Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

tu berlin hazirlik

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ekintzi

tu berlin hazirlik

Mesaj gönderen ekintzi » Pzt Kas 06, 2023 11:36 am

Merhaba, tu berlinin hazirligina katilmis olan biri var mi? aufnahmeteste girmis olan? birkac sey sormak istiyorum da.
izmir 36f
28agustos vize görüsmesi
28eylül dijital iletim
29eylül ek evrak istendi
ek evrak gönderimi 5ekim
vize gelis 26ekim
berlin/b1 goethe

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: tu berlin hazirlik

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 07, 2023 2:12 pm

Giden ögrencilerimiz var, sorularinizi yazabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ekintzi

Mesaj gönderen ekintzi » Sal Kas 07, 2023 2:46 pm

Physiker yazdı: Sal Kas 07, 2023 2:12 pm Giden ögrencilerimiz var, sorularinizi yazabilirsiniz.
Benim dil kursum 2024 mayis sonunda bitecek de(b2yi bitirmis olacagim), ondan sonra yazin aufnahmetest´e hazirlanmayi düsünüyorum, türkiyede fen lisesinden mezundum ama aradan 2 sene gectigi icin yine de matematigi tekrar etmem gerekiyor.

okula attigim maillerde sinava girenlerden kac kisinin hazirliga kabul edildigini ve,kabul oranini soyleyemeyeceklerini soylediler. ben de acikcasi 3 ay hazirlansam bile yine de riske atmis olur muyum diye düsünüyorum, sinava girip hazirliga giremeyen ögrencileriniz oldu mu? veya propäedeutikum icin olan rekabet studienkolleg gibi mi yoksa kafamda fazla mi büyütüyorum?

Bu konudaki tecrübelerinizi aktarabilirseniz cok sevinirim, bayagi bir arastirdim ama propäedeutikum icin pek bir sey bulamadim. Genelde yazilanlar, sinavla ilgili konusulan seyler hep studienkollege girmeye calisanlar tarafindan yazilmis o yüzden de basari oraniyla ilgili veya sinavla ilgili matematik ve almanca kismindan nasil bir puan almam gerektigiyle ilgili pek bir bilgiye ulasamadim.
izmir 36f
28agustos vize görüsmesi
28eylül dijital iletim
29eylül ek evrak istendi
ek evrak gönderimi 5ekim
vize gelis 26ekim
berlin/b1 goethe

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 09, 2023 11:24 am

Sinava 2 sene önce 450-500 civari bir katilim olmustu ve yaklasik 100 ögrenci kabul ediyorlar. Mayis da B2 yi bitirecekseniz normal özel bir C1 yapip, telc veya testdaf gibi sinavlara hazirlanip ekim ayinda lisansa baslayacak sekilde plan yapin daha dogru olur. Sadece TU Berlin de hazirlik görecegim diye 1 sene kaybiniz olacak.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Alifer_

Mesaj gönderen Alifer_ » Cum Oca 05, 2024 10:41 pm

Afedersiniz TUBerlin'deki bu hazırlık kursu ne için? Direkt olarak okula başlayamıyor musunuz zaten?