Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
baran burak

Universite kabul

Mesaj gönderen baran burak » Pzr Oca 23, 2011 9:22 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
Yeni cikacak yasaya gore artik yabanci ulkelerden alinan diplomalar taninacakti direk olarak. Almanya da, Turkiyedeki gibi bilgisayar kurslari vs yok. Daha cok programlama uzerine kurslar oluyor, ve bolum tam olarak universitelerde okutulmuyor. Ausbildung dedigimiz mesleki egitm gorerek ayni isi Almanyada da yapabilirsiniz[/quote]
Gurkan abi bu yeni cikacak yasa da Turkiyede 2 yillik MYO okuyanlarin diplomalarida taninacak mi?
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Universite kabul

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Oca 23, 2011 9:35 pm

evet

baran burak

Universite kabul

Mesaj gönderen baran burak » Pzr Oca 23, 2011 9:44 pm

Gurkan abi tsk ederim yasanin ne zaman cikacagi belli mi acaba?
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...

Umut444

Universite kabul

Mesaj gönderen Umut444 » Pzr Oca 30, 2011 1:57 am

Herkese merhaba,,,

2 yil once universite sinavinda Ktu uluslar arasi iliskilere yerlesmistim ama gidip kayit falan yapmadim daha dogrusu hic baslamadim.Osym den 2 yl onceki bu yerlesti belgesininin ciktisini alsam 2 yil onceki bu belgeyle sartli kabul almak icin basvuru yapilabilinir mi?
Ve oncesinde dil kursu gormek istiyorum dil kursu dil sinavi derken toplam dil isi birbucuk yil olsa ve 3-4 yil onceki bu universite yerlesti belgesiyle universiteye kayit yapabilir miyim?
En son kac yil onceki Turkiyede de alinan Universite yerlesti belgesiyle Almanyadaki universitelerde kullanabiliriz,kac yil gecerlilikleri var en son?

Umut444

Universite kabul

Mesaj gönderen Umut444 » Pzr Oca 30, 2011 9:35 pm

Arkadaslar yukaridaki sorum hakkinda bilgisi olan yoqq mu?

GK

Universite kabul

Mesaj gönderen GK » Pzt Oca 31, 2011 12:25 am

osym belgesinin 10 yil gecerliligi var diye biliyorum.

Umut444

Universite kabul

Mesaj gönderen Umut444 » Pzt Oca 31, 2011 12:29 am

Boyleyse cok super olur.
Bu arada tsk ederim.

jorge

Universite kabul

Mesaj gönderen jorge » Prş Şub 03, 2011 4:25 am

acaba degerli site yoneticileri bachelor icin yaptiklari nc siralamasini master icin de yapmayi dusunuyorlarmi? :)

nuray

Universite kabul

Mesaj gönderen nuray » Prş Şub 03, 2011 12:51 pm

UNIVERSITE KABUL
herkese merhaba,
benim sorum biraz degisik, yani bununla ilgili forumda gecmis zamanda yapilan herhangi bir yazisma bulamadim, buraya yazdim.

Universiteye basvuru yaptigimizda (y. lisans icin soruyorum) cevap gelmeden once gidip gorusmek, kendini tanitmak, okulu tanimak istemek iyi mi olur? itici mi olur? bu durum almanya icin genellenebilir mi, yoksa universiteye gore degisir mi (bahsettigim mesela Munih Teknik Universitesi..)
tesekkurler simdiden :)

alp22

Universite kabul

Mesaj gönderen alp22 » Prş Şub 03, 2011 1:25 pm

hani basvuruyu yapmissin beklerken gidip ben geldim basvurum ne alemde desen,iyi karsilamazlar.iyi karsilamalari icin bir sebep yok cunku.avrupanin en iyi teknik universtelerinden biri zaten.dunyanin bi suru yerinden bi suru ogrenci basvuruyor.ozellikle yuksek lisansa.
zaten buyuk ihtimalle mulakata cagirirlar.
benm dusuncem bu.yani teknik unilere basvuran arkadaslarda bunu gozlemledim.

isilra

Universite kabul

Mesaj gönderen isilra » Cum Şub 18, 2011 8:58 pm

Forumda yeniyim baktim tartisma forumlarina fakat soruma net bir cevap alamadim buradan yardim ederseniz sevinirim.
Ben psikoloji 1. sinif ogrencisiyim Almanya\'ya gitmem gerekiyor biraz arastirdim burada herhangi bir universiteye yerlesmis olmak yetiyormus oraya gidince tekrar 1. siniftan baslamam gerekiyormus, burada ders notlarimin kac olmasi gerekiyor zaten orada tekrar 1. sinifi okuyacagim dikkate alinacak mi buradaki ders notlarim bunu merak ediyorum ?

MERVE ASCI

Universite kabul

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Şub 20, 2011 5:49 pm

selam.Uni sinavini kazanmis olman yeterli basvurman icin.Buraya geldiginde evet bastan baslaman gerekli;ama gordugun ortak dersleri baslangicta tanitabilirsin ve ayni dersleri yeniden alman gerekmez.yani 1. sinif notlarinin onemi yok.Geriye kalan tek sart dil sinavi o kdar

caglar_928

Universite kabul

Mesaj gönderen caglar_928 » Pzr Şub 20, 2011 7:09 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
selam.Uni sinavini kazanmis olman yeterli basvurman icin.Buraya geldiginde evet bastan baslaman gerekli;ama gordugun ortak dersleri baslangicta tanitabilirsin ve ayni dersleri yeniden alman gerekmez.yani 1. sinif notlarinin onemi yok.Geriye kalan tek sart dil sinavi o kdar[/quote]

forumda aradm ama bir turlu bulamadim almanyada universiteye kabul edilirken burda herhangi bi universite kazanmamiz gerekiyor ama oraninda iyi universiteleri var benim burda odtu ya da itu tutturmam bana orda ne kadar avantaj saglar lise diploma notunun ordaki universitelere girerken ki rolu ne kadar olur ornegin 85 ise orda iiyi bir yere mi gideriz? Cevabin icin simdiden tesekkurler.

Cihan

Universite kabul

Mesaj gönderen Cihan » Pzr Şub 20, 2011 11:21 pm

Turkiyeden ITU den mezun birisiyle tanismistim buraya gelmisti master icin. Abim ise Mersin Universitesi mezunu ama basvuruda hicbir fark yaratmadilar. Hatta abime dsh yi ver gel basla dediler master a ITU lu arkadas son 3 bewerbung donemindede surekli red cevabi alip durdu master bolumlerinden. Sonrada dayanamadi tasi taragi topladi Turkiyeye dondu.
O sacma ODTU,ITU,BOGAZICI ayrimi Turkiye sinirlarindan disariya cikamiyor. Ha elbette var birkac tane aptal sekreter. Kimden duymuslarsa ODTU ve ITU diyorlar ama onlarinda omru pek fazla degil zira o sekreterler fossillesmis 1-2 Turk dusmani sekreter teyzeden ibaret ;)

caglar_928

Universite kabul

Mesaj gönderen caglar_928 » Pzt Şub 21, 2011 1:14 pm

[quote]Cihan tarafindan yazilan metin:
Turkiyeden ITU den mezun birisiyle tanismistim buraya gelmisti master icin. Abim ise Mersin Universitesi mezunu ama basvuruda hicbir fark yaratmadilar. Hatta abime dsh yi ver gel basla dediler master a ITU lu arkadas son 3 bewerbung donemindede surekli red cevabi alip durdu master bolumlerinden. Sonrada dayanamadi tasi taragi topladi Turkiyeye dondu.
O sacma ODTU,ITU,BOGAZICI ayrimi Turkiye sinirlarindan disariya cikamiyor. Ha elbette var birkac tane aptal sekreter. Kimden duymuslarsa ODTU ve ITU diyorlar ama onlarinda omru pek fazla degil zira o sekreterler fossillesmis 1-2 Turk dusmani sekreter teyzeden ibaret ;)[/quote]

tesekkurler cevap icin peki lise diploma notunun onemi ne kadar onun hakkindada bi bilgin var mi bn master degl universite okumayi dusunuorum

melldnc

Re: Universite kabul

Mesaj gönderen melldnc » Pzt Oca 15, 2024 5:15 pm

:D
Physiker yazdı: Cmt Oca 22, 2011 5:26 pm Yeni cikacak yasaya gore artik yabanci ulkelerden alinan diplomalar taninacakti direk olarak. Almanya da, Turkiyedeki gibi bilgisayar kurslari vs yok. Daha cok programlama uzerine kurslar oluyor, ve bolum tam olarak universitelerde okutulmuyor. Ausbildung dedigimiz mesleki egitm gorerek ayni isi Almanyada da yapabilirsiniz
Merhabalar ben almanyaya Bremen şartlı kabul ile geldim ekime kadar oturum aldım bu süre içinde üniversite yerine ausbildung başvurusu yapsam Ekim ayında ki oturum alma sürecinde problem yaşar miyim hali hazırda bir kursa gittigimi belgeleyen bir evrak teslim ettik ama kurs hala başlamadı erteleniyor Ekim ayında da o kurstan evrak isteyecekler ama kursu online alıyorum ausbildunga başvuru yapmak için hakkım var mı bana yardımcı olursanız çok sevinirim