Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okul Kaydı Silinince Çalışma İzni

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
quarky

Okul Kaydı Silinince Çalışma İzni

Mesaj gönderen quarky » Cmt Eyl 02, 2023 7:48 pm

Merhaba, şartlı kabul ile bu dönem Almanya'ya gelip kursa gideceğim. İstediğim bölüm sadece kış sömestrında başlıyor fakat çalışma izni için o kadar süre beklemem maddi olarak beni çok zorlar. Bundan dolayı yaz sömestrı başlayana kadar C1 belgemi alıp, çalışma izni alabilmek için yaz sömestrında başlayan bir bölüme kaydolmayı düşünüyorum. İzni aldıktan sonra yaz aylarında kaydımı iptal edip aynı okulda asıl istediğim bölüme kış sömestrı için başvurmayı düşünüyorum. Bölüme olan kaydımı iptal ettiğim zaman çalışma iznim gider mi? Veya bu yöntemde fark edemediğim herhangi bir risk var mı?

Bilker

Re: Okul Kaydı Silinince Çalışma İzni

Mesaj gönderen Bilker » Pzr Eyl 03, 2023 12:21 am

Okul kaydini yazip sildirip geri nasil kayit yeniliyorsun ve madem yeniden kayit yapacaksan neden kayit sildiriyorsun? Direkt kabul aldiktan sonra neden baska bir bölüme kayit yaptirmiyorsun?

quarky

Re: Okul Kaydı Silinince Çalışma İzni

Mesaj gönderen quarky » Sal Eyl 05, 2023 1:10 am

Bilker yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 12:21 am Okul kaydini yazip sildirip geri nasil kayit yeniliyorsun ve madem yeniden kayit yapacaksan neden kayit sildiriyorsun? Direkt kabul aldiktan sonra neden baska bir bölüme kayit yaptirmiyorsun?
Çünkü istediğim bölüm sadece kış sömestrında var. Kayıt yenilemiyorum baştan o bölüme kış somestri için başvurmayı düşünüyorum diğer kaydımı sonlandırıp.