Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

41F Okul açıldıktan sonra randevu atanması/ red durumu

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Deniz581

41F Okul açıldıktan sonra randevu atanması/ red durumu

Mesaj gönderen Deniz581 » Çrş Eki 04, 2023 4:09 pm

Merhaba,

41f vizesi için 15 ağustosta başvurdum fakat randevum 17 ekime atandı. Okulumun semestr'ı ise 1 ekimde açıldı. Okula kayıtlandım ve semestr fee'yi ödedim. Okul açıldıktan sonra vizeye başvuracağım için red yer miyim? Önerileriniz var mı acaba ne yapmam gerektiği ile ilgili? Başvuruda enrollment belgemi ve semestr fee'yi ödediğimi gösteren belgeyi de ekleyeceğim. Geç vizeye başvurduğum için red yemekten çok korkuyorum şu an. Yardımcı olursanız/fikrinizi belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

OgzK

Re: 41F Okul açıldıktan sonra randevu atanması/ red durumu

Mesaj gönderen OgzK » Prş Eki 05, 2023 1:56 pm

Okul kayıt için vize kopyasını istiyorsa kaydınız vize olmadan yapılmayacaktır. Kaydınızın yapıldığından emin misiniz? Bazı okullar vize kopyası olmadan kayıt yapmıyor kesinlikle. Öncelikle bunu okulla teyit ediniz. Vizeyi sorun ediyorlarsa bir sonraki döneme kayıt yapılabilir mi bunu sorabilirsiniz.

Eğer okul kaydınız yapıldıysa vize red, onay durumları hakkında yorum yapmam pek mümkün değil. Ama yukarıdaki durumu yaşadık…

inspector44

Mesaj gönderen inspector44 » Prş Eki 05, 2023 11:42 pm

Merhaba, ben de aynı durumu yaşamıştım. Vize için evrakları teslim ettikten 20 gün sonra yabancılar dairesi mail gönderdi. Okula geç kalsam bile eğitimime devam edebileceğime dair okuldan alınmış evrak istedi. Evrağı gönderdim, 10 gün sonra vizem geldi.

Deniz581

Mesaj gönderen Deniz581 » Cum Eki 06, 2023 12:45 am

Okula ilettim. Son geliş deadline'nin mid november yani 15 kasım olduğunu, ve geç gelmenin onların açısından akademik bir sıkıntı yaratmayacagini belirten bir belge attilar vizeye sunmak için. 17 ekimde randevum var umarim 15 kasima yetişir. Yetişirse onay, yetismezse direkt red yiyeceğim gibi...

Kilitli