Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal Vize Basvuru Formu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
elify

Ulusal Vize Basvuru Formu

Mesaj gönderen elify » Pzt Eki 09, 2023 1:39 pm

Merhabalar, ulusal vize başvuru formu ile ilgili birkaç sorum var.

1) Eğer Almanya'da WG'de ikamet edeceksek aşağıdaki seçeneklerden hangisini seçmeliyiz?

-Einzelzimmer Tek kişilik oda
-Wohnung mit ___ Zimmern ___ odalı daire
-Sammelunterkunft Toplu konaklama
-Sonstiges (bitte erl‰utern): Diğer (lütfen açıklayınız):

2)Türkiyede lisans programını bitirdiysek eğitimini aldığınız ve icra ettiğiniz mesleğe onu mu yazmalıyız (Bitirdim fakat alanımda çalışmadım)?

3) Almanya'da kalmak istediğimiz tarihler için sadece gidiş tarihini yazıp dönüşü boş bırakabilir miyiz?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

isilwen

Re: Ulusal Vize Basvuru Formu

Mesaj gönderen isilwen » Pzt Eki 09, 2023 2:10 pm

2- is icin gitmiyorsaniz mesleginizi ogrenci yazabilirsiniz (ben oyle yaptim)
3- giris tarihimi yazip donus tarihimi bos biraktim, vize gorusmesindeki memur da doldurmadi.

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzt Eki 09, 2023 2:25 pm

elify yazdı: Pzt Eki 09, 2023 1:39 pm Merhabalar, ulusal vize başvuru formu ile ilgili birkaç sorum var.

1) Eğer Almanya'da WG'de ikamet edeceksek aşağıdaki seçeneklerden hangisini seçmeliyiz?

-Einzelzimmer Tek kişilik oda
-Wohnung mit ___ Zimmern ___ odalı daire
-Sammelunterkunft Toplu konaklama
-Sonstiges (bitte erl‰utern): Diğer (lütfen açıklayınız):

2)Türkiyede lisans programını bitirdiysek eğitimini aldığınız ve icra ettiğiniz mesleğe onu mu yazmalıyız (Bitirdim fakat alanımda çalışmadım)?

3) Almanya'da kalmak istediğimiz tarihler için sadece gidiş tarihini yazıp dönüşü boş bırakabilir miyiz?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Tek kişilik oda şeklinde doldurmuştum ben. 4 kişilik WG'de kalacağım. Yarın vize görüşmesine gideceğim eğer sorun olursa sizinle de paylaşırım. Sammelunterkuft yani toplu konaklama tek bir oda içinde birden fazla kalırsa geçerli oluyor diye biliyorum. Kelime anlamı da öyle zaten. Hostel vb. yerler sammelunterkunft oluyor.
Stuttgart/Baden-Württemberg

elify

Mesaj gönderen elify » Pzt Eki 09, 2023 2:34 pm

emirogan9 yazdı: Pzt Eki 09, 2023 2:25 pm Tek kişilik oda şeklinde doldurmuştum ben. 4 kişilik WG'de kalacağım. Yarın vize görüşmesine gideceğim eğer sorun olursa sizinle de paylaşırım. Sammelunterkuft yani toplu konaklama tek bir oda içinde birden fazla kalırsa geçerli oluyor diye biliyorum. Kelime anlamı da öyle zaten. Hostel vb. yerler sammelunterkunft oluyor.
Teşekkür ederim, cevabınızı bekliyorum o zaman, başka bilen yoksa. Vize görüşmenizde bol şans!

Diğer arkadaşlar öteki sorularıma bakabilirse sevinirim.

elify

Mesaj gönderen elify » Pzt Eki 09, 2023 3:02 pm

isilwen yazdı: Pzt Eki 09, 2023 2:10 pm 2- is icin gitmiyorsaniz mesleginizi ogrenci yazabilirsiniz (ben oyle yaptim)
3- giris tarihimi yazip donus tarihimi bos biraktim, vize gorusmesindeki memur da doldurmadi.
Mesajınızı görmemişim. Çok teşekkür ederim, cevaplar için.

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal Eki 10, 2023 8:36 am

elify yazdı: Pzt Eki 09, 2023 2:34 pm Teşekkür ederim, cevabınızı bekliyorum o zaman, başka bilen yoksa. Vize görüşmenizde bol şans!

Diğer arkadaşlar öteki sorularıma bakabilirse sevinirim.
Merhabalar görüşmeden çıktım biraz önce :D Hanımefendi nerede kalacağımı sordu. WG’de kalacağımı söyledim, ardından kaç kişi kalacaksınız diye sordu. Başvuru formumu da tek tek inceledi ancak herhangi bir konuda uyarmadı veya yanlışlık olduğunu belirtmedi. Sizde de problem olmayacaktır yüksek ihtimal. Bol şans :)
Stuttgart/Baden-Württemberg

elify

Mesaj gönderen elify » Sal Eki 10, 2023 1:42 pm

emirogan9 yazdı: Sal Eki 10, 2023 8:36 am Merhabalar görüşmeden çıktım biraz önce :D Hanımefendi nerede kalacağımı sordu. WG’de kalacağımı söyledim, ardından kaç kişi kalacaksınız diye sordu. Başvuru formumu da tek tek inceledi ancak herhangi bir konuda uyarmadı veya yanlışlık olduğunu belirtmedi. Sizde de problem olmayacaktır yüksek ihtimal. Bol şans :)
Merhaba, çok sevindim iyi geçmesine. Başka ne gibi sorular soruldu? Almanca bilginizi de test ettiler mi? Ve dil sertifikanız var mıydı? Paylaşırsanız benim ve diğer arkadaşların süreci için de çok faydalı olur.