Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Vizesi Çalışma Vizesine Dönebilir mi?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Montesqui

Dil Kursu Vizesi Çalışma Vizesine Dönebilir mi?

Mesaj gönderen Montesqui » Cum Eyl 15, 2023 4:57 pm

Selam arkadaşlar. Türkiye'de Bilgisayar Mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim. Okul bittiğinde Almanya'ya göçmek istiyorum ama öncesinde dil kursuna gitmek istiyorum. Dil kursu vizesi alarak gidersem bunu kurs bitiminde iş bulup çalışma vizesine dönüştürme şansım olur mu?

Montesqui

Re: Dil Kursu Vizesi Çalışma Vizesine Dönebilir mi?

Mesaj gönderen Montesqui » Cmt Eyl 16, 2023 10:35 am

Günceldir.

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Cmt Eyl 16, 2023 11:16 am

Montesqui yazdı: Cmt Eyl 16, 2023 10:35 am Günceldir.
Yüksek ihtimalle dönmeyecektir. 44F dil kursu kategorisinden başvurup sadece dil kursu için gidenler yükseköğretime geçmek isteseler bile türkiyeye geri dönüp baştan başvuru yapmaları gerekiyor diye duymuştum. Adı üstünde dil kursu vizesi olduğu için oturum uzatmak mümkün olmayacaktır diye tahmin ediyorum. Kurstan sonra geri dönüp iş başvurusu yapıp tekrar vizeye başvurabilirsiniz.
Stuttgart/Baden-Württemberg

Montesqui

Mesaj gönderen Montesqui » Cmt Eyl 16, 2023 1:09 pm

emirogan9 yazdı: Cmt Eyl 16, 2023 11:16 am Yüksek ihtimalle dönmeyecektir. 44F dil kursu kategorisinden başvurup sadece dil kursu için gidenler yükseköğretime geçmek isteseler bile türkiyeye geri dönüp baştan başvuru yapmaları gerekiyor diye duymuştum. Adı üstünde dil kursu vizesi olduğu için oturum uzatmak mümkün olmayacaktır diye tahmin ediyorum. Kurstan sonra geri dönüp iş başvurusu yapıp tekrar vizeye başvurabilirsiniz.
İş arama vizesine başvurabilirim de önce dil kursu yapmak istedim. Bölümü İngilizce okuyorum ve Almanca B2 sertifikam da var. Diğer vize türüyle kolayca gelebilecek birine de dön ülkene tekrar başvur derler mi? Net bilgisi olan ya da bu durumu yaşayan var mı?