Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Önceden kalacak yer ayarlama

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
volytheria

Önceden kalacak yer ayarlama

Mesaj gönderen volytheria » Pzr Kas 19, 2023 11:24 pm

Öncelikle herkese merhaba. Dil kursu için Şubat ayı başında Berlin'e gideceğim. WG bulamayacağımı kabullendim ve STW yurtlarına da başvuramıyorum çünkü hem öğrenci belgem yok hem de bekleme vaktim. Şu anki tek seçeneğim özel yurt aramak gibi görünüyor ama onu da yapmayı başaramadım. (Yani aradığım gibi yerler olduğuna eminim ama ne yazdıysam bir türlü karşıma çıkmadı veya beni stw sayfasına yönlendirdi.) Özel yurtta kendisi veya yakını kalan ya da ismen bir yerleri duymuş olanlar yazabilirlerse çok mutlu olurum. (Bu arada üniversiteyi Berlin'de okumayacağım yani sadece kurs süresince orada kalacağım. Üniversiteyi okumak istediğim yerdeki bir okuldan şartlı kabul alıp oranın stwsine önceden başvurmak daha mı mantıklı olur? Çünkü belki de Berlin'den şartlı kabul alıp stwlerde şansımı deneyebilirim.)
_Aklım çok karışık olduğu için kendimi pek anlatamamışım, özür diliyorum. Yine de yazmak isterseniz her cevaba çok ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.
36F -İstanbul/Berlin
iDATA Başvuru: 02.11.2023
Randevu Atama: 17.01.2024
Randevu Tarihi: 23.02.2024
UPS Mail: 26.03.2024
Pasaport Teslim: 27.03.2024 (1 yıllık multi)