Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İsrail- Filistin Krizi

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
gmsfrkn

İsrail- Filistin Krizi

Mesaj gönderen gmsfrkn » Prş Eki 12, 2023 10:55 am

Merhaba arkadaşlar,

Bu ay Giessen ve Paderborn Üniversitesine yüksek lisans şarklı kabul için başvuru yaptım. Son dönemdeki gelişmeler ve ortadoğuda yaşanan tansiyon ileriki süreçte bizi ne kadar etkiler sizce? Türkiye tekrar bir göç dalgasına maruz kalırsa Almanya Türkiye vizelerine ekstra bir hassasiyet göstermeye başlar mı? Veya Almanya Filistin veya İsrail tarafına bir öncelik tanıyarak diğer ülke vizelerini geri plana atma gibi bir durum olur mu?
36F- Ankara
Başvuru Tarihi: 18.01.2024
Randevu Atama: 08.03.2024
Randevu Tarihi:04.04.2024

emirogan9

Re: İsrail- Filistin Krizi

Mesaj gönderen emirogan9 » Prş Eki 12, 2023 11:22 am

gmsfrkn yazdı: Prş Eki 12, 2023 10:55 am Merhaba arkadaşlar,

Bu ay Giessen ve Paderborn Üniversitesine yüksek lisans şarklı kabul için başvuru yaptım. Son dönemdeki gelişmeler ve ortadoğuda yaşanan tansiyon ileriki süreçte bizi ne kadar etkiler sizce? Türkiye tekrar bir göç dalgasına maruz kalırsa Almanya Türkiye vizelerine ekstra bir hassasiyet göstermeye başlar mı? Veya Almanya Filistin veya İsrail tarafına bir öncelik tanıyarak diğer ülke vizelerini geri plana atma gibi bir durum olur mu?
Bana kalırsa Türkiye'den gelen vize başvuruları için yeterince hassasiyet gösteriyorlar çünkü fazlasıyla mülteci/yabancı olup çeşitli yollardan vatandaşlık elde etmiş bir nüfus var. Muhtemel olarak gelebilecek birkaç yüz bin sığınmacının vize konusunda ekstra bir değişikliğe yol açacağını zannetmiyorum. Ayrıca mülteci başvuruları ile ulusal vize başvuruları tamamen ayrı kategoriler. Almanya'nın halihazırda iş gücü açığı bulunuyor ve bu boşluğu dolduracak kişiler ulusal vize talebiyle ülkeye giriş yapıyorlar. Savaştan kaçan kişiler de çoğunlukla mülteci statüsünde sığınma talep edecek. Bu sebeple ulusal vize başvurularında öncelik vs. durumlar olmaz diye düşünüyorum şahsi olarak. Bizleri aşırı derecede etkileyecek bir durum olmaz gibi kısacası. Başvuruları etkileyen en temel faktörler daha çok kişilerin profilleri, yetenekleri ve kalifikasyonları.
Stuttgart/Baden-Württemberg

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Eki 13, 2023 9:57 am

Almanya tanirsa normalde Israil tarafina öncelik tanir. Filistin tarafi onlarin umrunda degil. Israil tarafi da Almanya ya iltice etmezler merak etmeyin. Israillieri araplarla karistirmayin, ülkelerinde savas varken kacmazlar, tam tersi hatta yurtdisinda yasayan yahudiler de ülkelerine destek icin geri giderler. Bir de bu sitede vize sürecinde olan ögrencilerin nasil bir psikolojisi varsa mars da bir olay olsa ilk düsündükleri sey bizim vize basvurusuna etkisi olurmu seklinde oluyor. Bunu depremde de gördük, Ukrayna savasinin baslangicinda da gördük. Hakkaten kafayi yemisler, hatta biri burda kim vize basvurusunu ne zaman yapmis, ne zaman randevu basvurusu yapmis, ne zaman vize basvurusu yapmis tek tek excel listesi tutmus. :lol: Eminim vize alip Almanya ya gelirse derslerine vize sürecinin %10 u kadar yogunlasmaz öyle tipler. O yüzden sitedeki vize basliklarinin kapanmasini cok yerinde buluyorum. Gecici bir süre kapandi anladigim kadariyla ama umarim kalici olur. Bizim gibi eski üyeler bu delirmiscesine vize bekleyen ergenler yüzünden siteden sogudu.

gmsfrkn

Mesaj gönderen gmsfrkn » Cum Eki 13, 2023 1:59 pm

İnsanların kendileri için idalize ettikleri hayatı yaşamak için adımlar atıp bunun için heyecanlanıyor olmaları bunun için endişe yaşıyor olmaları gayet tabi bir durum bence. Heyecanlarını ve endişelerini paylaşacak bir platform bulduklarında bunu paylaşmak istemeleride gayet anlaşılabilir. Vize başlığı altında paylaşımları bende okumaya çalıştım ama chat odası havası vardı takip etmek veya faydalı bir bilgi yakalamak kolay değildi. Durdurulmuş olması bencede yerinde bir karar olmuş.
36F- Ankara

gmsfrkn

Mesaj gönderen gmsfrkn » Cum Eki 13, 2023 2:01 pm

duisburger yazdı: Cum Eki 13, 2023 9:57 am Almanya tanirsa normalde Israil tarafina öncelik tanir. Filistin tarafi onlarin umrunda degil. Israil tarafi da Almanya ya iltice etmezler merak etmeyin. Israillieri araplarla karistirmayin, ülkelerinde savas varken kacmazlar, tam tersi hatta yurtdisinda yasayan yahudiler de ülkelerine destek icin geri giderler. Bir de bu sitede vize sürecinde olan ögrencilerin nasil bir psikolojisi varsa mars da bir olay olsa ilk düsündükleri sey bizim vize basvurusuna etkisi olurmu seklinde oluyor. Bunu depremde de gördük, Ukrayna savasinin baslangicinda da gördük. Hakkaten kafayi yemisler, hatta biri burda kim vize basvurusunu ne zaman yapmis, ne zaman randevu basvurusu yapmis, ne zaman vize basvurusu yapmis tek tek excel listesi tutmus. :lol: Eminim vize alip Almanya ya gelirse derslerine vize sürecinin %10 u kadar yogunlasmaz öyle tipler. O yüzden sitedeki vize basliklarinin kapanmasini cok yerinde buluyorum. Gecici bir süre kapandi anladigim kadariyla ama umarim kalici olur. Bizim gibi eski üyeler bu delirmiscesine vize bekleyen ergenler yüzünden siteden sogudu.
Teşekkür ederim Hocam cevabınız için. Bir an önce biter bu tantana umarım. Biraz mahalle yanarken saç tarar gibi olduk ama keşke hiç yaşanmasa. Keşke bizde kendi ülkemiz ve kendi coğrafyamızda dilediğimiz gibi yaşayabilsek ve batı için sadece birer turist istatistiği olabilsek. :)
36F- Ankara

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 13, 2023 3:00 pm

gmsfrkn yazdı: Cum Eki 13, 2023 2:01 pm Teşekkür ederim Hocam cevabınız için. Bir an önce biter bu tantana umarım. Biraz mahalle yanarken saç tarar gibi olduk ama keşke hiç yaşanmasa. Keşke bizde kendi ülkemiz ve kendi coğrafyamızda dilediğimiz gibi yaşayabilsek ve batı için sadece birer turist istatistiği olabilsek. :)
Imza kisminda instagram hesabinizi silin lütfen.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Cum Eki 13, 2023 4:39 pm

duisburger yazdı: Cum Eki 13, 2023 9:57 am Almanya tanirsa normalde Israil tarafina öncelik tanir. Filistin tarafi onlarin umrunda degil. Israil tarafi da Almanya ya iltice etmezler merak etmeyin. Israillieri araplarla karistirmayin, ülkelerinde savas varken kacmazlar, tam tersi hatta yurtdisinda yasayan yahudiler de ülkelerine destek icin geri giderler. Bir de bu sitede vize sürecinde olan ögrencilerin nasil bir psikolojisi varsa mars da bir olay olsa ilk düsündükleri sey bizim vize basvurusuna etkisi olurmu seklinde oluyor. Bunu depremde de gördük, Ukrayna savasinin baslangicinda da gördük. Hakkaten kafayi yemisler, hatta biri burda kim vize basvurusunu ne zaman yapmis, ne zaman randevu basvurusu yapmis, ne zaman vize basvurusu yapmis tek tek excel listesi tutmus. :lol: Eminim vize alip Almanya ya gelirse derslerine vize sürecinin %10 u kadar yogunlasmaz öyle tipler. O yüzden sitedeki vize basliklarinin kapanmasini cok yerinde buluyorum. Gecici bir süre kapandi anladigim kadariyla ama umarim kalici olur. Bizim gibi eski üyeler bu delirmiscesine vize bekleyen ergenler yüzünden siteden sogudu.
Her iki yoruma da sonuna kadar katiliyorum. Lütfen vize basliklari acilmasin. Forum sitesi bizim gibi Almanya da üniversite okuyan ögrencilerin de sorunlarini dertlerini paylasabildigi bir platform haline tekrar geri dönsün. Vize basliklarindan, heryerde vize ile ilgili soru görmekten gina geldi artik. Yillardir üyeyim bu kadar vize icin cildirmis bir tayfa görmedim. :D

Liberalp

Mesaj gönderen Liberalp » Cmt Eki 28, 2023 7:15 pm

Bugün olanlar uzun vadede vizeleri etkileyebilir diye düşünüyorum.

sesli

Mesaj gönderen sesli » Cmt Eki 28, 2023 7:19 pm

Liberalp yazdı: Cmt Eki 28, 2023 7:15 pm Bugün olanlar uzun vadede vizeleri etkileyebilir diye düşünüyorum.
aynen kanka :D

Liberalp

Mesaj gönderen Liberalp » Cmt Eki 28, 2023 7:45 pm

sesli yazdı: Cmt Eki 28, 2023 7:19 pmaynen kanka :D
iyimser olmamak lazım