Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dusseldorf kira ucretleri

Alinik-Satilik-Kiralik-Araniyor
karate kamil

Mesaj gönderen karate kamil » Pzt Oca 17, 2011 4:45 pm

Arkadaslar ben onumuzdeki bahar donemi erasmus programiyla dusseldorf ta okucam. Simdiden 1 aylik kirami ve depositomu ( 1 aylik kira:300 euro) yatirdim ayarladim kalicagim yeri . Bu Studentenwerk once kalicak yer olmadigini soled bana ama daha sonra kucuk bi apartman dairesi gibi biseyi aylik 300 euroya onerdiler. Ozel sitelerdeki apartman daireleri de daha pahali oldugundan kabul ettim. Sizce bu fiyat cok mu? cunku bu sitede okudugum insanlar 200- en fazla 250 euroya kaliyolar almanyada. biraz bilgi lutfen simdiden tesekkurler

karate kamil

Mesaj gönderen karate kamil » Pzt Oca 17, 2011 4:50 pm

bide aklimdayken soriim almanyada ogrenci icin sehirici ulasimin masrafi yaklasik ne kadar oluyo aylik, bilen biri soylerse cok sevinirim.

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Pzt Oca 17, 2011 5:25 pm

[quote]karate kamil tarafindan yazilan metin:
bide aklimdayken soriim almanyada ogrenci icin sehirici ulasimin masrafi yaklasik ne kadar oluyo aylik, bilen biri soylerse cok sevinirim.[/quote]

Universite kabulunuz varsa okulda Akademisches Auslandsamt a basvururken yolladiginiz butun belgelerin orjinallerini, sigorta kagidinizi , Pasaportunuzu ve dil kursunuzdan almaniz gereken ogrenci belgesi ( Teilnahmebescheinigung ) goturerek kayit ( Anmeldung ) yaptirarak ogrenci kartinizi ( Studentenausweis veya Semesterticket ) aliyorsunuz. Ogrenci kartini ulasim icin kullaniyorsunuz. Sayet Universite kabulunuz yoksa sadece ozel bir dil kursuna kayit yaptirmis iseniz de eyaletlere gore yine ogrenciler icin uygun biletler vardir, ornegin NRW de Schoko Ticket ( ayligi 28 Euro ) veya Jungticket gibi.. Veya bazi ozel kurslarin anlasmali oldugu Universiteler vardir ( Rheinland Privatschule – Duisburg Essen Universitesi ) . Kursunuza giderek anlasmali olan Universitenin kartini alabilirsiniz.. Bu karti hemen almaniz cok onemlidir cunku aylik abonman biletiniz yoksa Almanya da toplu tasima araclariyla ulasim gercekten cok pahalidir ( Ornegin sehir ici tramvay icin tek binmelik biletlerin fiyati 2 , 20 Euro civari , sehirler arasi bilet fiyatlari ise 4 Euro dan baslayip uzakliga gore degismektedir ).
Sorularini sormadan once makaleler kismini incele :D:D:D
@@EmRe@@

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 18, 2011 12:25 pm

Emre55 \'e tesekkurler ,ufak bir arastirma ile bir cok bilgiye sitede ulasabilirsin.

Bilet konusunda arkadas cevap vermis ,yurt konusunda ise ogrenci yurdlarina yer yok ve illa ozel bir yer tutup kalmak zorundaysan 300 Euro cok pahali degil..
Elbette daha uygun fiyatli yerler var 200-250 Euro arasi ama eger yurd yok dedilerse son care 300 Euro..
Yurd konusunda israr etmeni tavsiye ederim.
Veya senin icinde uygun olursa Duisburg Universitesi\'nin yurdlarina basvurabilir misin onu bir arastir..
Duisburg,Dusseldorf\'dan trenle 20 dk uzaklikta ve ogrenci yurdlarinin fiyatlari 185-7 Euro\'dan basliyor...

Bana gore 20 dk uzaklik sorun olmazdi ve neredeyse %50 daha az kira odemek..
Biletin zaten Dusseldorf Uni\'sinin ogrenci karti olacagindan parada odemeyeceksin tren bileti icin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari