Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya adres bildirimi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ugurcnoztrk

Almanya adres bildirimi

Mesaj gönderen ugurcnoztrk » Pzr Kas 05, 2023 6:33 pm

Arkadaslar Almanyaya girdikten sonra ne kadar sure icerisinde adres tanimlatma yapmamiz gerekiyor ? Malum ev bulma sureci biraz uzun suruyor. Veya tanidigimizin evini adres gostersek nasil olur ? Farkli sehirde olmasi sikinti yaratir mi ?

emirogan9

Re: Almanya adres bildirimi

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzr Kas 05, 2023 7:31 pm

ugurcnoztrk yazdı: Pzr Kas 05, 2023 6:33 pm Arkadaslar Almanyaya girdikten sonra ne kadar sure icerisinde adres tanimlatma yapmamiz gerekiyor ? Malum ev bulma sureci biraz uzun suruyor. Veya tanidigimizin evini adres gostersek nasil olur ? Farkli sehirde olmasi sikinti yaratir mi ?
İki hafta içinde anmeldung yapmanız lazım. Farklı şehir olayını açıklarsanız sorun yapmazlar bence. Geç anmeldung olursa da durumu anlatın muhtemelen ceza falan kesmezler
Stuttgart/Baden-Württemberg

Secetok

Mesaj gönderen Secetok » Pzr Kas 05, 2023 8:17 pm

Bu konuyu ben de merak ediyorum. Berlin’e gidicem bir arkadaşım bana önceden randevu al dedi, randevuyu en erken 28 Aralık’a veriyorlardı. Bu gidişimden her halükarda 15 gün sonra olacak, ceza kesmezler herhalde
41F İstanbul-- Berlin
Randevu İsteme: 14 Ağustos
Randevu atama: 29 Ağustos
Randevu tarihi: 26 Eylül
Dijital teslim : 10 Ekim

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzr Kas 05, 2023 8:42 pm

Secetok yazdı: Pzr Kas 05, 2023 8:17 pm Bu konuyu ben de merak ediyorum. Berlin’e gidicem bir arkadaşım bana önceden randevu al dedi, randevuyu en erken 28 Aralık’a veriyorlardı. Bu gidişimden her halükarda 15 gün sonra olacak, ceza kesmezler herhalde
tam bu dediğiniz olayı bugün Serkan beyde'nin videosunda duydum :D Sorun olmuyormuş durumu açıkladığınız zaman.
Stuttgart/Baden-Württemberg

ugurcnoztrk

Mesaj gönderen ugurcnoztrk » Pzr Kas 05, 2023 9:21 pm

emirogan9 yazdı: Pzr Kas 05, 2023 8:42 pm tam bu dediğiniz olayı bugün Serkan beyde'nin videosunda duydum :D Sorun olmuyormuş durumu açıkladığınız zaman.
hocam peki berlinde adres bildirimi yaptim ama baska yerde dil kursuna gidecegim bu sikinti yaratir mi

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Pzr Kas 05, 2023 9:23 pm

Secetok yazdı: Pzr Kas 05, 2023 8:17 pm Bu konuyu ben de merak ediyorum. Berlin’e gidicem bir arkadaşım bana önceden randevu al dedi, randevuyu en erken 28 Aralık’a veriyorlardı. Bu gidişimden her halükarda 15 gün sonra olacak, ceza kesmezler herhalde
Berlin'de sıkıntı çıkarmıyorlar, ben ilk ikametgahımı varıştan 2 ay sonra falan yaptım. Görevli soru bile sormadı.