Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

!!!Konsolosluk Maceram !!!

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ebilfez

Mesaj gönderen Ebilfez » Prş Oca 20, 2011 6:16 pm

Merhabalar ben Ebilfez Uluc, Rheinland Privatschule araciligiyla almanya da univ. okumak icin gelicem. Herseyim tamam kabul belgem garantorum vs. vs.. hikayemiz sole basladi :)

19.01.2011 e verilen randevum icin konsolosluga gittim hersey yolundaydi siram geldi ve evraklarimi iceri verdim daha sonra bir sorun cikmadan ayrildim ordan oglen saatlerine dogru bana telefon geldi Uluc bey mudurumuz kagitlarinizi inceledi ama studienkolleg icin size vize veremeyiz. Meslek lisesi mezunu oldugun icin bir yil turkiye de okuyup ondan sonra studienkolleg icin basvurabilirsiniz dediler. Ben nasil olur dedim 4 yillik bir meslek lisesi mezunuyum ve 4 yillik bir universite bolumu kazandim dedim . Bakin uluc bey kararinizi verin ya iptal edicez basvurunuzu yada 6 aylik dil okuluna gidip tekrar geri donuceksiniz 6 ay sonra tabi ben kabul etmedim ertesi gun yani bu gun gittim sabah ve tekrar gorustum dedim kendi okuluma sordum ,DAAD, alman akademi degisim servisine sordum ben orada studienkolleg yapabiliyorum tum prosedurlere uyuyor durumum hayir dediler yasalar boyle dedim o zaman yasalari gormek istiyorum . Gidin internetten arastirin bakin dediler. ve aksam saatlerine dogru RP den Gurkan beyi aradim konsoloslukla gorustu ve O na bir problem olmadigini hatta ole birsey demediklerini ve arkadasinizin turkcesi zayif diye solemisler :) neyse sonrasinda ben geri aradim konsoloslugu kadin cikti ve beni biraz azarladi . Neden iste arkadasiniz aradi beyefendi bizi azarladi fln gibi birseyler soyledi :) ayrica arkadaslarimiz sizinle ilgili bir sorun olmadigini solediler. Dedim nasil olur ole sey bizim konsoloslukta termin sirasinda ses kayitlarimiz var dinleyebilirsiniz ordan dedim kadin uff fln dedi kapatti daha sonra saatlerce aradim cevap veren yok mail fax cektim cevp veren yok gittim daha sonra konsolosluga iceri sokmadilar kapidaki gorevliye zar zor iceriyi arattirdim kadin kendisine soleyin ya motivasyon mektubu yazsin yada evraklarini geri alsin dedi. Tabi ayrica gurkan bey ve aydin bey Berlin deki Dis Isleri Bakanligindan birisiyle gorusmusler benim durumumu onlarda arayip konsolosluga kizmis sanirsam suanda konsolosluk bana dusman gibi :) yarin ariyicam sabah 8den sonra gorusucem motivasyon mektubu disinda birsey istiyorlarmi sorucam ve tabi biraz guler yuz ve olanlardan dolayi kusura bakmayin felan diyicem :) daha fazla uzulmesinler diye :D iste benim James Bont filmlerini aratmayan konsolosluk maceram :D

Ebilfez

Mesaj gönderen Ebilfez » Prş Oca 20, 2011 6:39 pm

ya iste bilmiyorum kardesim bizimde alman dis isleri bakanligindan aradilar :D acaba torpilmi olur torpilmi patlar :D bilinmez

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 20, 2011 9:40 pm

Bugun gercekten yogun bi gundu, telefon trafikleri vs. Iste konsoloslukta yapilan muameleye bir ornek daha. Arkadasin elinde Studienkolleg kabulu var ama konsoloslukta calisan git 1 sene daha oku diyor. Sonra bu dedigini kabul etmiyor, arkadasi turkce bilmiyor diye sucluyor. Basvurusnu bile almiyorlar ve eve yolluyorlar, sonra yaptiklari hatayi anlayip geri cagiriyorlar ve sanki hersey bitmis gibi motivasyon yazisi istiyorlar, sanki her basvuru yapandan isterlermis gibi. guya eksik olan evrak oymus.

Bu yuzden lutfen o mailleri konsolosluklara yollayin mutlaka bi seyler degiscek. O gelen maillere ben karsilik verdim, ayrintilari sonra burda yine paylasacagim ama almanyadaki dis isleri bakanligi artik, turkiyedeki bu konsolosluklarin duruma bir el atacaklarinin sozunu verdiler.

Yani ilk raund bizim;)

ossie

Mesaj gönderen ossie » Cum Oca 21, 2011 12:40 am

arkadaslar daha once meslek lisesinden vize alan arkadaslarimiz varmi sitede her meslek lisesi icin yaratirlar mi bu sorunu??

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Oca 21, 2011 3:33 pm

[quote]serdargl tarafindan yazilan metin:
Ya arkadaslar ben bu konuda biraz endiseliyim, simdi bu yazilari gonderirsek, bu seferde bize vize de sorun cikartmasinlar sonraki asamalarda? Olabilir mi boyle birsey? Ya da bilmiyorum iste yani :([/quote]

Ne gibi zorluk cikartabilirler ki daha ? Bu yaptiklarindan baska daha buuyuk bir zorluk var mi ? Varsin olsun daha buyuk zorluk cikartsinlar ,hodrimeydan!
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Oca 21, 2011 6:46 pm

galiba bundan bir sonraki asamalari almanya da egitim gormek istedigimiz icin bizi hapse atmalar olur:)

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Cum Oca 21, 2011 8:25 pm

enteresan,bu memurlar turk.zorlugu gene turke cikariyorlar.alman makamlarinda calisinca kendi insanini begenmeme,ben farkliyim havasina mi giriyorlar anlamadim ama tuhaf insanlar..

Ebilfez

Mesaj gönderen Ebilfez » Cum Oca 21, 2011 10:17 pm

evet arkadaslarim ve bu gun :) gittim motivasyon mektubunu kapiya birakin dediler biraktim ciktim bakalim sonuc nasil neticelenecek ayrica ben almancam olmadigi icin bakamadim DAAD istanbul taksim den Fatma hanimla gorustum bana soledigi " www.anabin.de" bu sitede tum dunya ulkelerinden gelecek ogrencilerle ilgili prosedurlerin yer aldigi bir site hatta o siteden turkiye bolumune bakarak size cevap vericem dedi yanlis yonlendirmemek icin evet siz haklisiniz dedi konsoloslukta bir yanlis anlasilma olmus sanirim dedi. ama yanliz onlarla ilimli ve sicak konusun :) problem yaratmasinlar size dedi :) ama eger red verirlerse bana ve gercek somut bir neden sunamazlarsa turkiye dis isleri bakanliginada gidicem ayrica tekrar alman dis isleri bakanligiylada Rheinland Privatschule okulum da gorusur bu sefer gercekten onlar hak ettikleri dersi alirlar :)

Not : Lutfen bana dua edin arkadaslarim :)

Ebilfez

Mesaj gönderen Ebilfez » Pzt Oca 24, 2011 9:16 pm

Arkadaslar baskilarim sonuc verdi ve bu gun konsolosluktan telefon geldi aynen su sekilde sayin uluc size sevindirici bir haberimiz var evraklarinizi mudurumuz inceledi notlariniz hep 100 uzerinden 92 feln bu yuzden bizde sizin oraya okumak icin gittiginize inandik bir supemiz kalmadi evraklarinizi almanya ya gonderiyoruz dediler. Cok tesekkur ederim dedim :) gecen gunku yasanan olaylardan dolayi sizdn ozur diliorum dedim ne sorun yasadikki yok ole birsey dediler :) wuww sanki kisaa bitti maceram ... Bu yolda bana yardimlarini esirgemeyen dil okulum Rheinland Privatschule calisanlarindn Gurkan Bey ve Aydin Bey e tesekkurlerimi bir borc bilirim :) cok tesekkur ediyorum kendilerine

filhakika

Mesaj gönderen filhakika » Pzt Oca 24, 2011 10:19 pm

Universite kabulun var miydi?

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Sal Oca 25, 2011 12:08 am

bende 54 gun oldu ve hala vize bekleyenlerdenim. fakat su aralar 1az hareketli saatler yasiorum. daha once yabacilar subesiyle sozlu olarak gorusuldu ve bnm vize islemim icin eksik evragim varmis bunu da turkiyedeki konsoloslukla halletmem gerekecekmis. bnde bugun konsoloslugu aradim ve bana ayin 17 sinde mektup gondermisler.bu mektubu cevaplayip geri gondermemi yada mail olarak atmami solediler.

normalde simdiye kadar coktan gelmesi lazim degilmiydi bu mektubun?

ama saolsun konustugum bayan cok nazik ve yardim severdi. 1-2 gun bekleyin gelmezse yeniden arayin dedi. bende bekliorum suan. eger gelmezse arayacam. kursumun basladigini ve arkadaslarimdan ders olarak geri kaldigimi soledim. yabancilar subesi 1az irdeler dedi. napalim hala bekliozzz :)

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Oca 25, 2011 5:35 pm

Bu kadar uzun surmesi cok ilginc.Sonucta konsolosluk eksik evrak uygulamasinda falan sana bir belge gonderirken bunu zaten UPS araciligiyla yapiyr.Bana da gondermislerdi bir belge icin.Bir gun sonra elimde olmustu.UPS bir kargo sirketi sonucta,yurdumun potanesi degil:)Bugun de eline gecmezse hemen ara konsoloslugu.Normal bir sure degil bu.tekrar gondersinler

Ebilfez

Mesaj gönderen Ebilfez » Sal Oca 25, 2011 6:30 pm

evet okul kabulum var. Valla arkadaslar bunlarin islerine akil sir erdirmek cok zor . Simdi artik benim evraklarim yabancilar polisine gidip oradami inceleme yapilicak ?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Oca 25, 2011 8:01 pm

Evet aynen oyle olcak.Demek eksik bir belge bulmamislar,bu da iyi bir haber sonucta.Sonuc hakkinda yorum yapmak icin biraz erken;ama Konsolosluk kolay kolay boyle olumlu konusmaz.Umarim en kisa zamanda vizeni alirsin

Ebilfez

Mesaj gönderen Ebilfez » Prş Oca 27, 2011 2:02 pm

insallah peki almanyadaki bu islem ne kadar surer bir bilgin varmi merve arkadasim ?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş Oca 27, 2011 4:02 pm

Ebilfez o konuda kimse bir sey soyleyemez inan.Genelde bir problem cikmazsa basvurudan 4 hafta sonra falan geliyr vize.ama 3 ay suren de var.Biraz sans meselesi;ama olumlu konusmuslar sana.Cabuk gelir sanirim

Ebilfez

Mesaj gönderen Ebilfez » Prş Oca 27, 2011 5:18 pm

ins tesekkur ederim yardimlariniz icin :):)

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Oca 27, 2011 9:09 pm

is ciddiye binince geri vitese baglamislar , almanyadanda bence kisa sure icinde olumlu cevap gelir umarim alirsin vizeni simdiden hayirlisi olsun

Ebilfez

Mesaj gönderen Ebilfez » Prş Oca 27, 2011 9:28 pm

cok saol kardesim agzindan bal damliyor insallah en kisa zamanda gelirde bende giderim ya :)

Ulke

Mesaj gönderen Ulke » Cum Ara 05, 2014 11:10 pm

Ben gecen yil dil kursu icin Alman konsolosluguna Vize basvurusunda bulundum Sanirim sadece bana eksik evrak denmemis dil okulu vizesine benden motivasyon mektubu ayrintili ozgecmis istediler bir de sgk dokumu.turkiyede universite mezunuyum ve Mezun olduktan Sonra Bu zamana Kadar ne yapmisim ( mali musavir olmusum spk Temel duzey lisanslama sinavini kazanmisim falan falan ispat etmemi istediler)Vize randevusuna Sabah 7 de gittiysem evraklari ayni gun icinde Saat 15 e Kadar vermem istendi.ablam o gun ise gitmedi Herseyi istedikleri saate Kadar hazirladim ve gittim kapida bir amca Vardi gec iceriye kendin ver dedi.memur senin burda ne ISIN Var kapiya biraksaydin Niye buraya Kadar geldin falan bi dovmedigi kaldi.hmmm her Neyse simdi Master programina hazirlik icin ogrenci vizesi basvurusunda bulunacagim.ben Bu Konsoloslukta Nasil davranacagimi kestirebilmis degilim.dingonun ahiri gibi.hayir dusunuyorumda insanlarin geleceklerini Bu Kadar magdur etmeye Bu Kadar lacka hizmetle kustahca yaklasarak insanlara neyi ispat etmeye calistiklarini anlayabilmis degilim.bu konuda calismalar yapilmaya yukarida okudugum gibi 2011 de baslanmis ancak hic bir degisiklik olmanin anlasilan.ha geleyim dil kursu vizesini Nasil aldigima:hmmm bana taahhutname veren aile dostum mulheim an der Ruhr da ikamet ediyor.konsoloslukta calisan memur benim evraklarimi dil kursunuz oldugu essen yabancilar dairesine yollamis ben tabi bekliyorum Vize gelecek diye.allahtan garantorum cok sevdigim manevi abim essen yabancilar dairesine gitti buldu dosyami ve Mulheime seviyorum edilmesini Talep etti.yabancilar dairesinde calisan Adam da sormus Niye buraya yolladilar ki mantiken taahhutnameyi yollayan kisinin sehrine yollanmasi gerekiyor hmmm Bu sorunun cevabini kimin vermesi gerekiyor?hmmm. Bu konsolosluklarda calisan memurlar telefonda bile konusmaktan aciz anlamadim dedigimde deminden Beri sana ne anlatiyorum diye karsilik veriyorlar hmmm ben dusunuyorum simdi tertemiz universite mezunu olan nitelikli turk arkadaslarimiz dururken Bu memurlari Nasil istihdam edebiliyorlar?bir kere konsoloslugun Internet sayfasina girdiginiz zaman tek bir iletisim numarasi Var.ve Bu numaraya cevap veren memurun da ben bilemeyecegim gibi bir cevap vermesi kustahlik.sordugum soru ise suydu belge tasdik isleminin ucreti nedir?Lutfen arkadaslar araci olun ve susmayin Bu davranislari Kimse haketmiyor.hic bir alman kurumu Bu Kadar kotu degil turk kurumlari bile Bu Kadar Kustah degiller.Artik Almanya ya nitelikli insanlarimiz gidiyor sen tutup da universite mezunu meslegi olan bir insana isi gucu olmayan almanya ya gidicem ben caliscam diyen liseyi terketmis insanlarla ayni uslubla konusursan ben Bu kurumun ciddiyetinden de ise Alan kurumun da ciddiyetinden suphe ederim arkadaslar.demek ki her sey dort dortluk sistemde yurumuyor alman kurumlarinda da.uzgunum ama bende boyle bir izlenim olustu.bu konuda alman makamlarina baski olusturulmasi taraftariyim.artik Bu durum dil okullarinin mi universitelerin mi Yurt disi Egitim danismanlik hizmeti Veredler tarafindan mi resmi mercilere tasinir bilmiyorum.ama su bir gercek ki Alman konsolosluklarina Artik el atilmali.ve sizden Ricam google Arama cubuguna yazin alman konsoloslugundaki memurlarin davranislari gibi seyleri karsiniza cikan magduriyetleri okuyun.herkese cok selam ve basarilar.