Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ev Kiralarken Gereken Belgeler

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
MeAgain

Ev Kiralarken Gereken Belgeler

Mesaj gönderen MeAgain » Prş Eki 19, 2023 5:36 pm

Arkadaslar merhaba. Almanya’ya yeni geldim Osnabruck’te master amaciyla simdilik Osnabruck disinda bir yerde kalacak yer buldum fakat bana evi kiralayacak abinin de hic bir international studenta ev kiralamadigindan pek bir haberi yok olaylardan dolayisiyla sorularim var:

Ikametgah kaydi yaptirmak icin nereye basvurmam gerek? Evi buldugum kasabada Bürgerbüro var Auslanderbehorde yok fakat yanindaki kasabada Auslanderbehorde var ona mi basvuracagim?

Basvururken evin sahibinden ne gibi bir kagit istemem gerek veya ne imzalatmam gerek?

Tesekkurler.

emirogan9

Re: Ev Kiralarken Gereken Belgeler

Mesaj gönderen emirogan9 » Prş Eki 19, 2023 7:05 pm

MeAgain yazdı: Prş Eki 19, 2023 5:36 pm Arkadaslar merhaba. Almanya’ya yeni geldim Osnabruck’te master amaciyla simdilik Osnabruck disinda bir yerde kalacak yer buldum fakat bana evi kiralayacak abinin de hic bir international studenta ev kiralamadigindan pek bir haberi yok olaylardan dolayisiyla sorularim var:

Ikametgah kaydi yaptirmak icin nereye basvurmam gerek? Evi buldugum kasabada Bürgerbüro var Auslanderbehorde yok fakat yanindaki kasabada Auslanderbehorde var ona mi basvuracagim?

Basvururken evin sahibinden ne gibi bir kagit istemem gerek veya ne imzalatmam gerek?

Tesekkurler.
Ev sahibinden wohnungsgeberbestatigung almanız lazım ekstra olarak. Diğer soruları da cevaplamak isterdim maalesef bilgim yok :/
Stuttgart/Baden-Württemberg

MeAgain

Mesaj gönderen MeAgain » Prş Eki 19, 2023 7:26 pm

emirogan9 yazdı: Prş Eki 19, 2023 7:05 pm Ev sahibinden wohnungsgeberbestatigung almanız lazım ekstra olarak. Diğer soruları da cevaplamak isterdim maalesef bilgim yok :/
Çok teşekkürler. Umarım diğer soruların da cevabını verebilecek biri çıkar.

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Prş Kas 16, 2023 7:27 pm

MeAgain yazdı: Prş Eki 19, 2023 7:26 pm Çok teşekkürler. Umarım diğer soruların da cevabını verebilecek biri çıkar.
Merhabalar, hangi belgeler gerekliymiş, nasıl çözdünüz işi? Tecrübelerinizi dinlemek isterim, bana da tecrübe olsun ne olur ne olmaz.
Eşli 36F Lisans - İstanbul
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
Öğrenci Vize Gelişi: :?:
Eş Vize Gelişi: :?:

MeAgain

Mesaj gönderen MeAgain » Prş Ara 21, 2023 5:18 pm

hashoshaf yazdı: Prş Kas 16, 2023 7:27 pm Merhabalar, hangi belgeler gerekliymiş, nasıl çözdünüz işi? Tecrübelerinizi dinlemek isterim, bana da tecrübe olsun ne olur ne olmaz.
Burgerburoda hallettim isleri bu arada. Her maksimum 10 dakika surdu.