Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı kabulle vize alan arkadaşlar hangi dil kursuna kayıt olduklarını söyleyebilir mi?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
utkusb

Şartlı kabulle vize alan arkadaşlar hangi dil kursuna kayıt olduklarını söyleyebilir mi?

Mesaj gönderen utkusb » Cmt Eyl 16, 2023 3:41 pm

Bayağıdır araştırıyorum fakat karşıma çıkan dil kurslarının çoğunda her ne kadar 18, 20 veya 22 ders saati gibi ibareler kullansalar da dersler haftaiçi 9:00 - 12:15/12:30 aralıklarında oluyor ve vize için istenen haftalık min. 18 ders saati limitinin altında kalıyor. Eğer vize kabulü alanlar kayıt oldukları dil kurslarını paylaşırlarsa çok mutlu olurum.

Şu ana kadar bulduğum dil kursları;
- Perfekt Deutsch - Dortmund
- IBZ Essen

Teşekkürler. :)

hayriyeyilmaz_

Re: Şartlı kabulle vize alan arkadaşlar hangi dil kursuna kayıt olduklarını söyleyebilir mi?

Mesaj gönderen hayriyeyilmaz_ » Cmt Eyl 16, 2023 10:18 pm

utkusb yazdı: Cmt Eyl 16, 2023 3:41 pm Bayağıdır araştırıyorum fakat karşıma çıkan dil kurslarının çoğunda her ne kadar 18, 20 veya 22 ders saati gibi ibareler kullansalar da dersler haftaiçi 9:00 - 12:15/12:30 aralıklarında oluyor ve vize için istenen haftalık min. 18 ders saati limitinin altında kalıyor. Eğer vize kabulü alanlar kayıt oldukları dil kurslarını paylaşırlarsa çok mutlu olurum.

Şu ana kadar bulduğum dil kursları;
- Perfekt Deutsch - Dortmund
- IBZ Essen

Teşekkürler. :)
Merhaba ben kapitel zwei Berlin dil kursuna kaydoldum. Normal ders saati dediğiniz gibi altında kalıyordu bana ek olarak 4 saatlik speaking kursu eklemesi yapıldı. Herhangi bir şey seçebiliyorsunuz gramer, reading, listening gibi ben onu tercih ettim ve böylelikle gerekli olan saati tamamlamış oldum. Kursumun bir avantajı daha var en 3 aylık kayıt isteniyor vizede ve çoğu kurs kaydolduğun kadar ücreti istiyor ve vizen çıkmadığı takdirde tamamını geri ödemiyorlar kayıp fazla oluyor. Benim kursumda aylık ödeme alınıyor benden sadece 1 aylık ücret istendi ve istediğim ay kadar kayıt belgesi yolladılar ben 12 aylık istedim eğer vizem çıkmasaydı 1 aylık ücretin yüzde 80inini geri ödeyeceklerdi yani benim kaybım 80 euro civarı olacaktı en kötü ihtimalle. Ek olarak kursun fiyatı ek derse birlikte 400 euro civarıydı sanırım. Arkadaşla kayıt yaparsanız ya da birden çok aya kayıt yaparsanız indirim gibi avantajları da var. Umarım yardımcı olur size.

utkusb

Re: Şartlı kabulle vize alan arkadaşlar hangi dil kursuna kayıt olduklarını söyleyebilir mi?

Mesaj gönderen utkusb » Cmt Eyl 16, 2023 11:39 pm

hayriyeyilmaz_ yazdı: Cmt Eyl 16, 2023 10:18 pm Merhaba ben kapitel zwei Berlin dil kursuna kaydoldum. Normal ders saati dediğiniz gibi altında kalıyordu bana ek olarak 4 saatlik speaking kursu eklemesi yapıldı. Herhangi bir şey seçebiliyorsunuz gramer, reading, listening gibi ben onu tercih ettim ve böylelikle gerekli olan saati tamamlamış oldum. Kursumun bir avantajı daha var en 3 aylık kayıt isteniyor vizede ve çoğu kurs kaydolduğun kadar ücreti istiyor ve vizen çıkmadığı takdirde tamamını geri ödemiyorlar kayıp fazla oluyor. Benim kursumda aylık ödeme alınıyor benden sadece 1 aylık ücret istendi ve istediğim ay kadar kayıt belgesi yolladılar ben 12 aylık istedim eğer vizem çıkmasaydı 1 aylık ücretin yüzde 80inini geri ödeyeceklerdi yani benim kaybım 80 euro civarı olacaktı en kötü ihtimalle. Ek olarak kursun fiyatı ek derse birlikte 400 euro civarıydı sanırım. Arkadaşla kayıt yaparsanız ya da birden çok aya kayıt yaparsanız indirim gibi avantajları da var. Umarım yardımcı olur size.
Sorunumu cozdum biraz arastirmayla. Dil kurslarinda yazilan 20 UE gibi tabirler kafami cok karistirmisti. Ozellikle vize icin istenenlerde dil kursu icin yazilan min. 18 ders saati aslinda 18 saat demek degilmis. Aslinda haftada en az 18 derslik bir yogunlastirilmis kursa yazilmak gerekiyor. Cunku Almanya'da bir ders saati aslinda 45 dk.

Ama tesekkurler yine de. Sanirim ya Trivium dil kursuna, ya da Deutsch Aktiv adli dil kursuna gidecegim. :)