Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dışı yıpranmış pasaport geri dönüşte sorun olur mu?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
mehmet3434

Dışı yıpranmış pasaport geri dönüşte sorun olur mu?

Mesaj gönderen mehmet3434 » Sal Eki 17, 2023 6:00 pm

Herkese merhaba,

Bu soruya kesin cevap vermek pek mümkün olmasa da yine de sormak istiyorum. Pasaportumun ön yüzündeki Türkiye Cumhuriyeti vs. (sarı yazı) çoğu kısımları silinmiş ve pasaportun arkasındaki yapışkan barkod ise tamamen bembeyaz olmuş :) Sadece beyaz bir etiket yapıştırılmış gibi. Türkiye'ye gidip geri dönerken bu sorun olur mu sizce?

emirogan9

Re: Dışı yıpranmış pasaport geri dönüşte sorun olur mu?

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal Eki 17, 2023 7:05 pm

mehmet3434 yazdı: Sal Eki 17, 2023 6:00 pm Herkese merhaba,

Bu soruya kesin cevap vermek pek mümkün olmasa da yine de sormak istiyorum. Pasaportumun ön yüzündeki Türkiye Cumhuriyeti vs. (sarı yazı) çoğu kısımları silinmiş ve pasaportun arkasındaki yapışkan barkod ise tamamen bembeyaz olmuş :) Sadece beyaz bir etiket yapıştırılmış gibi. Türkiye'ye gidip geri dönerken bu sorun olur mu sizce?
sorun olmaz. İçindeki bilgiler okunabilir olsun, sayfalarında yırtık vs. olmasın yeterli.
Stuttgart/Baden-Württemberg

mehmet3434

Mesaj gönderen mehmet3434 » Sal Eki 17, 2023 7:28 pm

emirogan9 yazdı: Sal Eki 17, 2023 7:05 pm sorun olmaz. İçindeki bilgiler okunabilir olsun, sayfalarında yırtık vs. olmasın yeterli.
sanırım biraz nemde yapmış. sayfaları hafif dalgalı gibi duruyor ve iç kısmındaki sayfalarda en altta hafif çamur lekesi gibi izler var. Sanırım nemden hafif ıslanıp kurumuş. Üzerine herhangi bir sıvı dökülmedi ama manyetiği bozulmuş mudur kafama takıldı. Bunu nasıl Almanya'da kontrol ettirebilirim?

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal Eki 17, 2023 7:37 pm

mehmet3434 yazdı: Sal Eki 17, 2023 7:28 pm sanırım biraz nemde yapmış. sayfaları hafif dalgalı gibi duruyor ve iç kısmındaki sayfalarda en altta hafif çamur lekesi gibi izler var. Sanırım nemden hafif ıslanıp kurumuş. Üzerine herhangi bir sıvı dökülmedi ama manyetiği bozulmuş mudur kafama takıldı. Bunu nasıl Almanya'da kontrol ettirebilirim?
Manyetiği bozulmamıştır diye düşünüyorum. Sonuçta bilgilerin olduğu manyetikli sayfa kolay kolay su alacak bir maddeye benzemiyor. Nem olayını da açıklarsınız eğer sorarlarsa. Benim pasaportun da öndeki yaldızlı kısımlarında silinme var ve arkada dediğiniz barkod silikti. Amerika’ya sorunsuz giriş çıkış yapmıştım.

mehmet3434

Mesaj gönderen mehmet3434 » Sal Eki 17, 2023 7:51 pm

emirogan9 yazdı: Sal Eki 17, 2023 7:37 pm Manyetiği bozulmamıştır diye düşünüyorum. Sonuçta bilgilerin olduğu manyetikli sayfa kolay kolay su alacak bir maddeye benzemiyor. Nem olayını da açıklarsınız eğer sorarlarsa. Benim pasaportun da öndeki yaldızlı kısımlarında silinme var ve arkada dediğiniz barkod silikti. Amerika’ya sorunsuz giriş çıkış yapmıştım.
Teşekkür ederim cevap için. Bunu yine de konsolosluğa gidip sorsam, orada pasaportu göstersem, yardımcı olurlar mı?

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal Eki 17, 2023 8:32 pm

mehmet3434 yazdı: Sal Eki 17, 2023 7:51 pm Teşekkür ederim cevap için. Bunu yine de konsolosluğa gidip sorsam, orada pasaportu göstersem, yardımcı olurlar mı?
Konsolosluğa randevusuz giremezsiniz muhtemelen. Ulaşabilirseniz mail veya telefon yoluyla sorabilirsiniz

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Sal Eki 17, 2023 8:56 pm

emirogan9 yazdı: Sal Eki 17, 2023 8:32 pm Konsolosluğa randevusuz giremezsiniz muhtemelen. Ulaşabilirseniz mail veya telefon yoluyla sorabilirsiniz
benim pasaportumun da ön ve arka kısımları (kapak) silik ve hafif lekeli,nürnberg tc konsolosluğuna mail attım benimle orası sorumlu, sorun olmaz dedi(wiederreise yaparken sorun olmadı da) içindeki bilgilerin okunuyır olması ve yırtık olmaması önemli, bence hem alman polisi ile iletişime geçiniz ama önce türkiyede iseniz nüfus işlerine pasaportla ilgilenen kısma gidin ve gösterin onlar ilgileniyor

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Eki 17, 2023 9:04 pm

Yillardir bu sekilde benim pasaportum. Hicbir ülke sorun etmedi.

mehmet3434

Mesaj gönderen mehmet3434 » Sal Eki 17, 2023 9:08 pm

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için :)

mehmet3434

Mesaj gönderen mehmet3434 » Prş Eki 19, 2023 2:23 pm

pulshatks yazdı: Sal Eki 17, 2023 8:56 pm benim pasaportumun da ön ve arka kısımları (kapak) silik ve hafif lekeli,nürnberg tc konsolosluğuna mail attım benimle orası sorumlu, sorun olmaz dedi(wiederreise yaparken sorun olmadı da) içindeki bilgilerin okunuyır olması ve yırtık olmaması önemli, bence hem alman polisi ile iletişime geçiniz ama önce türkiyede iseniz nüfus işlerine pasaportla ilgilenen kısma gidin ve gösterin onlar ilgileniyor
Telefonla aradım konsolosluğu sordum fakat size de bir şey sormak istiyorum. Sizin pasaportunuzdaki lekeler iç kısmında mıydı yoksa dış kısmında mı? Konsolosluk ile konuştuktan sonra dış kısmının sorun olmayacağını söylediler ama içte sayfalarında alttaki noktalı pasaport numarası kısmında leke olduğunu söyleyince tam kesim bir şey söyleyemediler.

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Prş Eki 19, 2023 2:43 pm

mehmet3434 yazdı: Prş Eki 19, 2023 2:23 pm Telefonla aradım konsolosluğu sordum fakat size de bir şey sormak istiyorum. Sizin pasaportunuzdaki lekeler iç kısmında mıydı yoksa dış kısmında mı? Konsolosluk ile konuştuktan sonra dış kısmının sorun olmayacağını söylediler ama içte sayfalarında alttaki noktalı pasaport numarası kısmında leke olduğunu söyleyince tam kesim bir şey söyleyemediler.
bordo pasaportumun iki dış kapağındaydı leke ve silikler , bence diğer durum için nüfusa gidiniz