Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ausbildung esnasinda isveren degistirme

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
ozcartman

Ausbildung esnasinda isveren degistirme

Mesaj gönderen ozcartman » Cum Kas 17, 2023 1:19 am

Ausbildung devam ederken, Ausbildung yapilan yeri degistirmenin önünde bir engel var midir? Daha önce degistiren olduysa bilgi verebilir mi?

Not: Ausbildung degismeyecek, sadece isveren degisecek. Örnegin Lidl'da yapilirken Aldi'de ayni Ausbildung'a devam edilecek.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Ausbildung esnasinda isveren degistirme

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 19, 2023 10:41 pm

Degistirebilirsiniz, sorun olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Kas 21, 2023 12:51 am

Physiker yazdı: Pzr Kas 19, 2023 10:41 pm Degistirebilirsiniz, sorun olmaz.
Tesekkür ederim cevap icin.

Mollaibrahim

Mesaj gönderen Mollaibrahim » Sal Kas 21, 2023 8:01 pm

Dostum selamlar, elbette ki degistirebilirsin. Ancak sunu unutmamalisin. Birincisi Kundigung des Ausbildungsverhältnissi yazarken O bölgede bagli oldugun Ihk´ya da göndermelisin. Ardindan eger Zusattblatz ile gelmis isen onu degistirmek icin bagli bulundugun Auslanderbehördeye hem Betriebsvertrag hem de Bundesagantur icin düzenlenecek olan Erklarung zum Beschaftigungsverhaltnisi vermelisin. Cunku Bundesaganturdan Erneut Zustimmung yani ek onay alman gerekiyor. Eger yeni Ausbildungbetrieb ile egitim sürecin uzayacaksa onu da sözlesmen de tarih olarak belirtmelisin.

Saygilar

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Kas 21, 2023 10:52 pm

Mollaibrahim yazdı: Sal Kas 21, 2023 8:01 pm Dostum selamlar, elbette ki degistirebilirsin. Ancak sunu unutmamalisin. Birincisi Kundigung des Ausbildungsverhältnissi yazarken O bölgede bagli oldugun Ihk´ya da göndermelisin. Ardindan eger Zusattblatz ile gelmis isen onu degistirmek icin bagli bulundugun Auslanderbehördeye hem Betriebsvertrag hem de Bundesagantur icin düzenlenecek olan Erklarung zum Beschaftigungsverhaltnisi vermelisin. Cunku Bundesaganturdan Erneut Zustimmung yani ek onay alman gerekiyor. Eger yeni Ausbildungbetrieb ile egitim sürecin uzayacaksa onu da sözlesmen de tarih olarak belirtmelisin.

Saygilar
Cok tesekkür ederim detayli bilgi icin. Saygilar benden.