Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya devlet sigortasına geçişim reddedildi yardım!!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Klorac98

Almanya devlet sigortasına geçişim reddedildi yardım!!

Mesaj gönderen Klorac98 » Cum Eki 20, 2023 3:06 pm

Merhaba, yaklaşık 1,5 yıldır almanyada üniversite öğrencisi olarak yaşıyorum ve bu süre içinde sigorta için AT11 kullanıyordum. 25 yaşımı doldurduğum için artık AT11 alamadığımdan gesetzsliche krankenversicherung a geçmeye karar verdim. Kaydımı yaptırdım evrakları aldım fakat 2 hafta sonra posta ile bana türkiyede sigortalı olmadığım için almanyada sigorta yaptıramayacağımı söylediler(sadece öğrenciler için durum böyleymiş). Seçim döneminde adres beyanı yaptırıp ikametimi almanyaya taşımıştım ve bu yüzden 25'i doldurunca türkiyedeki genel sağlık sigortası otomatik başlamadı yani türkiyede de sigortasız gözüküyorum. E-devletten adres değişikliği yaparak bu durumu çözebilir miyim? Bilgisi olan cevaplayabilirse memnun olurum.

begonya

Re: Almanya devlet sigortasına geçişim reddedildi yardım!!

Mesaj gönderen begonya » Cmt Eki 21, 2023 2:31 pm

merhaba aynı sorun bende de var, bir gelişme oldu mu