilemiyr burada.Onmeli olan senin sinava hazirlanma surecim.1 sene sonrasinda tekrar yabancilar polisine gidiyrsun.sinavi gecip uniye kaydini yaptirdiysan bunu belgeliyrsn ve bir sene dada uzatiyrlar.Yok sinavi gecemediysen sana "en fazla" bir sene daha verirler sinavi gecmen icin.durum bundan ibaret.Kabul belgenin gecerlilik sureci daha cok tr de vize alirken problem yaratir sana.Sinavi gectikten sonra burada sadece basvurunu yeniliyrsun.tekrar bi vize gorusmesi gibi seyler yok

murat181818

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Oca 26, 2011 10:38 pm

anladim...universite kabulu geldi ama biz sene sonra gitsek olrumu?yoksa o 6 ay gecerlik suresi bundami dahil mi? nu sene universite kabuulu alska sartli dil kursu ile ama bu sene ne almanaya gitcegiz ne de kursa..dondurma gibi bisey olrumu?
1 sene sonrada hic biey yapmadan direk almanaya gelebilriyiz? universiteye okumaya...

MERVE ASCI

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Oca 26, 2011 10:45 pm

Murat yazdiklarimi dikkatli okumamis gibisin:)Yukarida da yazdigim gibi vizeyi 1 sene onceki kabul belgesiyle alman cok zor.Problem cikarsa zaten tr de cikar diyorum sana.

murat181818

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Oca 26, 2011 10:51 pm

anladim..oke...:d heyecan varda biraz insan tam emin olmak istiyor...
tesekkurler..ama sorullarim gelecek:d ilerde:d
hersey icin simdiden cok tesekkurler

EmRe67

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen EmRe67 » Prş Oca 27, 2011 4:16 pm

1)Yani dogru anladiysam; vizede sorun yasamamak icin alinan sartli kabulun vize almada kullanmak icin 6 ay suresi var.
Peki sartli kabul geldikten sonra, vizeye falan basvuru yapmak, vize alip almanyaya gidip universiteye sartli kabulle bir on kayit yapmak (Akademisches Auslandsamt \'a kayit olup ogrenci statusu almak ) icin,universite tarafindan sartli kabulun iptal olmamasi icin verdigi sure kac ay? Yani Sartli kabulun gecerliligi bitmemesi icin kac ay icinde gidip Almanyadaki universiteye on kayit yapmaliyiz, ne kadar zaman icinde uniye gidip bir on kayit yapmassak universite tarafindan sartli kabulumuz tamamen iptal olur?

2)Universitenin gonderdigi sartli kabulde vizeyi 6 ayda alip, Sartli kabulde Dhs yi en fazla su tarihe(Mesela en fazla 1.5-2 yil gibi su sommestere) kadar vermelisin diyor mu iste veremessen ogrencilik statun kaybolur universite ogrencilik imkanlarindan yararlanamassin gibi durumlar oluyo mu?

3)Bolumumuzle ilgili sartli kabulle, Dhs yi verip universiteye tekrar asil kayit icin basvuru yapildiktan sonra red verme olasiliklari olabiliyor mu genelde?
@@EmRe@@

GK

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen GK » Prş Oca 27, 2011 9:06 pm

sartli kabulle on kayit yok diye biliyorum sartli kabul alirsin hangi semester a aldiysan o semesterin son kayit tarihine kadar dil yeterlilik belgeni goturmen ve kayit olman gerekir ki bu sana kalmis istersen baska bir uniye basvurup oraya basvurursun.

bi arkadas gectigimiz kis semester i icin kabul almisti ve haziran ayinda dsh yi verdi suan egitimine baslamis durumda.

EmRe67

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen EmRe67 » Cum Oca 28, 2011 12:17 am

[quote]Emre55 tarafindan yazilan metin:
1)Yani dogru anladiysam; vizede sorun yasamamak icin alinan sartli kabulun vize almada kullanmak icin 6 ay suresi var.
Peki sartli kabul geldikten sonra, vizeye falan basvuru yapmak, vize alip almanyaya gidip universiteye sartli kabulle bir on kayit yapmak (Akademisches Auslandsamt \'a kayit olup ogrenci statusu almak ) icin,universite tarafindan sartli kabulun iptal olmamasi icin verdigi sure kac ay? Yani Sartli kabulun gecerliligi bitmemesi icin kac ay icinde gidip Almanyadaki universiteye on kayit yapmaliyiz, ne kadar zaman icinde uniye gidip bir on kayit yapmassak universite tarafindan sartli kabulumuz tamamen iptal olur?

2)Universitenin gonderdigi sartli kabulde vizeyi 6 ayda alip, Sartli kabulde Dhs yi en fazla su tarihe(Mesela en fazla 1.5-2 yil gibi su sommestere) kadar vermelisin diyor mu iste veremessen ogrencilik statun kaybolur universite ogrencilik imkanlarindan yararlanamassin gibi durumlar oluyo mu?

3)Bolumumuzle ilgili sartli kabulle, Dhs yi verip universiteye tekrar asil kayit icin basvuru yapildiktan sonra red verme olasiliklari olabiliyor mu genelde?[/quote]

Oyle demek istemedim yani normal sartlarda belli bir sure icinde Almanyaya gidemedigimiz zaman sartli kabul iptal olur heralde.Yani iste kac ay icinde Almanyaya vize alamayip, gidemedigimiz zaman universite sartli kabulumuzu iptal eder,sartli kabulumuz yanar?
@@EmRe@@

GK

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen GK » Cum Oca 28, 2011 1:37 am

sole bi ornek veriyim mesela sen kis semesterina basvurdun ve onlar 7. ayin 15 ine kadar senden dili bildigni kanitlayan belge istediler sense ocakta almanyaya gittin diyelim b1 b2 veya c1 isen sinava hazirlanir verirsin yanmaz kabulun okula baslarsin diger turlu yaniyor zaten o sadece bi formalite vizeyi almani saglayan bi belge olarak kalir bende ole oldu.

yani anliycagin 0 dan baslarsan dil kursuna zaten sartli kabul yanar almanyaya gelsen bile benim ole oldu ama yakin zamanda bidaha basvurucam .

jorge

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen jorge » Cum Oca 28, 2011 4:16 am

arkadas bir tek ben mi zorlaniyorum burda kabul almak icin=) ingilizce 3 bolume basvurdum gecen sene ve ucunden de red geldi. ielts 6.5, not ortalamam 2.65ti ve basvurdugum bolumler ekonomi ve marketingti. insallah dsh\'yi verdikten sonra hala bu kadar zor olmaz bir bolume kabul almak.

murat181818

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Oca 28, 2011 6:37 pm

nasil yani hic almanca bilmeyen biri almanayaa geldiginde vizesi yanarrmi? tam olarak bunumu diyorsunuz gurhan arkadasim...
almancam bilgim yok almanaya sartli gelicem dshm verene kadar sartli kalicam almanayda vizeyi bole halletcem sonra dshm verditken sonra uni..baslicam sonra universite ogrencii olduktgan sonra vzemi ole uzatcam olay bu degil mi????????

bjk_oguz

universite kaydi sonrasi

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Oca 28, 2011 7:00 pm

[quote][quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:
nasil yani hic almanca bilmeyen biri almanayaa geldiginde vizesi yanarrmi? tam olarak bunumu diyorsunuz gurhan arkadasim...
almancam bilgim yok almanaya sartli gelicem dshm verene kadar sartli kalicam almanayda vizeyi bole halletcem sonra dshm verditken sonra uni..baslicam sonra universite ogrencii olduktgan sonra vzemi ole uzatcam olay bu degil mi????????[/quote][/quote]

hic almanca bilmeyen biri almanya ya gittiginde belirli birsurede dsh yi vermezse vizesi yaniyor.. zaten herkes vizeyi dsh verince uzatabiliyor:)