Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

VPD-Uni Asisst

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
cahitozdemir

VPD-Uni Asisst

Mesaj gönderen cahitozdemir » Pzt Eki 02, 2023 3:40 pm

Merhaba iyi günler arkadaşlar

İngilizce master için Almanya'ya başvuracaktım fakat aklımda bir soru var . VPD belgesini uni-asisst'ten aldığımızda bunu hem uni-asisste ki üniversitelere hem de kendi portallarından başvuru açan üniversitelere yollayabiliriz değil mi ? Her üniversite adına tek tek almamıza gerek yok sanıyorum.
Teşekkür ederim cevaplayanlara

Selman45

Re: VPD-Uni Asisst

Mesaj gönderen Selman45 » Pzt Eki 02, 2023 7:07 pm

cahitozdemir yazdı: Pzt Eki 02, 2023 3:40 pm Merhaba iyi günler arkadaşlar

İngilizce master için Almanya'ya başvuracaktım fakat aklımda bir soru var . VPD belgesini uni-asisst'ten aldığımızda bunu hem uni-asisste ki üniversitelere hem de kendi portallarından başvuru açan üniversitelere yollayabiliriz değil mi ? Her üniversite adına tek tek almamıza gerek yok sanıyorum.
Teşekkür ederim cevaplayanlara
Hangi semestre için başvurduysanız mesela 2024-2025 kış semestre için tekrar uni asiste başvurmanız gerek her başvuru için 35 EURO ödeme alınıyor
36F
İstanbul
Randevu başvuru 15.09.2023
Randevu atama 11.11.2023
Vize görüşme 05.12.2023
Pasaport geliş 05.01.2024
1 Senelik vize verildi

cahitozdemir

Mesaj gönderen cahitozdemir » Pzt Eki 02, 2023 7:16 pm

Selman45 yazdı: Pzt Eki 02, 2023 7:07 pm Hangi semestre için başvurduysanız mesela 2024-2025 kış semestre için tekrar uni asiste başvurmanız gerek her başvuru için 35 EURO ödeme alınıyor
hocam ben ilk defa 2024 25 kış için başvuracağım dediğiniz gibi fakat sorum vpd belgesini bir defa aldığımda aynı belgeyi bütün üniversitelere yollayabilir miyim yoksa başvuracağım her bir üniversite için almak mı gerekiyor ?

Selman45

Mesaj gönderen Selman45 » Pzt Eki 02, 2023 7:18 pm

cahitozdemir yazdı: Pzt Eki 02, 2023 7:16 pm hocam ben ilk defa 2024 25 kış için başvuracağım dediğiniz gibi fakat sorum vpd belgesini bir defa aldığımda aynı belgeyi bütün üniversitelere yollayabilir miyim yoksa başvuracağım her bir üniversite için almak mı gerekiyor ?
1 sene geçerlidir
36F
İstanbul
Randevu başvuru 15.09.2023
Randevu atama 11.11.2023
Vize görüşme 05.12.2023
Pasaport geliş 05.01.2024
1 Senelik vize verildi

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Sal Eki 03, 2023 2:49 pm

Internetten araştırdığımda her okulun ayrı ayrı VPD istediğini okumuştum ancak şahsi deneyimimden gördüğüm kadarıyla her okul VPD olayına ayrı yaklaşıyor.
Ben uni-assist üstünden iki üniversiteye başvurmuştum, biri VPD istiyordu (TUM) diğeri istemiyordu (TH OWL). TUM için VPD belgemi aldım, başvurumu kendi sitelerinden gerçekleştirdim. Ancak TH OWL için kabulüm daha erken geldi ve bir de baktım ki TUM için aldığım VPD'yi kendi belgeleri arasına kaydetmişler. Tamamen ek belge olarak davranmışlar tabii, ama o an anladım ki en azından benim okulum, başka üni için alınan VPDyi kullanabiliyor.

Size tavsiyem, başvuracağınız üniversitelere teker teker mail atmanız ve başka okullar için hesaplanan VPD belgelerini kullanıp kullanmadıklarını teyit etmenizdir.
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)

cahitozdemir

Mesaj gönderen cahitozdemir » Sal Eki 03, 2023 7:46 pm

glowingkakao yazdı: Sal Eki 03, 2023 2:49 pm Internetten araştırdığımda her okulun ayrı ayrı VPD istediğini okumuştum ancak şahsi deneyimimden gördüğüm kadarıyla her okul VPD olayına ayrı yaklaşıyor.
Ben uni-assist üstünden iki üniversiteye başvurmuştum, biri VPD istiyordu (TUM) diğeri istemiyordu (TH OWL). TUM için VPD belgemi aldım, başvurumu kendi sitelerinden gerçekleştirdim. Ancak TH OWL için kabulüm daha erken geldi ve bir de baktım ki TUM için aldığım VPD'yi kendi belgeleri arasına kaydetmişler. Tamamen ek belge olarak davranmışlar tabii, ama o an anladım ki en azından benim okulum, başka üni için alınan VPDyi kullanabiliyor.

Size tavsiyem, başvuracağınız üniversitelere teker teker mail atmanız ve başka okullar için hesaplanan VPD belgelerini kullanıp kullanmadıklarını teyit etmenizdir.
çok teşekkürler cevabınız için

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Sal Eki 03, 2023 11:39 pm

cahitozdemir yazdı: Sal Eki 03, 2023 7:46 pm çok teşekkürler cevabınız için
Rica ederim. Üniversitelerin international officeiyle sürekli olarak iletişimde kalın, aklınıza takılanları sorun. Elinizde başvuracağınız kurumdan gelen yazılı cevapların bulunması sizin için avantajlı olacaktır, bir sıkıntı çıktığında kanıt olarak sunabilirsiniz. İyi forumlar.
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)