Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Gorusmesinde ...

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
bindokuzyuzuc

Vize Gorusmesinde ...

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Cum Oca 21, 2011 2:15 am

Merhaba benim vize hakkinda kucuk bir sorum olucak yardim ederseniz cok sevinirim. Turist vizesiyle 3 ayligina almanyaya gidip orda A1 seviyemi tamamlayip TESTDAF sinavina girdim ve su an elimde A1 seviyesinde TesDAF belgem var ancak turist olarak gittigim icin tekrar trye geri dondum ve simdi A2 icin ogrenci vizesine basvuru yapacagim, almanyada butun islemlerimi hallettim kursa parami yatirdim, kurstan istek kagidimi aldim, sigorta islemlerim daha tamamlaniyor. lafi fazla uzatmadan soracagim suki vize gorusmesinde bana almanca soracaklar mi? yani ben turist vizesi almaya gittigimde ayri bir bolum vardi orada gelenlere almanca bir kac soru soruyorlardi ayni islem bana da uygulanicak mi ? cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim .

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Gorusmesinde ...

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 21, 2011 9:57 am

A1 Seviyesinde TestDaF diye biseyi ilk defa duyuyorum isin acigi. U3 olur en azindan. a1 seviyesi ile pek cumle kuramayacagin icin sanmiyorum almanca en fazla wie heißt du diye sacma sapan sorular sorarlar o da dusuk ihtimal

bindokuzyuzuc

Vize Gorusmesinde ...

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Pzr Oca 23, 2011 12:11 pm

Nasil ilk defa duyuyorsunuz anlamadim Almanyada kursa gittim A2ye gecmem icin sinava girdim dinleme okuma konusma grammatik birde en az 120 kelimelik mektup yazdim sinavda TestDaF in sinaviydi neyse yinede verdigin bilgi icin tesekkur ederim :)

Zeynepp

Vize Gorusmesinde ...

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzr Oca 23, 2011 1:46 pm

[quote]sevea tarafindan yazilan metin:
Nasil ilk defa duyuyorsunuz anlamadim Almanyada kursa gittim A2ye gecmem icin sinava girdim dinleme okuma konusma grammatik birde en az 120 kelimelik mektup yazdim sinavda TestDaF in sinaviydi neyse yinede verdigin bilgi icin tesekkur ederim :)[/quote]

testdaf a1 seviyesinde bir sinav degil arkadasimiz onu demek istemis. ayrica daha once acmis oldunugz basliklarda testdafin hangi seviye olduguna dair ilgili bilgiyi almissiniz.

bjk_oguz

Vize Gorusmesinde ...

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Oca 23, 2011 3:52 pm

[quote][/quote][quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:
Nasil ilk defa duyuyorsunuz anlamadim Almanyada kursa gittim A2ye gecmem icin sinava girdim dinleme okuma konusma grammatik birde en az 120 kelimelik mektup yazdim sinavda TestDaF in sinaviydi neyse yinede verdigin bilgi icin tesekkur ederim :)[/quote]

arkadasin yaptigi sinav kur atlama sinavidir belki:)

bindokuzyuzuc

Vize Gorusmesinde ...

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Çrş Oca 26, 2011 8:42 pm

Evet kur atlamaydi A2 icin ama belgede verdiler neyse peki vize gorusmesinde bir degisiklik olur mu ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Vize Gorusmesinde ...

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 27, 2011 2:15 am

Olmaz ,Almanca sorulari genelde bir cok kisiye soruyorlar ama bunlar mulakat sinavi seklinde degiller.
Artik A1\'i bitirmissin buna gorede bir seyler sorabilirler.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

bindokuzyuzuc

Vize Gorusmesinde ...

Mesaj gönderen bindokuzyuzuc » Pzt Şub 07, 2011 7:18 pm

Vize icin gecen hafta konsolosluktaydim gorusmem berbat gecti almanca falanda sormadilar hala bekliyorum pasaportum gelmedi annemler turist icin basvuru yapmisti onlarinki geldi vizeyide almislar benimki yok hicde sanmiyorum bana vize vereceklerini :/

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Vize Gorusmesinde ...

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Şub 08, 2011 1:02 am

Vize icin gecen hafta konsolosluktaydim gorusmem berbat gecti almanca falanda sormadilar hala bekliyorum pasaportum gelmedi annemler turist icin basvuru yapmisti onlarinki geldi vizeyide almislar benimki yok hicde sanmiyorum bana vize vereceklerini :/[/quote]

Vize gorusmenide yazabilir misin ? (Vize Ani Defteri \'ne lutfen.. )
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari