Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya İçi Para Gönderme Hakkında

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
uzman pratisyen

Almanya İçi Para Gönderme Hakkında

Mesaj gönderen uzman pratisyen » Pzt Eyl 18, 2023 1:58 pm

Herkese selamlar

studierendenwerk için ödenecek 85 € yu üniversitemin banka hesabına yatırmam gerekiyor. İlgili bankaya gittim fakat o bankadan hesabım olmadığı için parayı yatırmayı kabul etmediler.

Ben de ING bankasına online olarak yatırmak istedim. Başvurdum. Şimdi hesabımın açılmasını bekliyorum. Fakat uzun sürebilir. Kartın gelmesi v.s.

Yok mudur 85 € yu Alman bankasına yatırmanın yolu? Western Union, swift gibi yöntemler haricinde. Komisyon ödemek istemiyorum. Ya da cüzi bir komisyon ödeyebilirim. İş bu 85 € ile bitmiyor. Yakında daha fazla miktar kira vs ödemelerim olacak. Yani taşıma su ile değirmen döndürmek değil de kalıcı bir çözüm arıyorum.

Teşekkürler

basaksahin

Re: Almanya İçi Para Gönderme Hakkında

Mesaj gönderen basaksahin » Pzt Eyl 18, 2023 2:29 pm

Transfergo ve Transferwise

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Pzt Eyl 18, 2023 2:51 pm

Bir arkadaşın açıklama kısmına senin referans numaran ve adını yaparak gönderebilir

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eyl 18, 2023 4:13 pm

Arkadasin dedigi gibi transfergo dan referans bölümüne istediklerini yazip havaleyi yapabilirsiniz. Ayni gün aksami ya da max ertesi güne kadar yatar para.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

uzman pratisyen

Mesaj gönderen uzman pratisyen » Pzt Eyl 18, 2023 6:18 pm

cevaplar için çok teşekkür ederim. Transfergo ve Transferwise kur dönüşümü sırasında lirayı euroya çok kötü kurdan çeviriyor diye biliyorum. Şu şekilde çözdüm. AB vatandaşı bir arkadaş benim yerime transfer etti. Ben de ona nakit verdim.