Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sprachkurs Vizesini Mavi Kart’a Çevirme

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
aozkan09

Sprachkurs Vizesini Mavi Kart’a Çevirme

Mesaj gönderen aozkan09 » Sal Kas 07, 2023 10:41 pm

Merhaba. Şu an 16b kapsamında master öncesi dil kursundayım. Senelik brüt 46 bin olarak bir iş teklifim var. Acaba şu an vizemi mavi karta çevirebilir miyim? Bunun için ne yapmam lazım?

emirogan9

Re: Sprachkurs Vizesini Mavi Kart’a Çevirme

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal Kas 07, 2023 10:45 pm

aozkan09 yazdı: Sal Kas 07, 2023 10:41 pm Merhaba. Şu an 16b kapsamında master öncesi dil kursundayım. Senelik brüt 46 bin olarak bir iş teklifim var. Acaba şu an vizemi mavi karta çevirebilir miyim? Bunun için ne yapmam lazım?
Yanlış hatırlamıyorsam vize tipi değişikliklerinde baştan ülkeye dönüp başvuru yapmak gerekebiliyor. Normal dil kursu vizesinden öğrenci vizesine geçişte öyleydi en azından. Gürkan bey daha iyi bilir bu konuyu muhtemelen :)
Stuttgart/Baden-Württemberg

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Kas 08, 2023 2:12 am

evet normal dil kursu vizesinden ögrenciye gecis maalesef öyle. Abh ya yine sorulmasi en uygunu tabii konuyla alakali mail veya randevu alip görüsmeye gitmek gibi seyler denenebilir. Belki orda direkt vizeyi degistirip devam etmeniz saglanabilir kanun u tam bilmiyorum Lakin benim bildigim maalesef öyle dönüp tekrar vizeye basvurmak gerek o yüzden sartli kabulle gelme daha mantikli.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

O_Dem

Mesaj gönderen O_Dem » Çrş Kas 08, 2023 11:58 am

Merhaba arkadaşlar öncelikle. Dün duyduğum bir bilginin doğruluğunu öğrenmek için yazmak istedim.
Ben Dil vizesi ile Ağustosta Almanyaya geldim. Vize bitiş süresi Mart 2024 e kadar fakat 90 günlük oturum işlendiği için uzatmak adına dil kursu devamlılık belgemide alıp Bochum Rauthouse gittim. Orada bayana kursa devam etmek istediğim taktirde dil vizesini Marttan sonrada uzatabilir miyim Almanyadan diye sorduğumda. Bana kurs bitirme belgeni getirdiğinde zaten bir yıllık oturum vizesi verilebileceğini söyledi. Bunun bir gerçekçiliği var mı? Oldukça kafamı karıştırdı bu bilgi.
Konu hakkında bir fikri olan benimle paylaşabilir mi?