Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
onur224

Universite kabul

Mesaj gönderen onur224 » Pzt Oca 17, 2011 2:33 am

Almanyada universite son basvuru :
15 temmuz ve 15 ocak.....
Ama cogu uni Dsh sinavi eylul ayinda kis icin Dersler ekimde basliyor...
bu durumda c1 sertifikasina sahip kisi Dsh vermeden 15 temmuz oncesi basvura biliyormu eylul ayindaki universitenin dsh sinavi icin yoksa
illa dsh gecip 15 temmuz oncesi univeriteye vermek zorundamiyiz dsh basvura bilirmiyiz c1 sertifikasini kabul ederlermi Uni icinde Dsh sinavini vermek sarti ile baya kafam karisti...birisi ayrintili aciklayabilirmi??ona gore kurs tarihleri belirlemem lazim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Universite kabul

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Oca 17, 2011 3:47 am

[quote]onur224 tarafindan yazilan metin:
bu durumda c1 sertifikasina sahip kisi Dsh vermeden 15 temmuz oncesi basvura biliyormu eylul ayindaki universitenin dsh sinavi icin yoksa
illa dsh gecip 15 temmuz oncesi univeriteye vermek zorundamiyiz dsh basvura bilirmiyiz c1 sertifikasini kabul ederlermi Uni icinde Dsh sinavini vermek sarti ile baya kafam karisti...birisi ayrintili aciklayabilirmi??ona gore kurs tarihleri belirlemem lazim[/quote]

Selam Onur224 ,acikcasi sorunu tam olarak anlayamadim...

Sitemizde bulunan DSH - Okul Kaydi - Kabul Alma vs. gibi konulari sanirim iyice incelememissin.Makaleler ve Almanya\'da Egitim basliklarina goz atip ,iyice arastirirsan biraz daha aydinlanmis olursun.

Keyifli forumlar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

onur224

Universite kabul

Mesaj gönderen onur224 » Pzt Oca 17, 2011 11:31 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
illa dsh gecip 15 temmuz oncesi univeriteye vermek zorundamiyiz dsh basvura bilirmiyiz c1 sertifikasini kabul ederlermi Uni icinde Dsh sinavini vermek sarti ile baya kafam karisti...birisi ayrintili aciklayabilirmi??ona gore kurs tarihleri belirlemem lazim[/quote]

Selam Onur224 ,acikcasi sorunu tam olarak anlayamadim...

Sitemizde bulunan DSH - Okul Kaydi - Kabul Alma vs. gibi konulari sanirim iyice incelememissin.Makaleler ve Almanya\'da Egitim basliklarina goz atip ,iyice arastirirsan biraz daha aydinlanmis olursun.

Keyifli forumlar.[/quote]

Kisaca 15 temmuz son basvurusu olan bir universiteye C1 belgesi ile basvurabiliyormuyuz yoksa 15 temmuz oncesi basvurmadan once dsh gecip dsh belgesi ile mi basvurmak gerekiyor...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Universite kabul

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 17, 2011 12:46 pm

NC olan bolumlere cogu universitede 15 temmuza kadar dsh,testdaf,c1 goethe vs ile basvuurlmak zorunda. diger bolumlere 15 temmuza B2 sertifikanla bile basvurabilirsin. Semester baslayana kadar dsh yi gecmelisin. dsh yi gecince semesterla beraber uniye baslarsin

onur224

Universite kabul

Mesaj gönderen onur224 » Pzt Oca 17, 2011 6:53 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

NC olan bolumlere cogu universitede 15 temmuza kadar dsh,testdaf,c1 goethe vs ile basvuurlmak zorunda. diger bolumlere 15 temmuza B2 sertifikanla bile basvurabilirsin. Semester baslayana kadar dsh yi gecmelisin. dsh yi gecince semesterla beraber uniye baslarsin[/quote]
Acaba NC Puanlamasi neye gore yapiliyor...

EmRe67

Universite kabul

Mesaj gönderen EmRe67 » Pzt Oca 17, 2011 8:39 pm

*Lisans egitimi icin gideceklerin lise diploma not ortalamalarina gore hesaplaniyor.

Master icin veya universiteyi burda yarida birakip orda devam edecekler icin ise lise diplomasi , oss puani ve universite diplomasina gore hesaplaniyor diye biliyorum...
@@EmRe@@

sbll

Universite kabul

Mesaj gönderen sbll » Sal Oca 18, 2011 12:32 am

yorumlarinizi okudum fakat bi kac sey kafama takildi benim bildigim kadariyla her universitenin ayri bir basvuru tarihi vardi yanlis mi biliyorum? Bir digeri oraya sartli kabul selkinde basvuru yapip kabulum olduktan sonra bir sene sonunda dsh sinavina katilamiyomuyum ?

onur224

Universite kabul

Mesaj gönderen onur224 » Sal Oca 18, 2011 12:39 am

NC BOLUMLERINE SARTLI KABUL OLUYOMU AYRICA PUANLAMA neye gore yapiliyor yani 2,,3,,1,8 bu puanlar hangileri basarili....

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Universite kabul

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 18, 2011 12:34 pm

NC BOLUMLERINE SARTLI KABUL OLUYOMU AYRICA PUANLAMA neye gore yapiliyor yani 2,,3,,1,8 bu puanlar hangileri basarili....[/quote]

0Puanlama en basit soyle anlatayim ; Turkiye\'de okudugun ders notlarina gore yapiliyor..Ornegin Almanya\'da Matematik okumak istiyorsun ve Turkiye\'de lisede mat. notun 1 bu durumda muhtemelen kabul alamazsin.
Olay bu.
Ama iyi bir notun varsa o zaman sartli kabul evet alabiliyorsun.

onur224

Universite kabul

Mesaj gönderen onur224 » Çrş Oca 19, 2011 3:08 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
NC BOLUMLERINE SARTLI KABUL OLUYOMU AYRICA PUANLAMA neye gore yapiliyor yani 2,,3,,1,8 bu puanlar hangileri basarili....[/quote]

0Puanlama en basit soyle anlatayim ; Turkiye\'de okudugun ders notlarina gore yapiliyor..Ornegin Almanya\'da Matematik okumak istiyorsun ve Turkiye\'de lisede mat. notun 1 bu durumda muhtemelen kabul alamazsin.
Olay bu.
Ama iyi bir notun varsa o zaman sartli kabul evet alabiliyorsun.[/quote]

benim not ortolamam 5 uzerinden 4 (diploma notum ) acaba bu notum yuksek mi iyimi almanyada kabul icin sozel bolum okudum... bu not ortalamasini nasil NC cevirebilirim 5 uzerinden 4 ,,,NC GORE kac bu 2.0 yakin mi acaba

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Universite kabul

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Oca 19, 2011 7:27 pm

Bilmiyorum NC nasil hesaplaniyor ama orada sadece diploma notun hesaplanmiyor,transkrip hesaplaniyor yani ders notlarin hesaba katiliyor sadece diploma notun degil..
Ama eger 5 uzerinden 4 ise iyi bir puan fazla nedise etm.

jorge

Universite kabul

Mesaj gönderen jorge » Çrş Oca 19, 2011 8:15 pm

NC olan bolumlere cogu universitede 15 temmuza kadar dsh,testdaf,c1 goethe vs ile basvuurlmak zorunda. diger bolumlere 15 temmuza B2 sertifikanla bile basvurabilirsin. Semester baslayana kadar dsh yi gecmelisin. dsh yi gecince semesterla beraber uniye baslarsin[/quote]

benim zaten dsh sinavim 7 temmuzda falan olucak, universitelerin masterlarinin cogunun basvuru tarihi o zaman bile coktan bitmis oluyor. hic bir okula basvuramazsam almanyada bir donem bos bos gezmek zorunda mi kalicam, korkunc olur. dsh sinavini alacaktir gibi bir belgeyle basvurma sansi olmaz mi? ya da belki de dedigim sartli kabul oluyordur, tam bilmiyorum sartli kabul muhabbetlerini.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Universite kabul

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Oca 19, 2011 8:33 pm

[quote]jorge tarafindan yazilan metin:

benim zaten dsh sinavim 7 temmuzda falan olucak, universitelerin masterlarinin cogunun basvuru tarihi o zaman bile coktan bitmis oluyor. hic bir okula basvuramazsam almanyada bir donem bos bos gezmek zorunda mi kalicam, korkunc olur. dsh sinavini alacaktir gibi bir belgeyle basvurma sansi olmaz mi? ya da belki de dedigim sartli kabul oluyordur, tam bilmiyorum sartli kabul muhabbetlerini.[/quote]

DSH icin oyle bir belge yok ama master yapmak istedigin okulda sartli kabul verebilir.Yani sana kabul verir ama kaydini yapmaz.Bunun icinde sart kosar DSH - TOEFL gibi...Sende sana kosulan sartlardan birini verdigin taktirde okula kaydini yapar baslarsin.

GK

Universite kabul

Mesaj gönderen GK » Çrş Oca 19, 2011 9:26 pm

okumadim tam olarak diger yorumlari son yorumdan yola cikar peki simdi diyelim 15 temmuz son gozukuyor basvurcagim okulun sitesinde ve ben 20 temmuzda dsh yi verdim ve uni assist araciligiyla basvurmak zorundayim buna bi cozum varmi ?

jorge

Universite kabul

Mesaj gönderen jorge » Prş Oca 20, 2011 7:20 pm

bugun fuldayla gorusme sansim oldu, sadece orda vorbereitungssemester alacagim icin \'\'dsh\'yi alacaktir\'\' tarzi bir belge verebilirlermis ancak diger okullar icin yapabilecekleri bir sey yokmus. funderschatten\'in dedigi gibi uygulama okuldan okula degisiyor bazilarinda dsh belgesini sonradan verebilirsin tarzi seyler soyledi.

uni-assistte boyle birseyin mumkun olacagini pek sanmiyorum sahsen.

egitmen

Universite kabul

Mesaj gönderen egitmen » Cum Oca 21, 2011 1:54 pm

Slm arkadaslar.Bilgilerinize ihtiyacim var.bilgsyr ogretmeniyim.devlet okulunda gorev yapiyorum ve almanyadan bir kizla evlendim.istifa edip orada yasamayi planliyoruz.Acaba diplomam orda ne ise yarar? neler yapabilirim? denklik konusunda neler yapabilirim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Universite kabul

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 22, 2011 5:26 pm

Yeni cikacak yasaya gore artik yabanci ulkelerden alinan diplomalar taninacakti direk olarak. Almanya da, Turkiyedeki gibi bilgisayar kurslari vs yok. Daha cok programlama uzerine kurslar oluyor, ve bolum tam olarak universitelerde okutulmuyor. Ausbildung dedigimiz mesleki egitm gorerek ayni isi Almanyada da yapabilirsiniz

memo21

Universite kabul

Mesaj gönderen memo21 » Cmt Oca 22, 2011 11:20 pm

Sanirim almancayi iyi bildikten sonra kabul ederler. Tabi Physikerinde dedigi gibi Turkiye gibi degil burasi, programlama vs. bolumler burda cogunluktadir. Ama sizin diplomanizi VHS icin kabul ederler, cunku orada EDV dersleri veriliyor, yani bu gibi yerlerde kabul edilebilir. Yada yine IT-Systemkaufmann vb. bir meslek diplomasinida verebilirler.

egitmen

Universite kabul

Mesaj gönderen egitmen » Pzr Oca 23, 2011 11:35 am

Arkadaslar cok tsk ederim cvplar icin...Bu yasa ne zaman cikiyor ..? Diplomami ve transkriptimi almancaya cevirddim..master icin not ortalam da yetiyor..Munihte yasayacam..master mi yapsam,yoksa orada yeniden m,i okusam..?Ilk adim olarak nereye kime basvurmam gerekir...* Almancam a2 seviyesinde..Kisaca merakim ve derdim nasil para kazanabilirim..?

baran burak

Universite kabul

Mesaj gönderen baran burak » Pzr Oca 23, 2011 9:22 pm

Yeni cikacak yasaya gore artik yabanci ulkelerden alinan diplomalar taninacakti direk olarak. Almanya da, Turkiyedeki gibi bilgisayar kurslari vs yok. Daha cok programlama uzerine kurslar oluyor, ve bolum tam olarak universitelerde okutulmuyor. Ausbildung dedigimiz mesleki egitm gorerek ayni isi Almanyada da yapabilirsiniz[/quote]
Gurkan abi bu yeni cikacak yasa da Turkiyede 2 yillik MYO okuyanlarin diplomalarida taninacak mi?
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...