Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Gerekli Evraklar Deneyimi Kanıtlama

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Lestat

Gerekli Evraklar Deneyimi Kanıtlama

Mesaj gönderen Lestat » Sal Eki 17, 2023 3:31 am

Merhabalar. Vize basvurusunda deneyimimi kanıtlama evragı lazım. Ancak SGK dokumum yok. 4 senedir calıstıgım is yerimden 4 yıldır calıstıgıma daır referans mektubu aldım kaselı ımzalı. Bu yeterlı mi?

Mamamia

Re: Gerekli Evraklar Deneyimi Kanıtlama

Mesaj gönderen Mamamia » Sal Eki 17, 2023 8:21 am

Benim SGK dökümüm ve iş yerinden aldığım belge vardı. SGK dökümünü almadı sadece iş yerinin verdiği belgeyi aldı. Sadece belge Türkçe ise yeminli tercümandan çevrili olması gerekir. Ben belgeyi İngilizce hazırlatmıştım.

Lestat

Mesaj gönderen Lestat » Sal Eki 17, 2023 10:30 pm

Hocam bende iş yerinden aldıgım belge var. Icınde hem benı onerıyor hemde 4 yıl calıstı dıye belırtıyor kase ımzalı. Yemınlı tercume edıyorum. Sızde sorun olmadı degılmı saydılar belgeyı kabul ettıler.

Mamamia

Mesaj gönderen Mamamia » Çrş Eki 18, 2023 9:05 am

Lestat yazdı: Sal Eki 17, 2023 10:30 pm Hocam bende iş yerinden aldıgım belge var. Icınde hem benı onerıyor hemde 4 yıl calıstı dıye belırtıyor kase ımzalı. Yemınlı tercume edıyorum. Sızde sorun olmadı degılmı saydılar belgeyı kabul ettıler.
Ever hocam dediğim gibi bende SGK dökümü de vardı ama onu almadılar bile. İs yerinin verdiği belgeyi aldılar sadece. Garanti olsun isterseniz noter onaylı ve apostilli tercüme belki olabilir. Tam bilmiyorum tercüme konusundaki prosedürü