Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

SAT ile Alman üniversitelerine başvurmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nisaamac

SAT ile Alman üniversitelerine başvurmak

Mesaj gönderen nisaamac » Cum Eyl 01, 2023 8:32 pm

Merhaba! Şu an Türkiye'de bir fen lisesinde 12. sınıf öğrencisiyim (ib diplomam yok) ve seneye Almanya'da makine mühendisliği okumak istiyorum. RWTH Aachen ve TUM gibi okullara SAT ile başvuru yapabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Computer_Berkay

Re: SAT ile Alman üniversitelerine başvurmak

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Eyl 01, 2023 10:37 pm

Merhaba SAT la basvurma ile alakali acikcasi kesin bilgim yok ama üniversitede bir arkadasim var yabanci ama türk degil. SAT ye girdigini ondan sonra üniversiteye basvurdugunu söylemisti. Dolayisiyla basvurulabiliyor anladigim kadariyla.

Lakin dedigim gibi sadece tesadüfi aklima geldi bi ara öyle demisti bana kesin bir bilgi icermiyor. Gördügümde yine sorar yazarim size :)

Üniversitelere bu konu ile alakali bir mail atarsaniz size dönüs yaparlar hemen kesin bilgi icin mail atmayi denerin derim 👍
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

emirogan9

Re: SAT ile Alman üniversitelerine başvurmak

Mesaj gönderen emirogan9 » Cmt Eyl 02, 2023 1:10 am

nisaamac yazdı: Cum Eyl 01, 2023 8:32 pm Merhaba! Şu an Türkiye'de bir fen lisesinde 12. sınıf öğrencisiyim (ib diplomam yok) ve seneye Almanya'da makine mühendisliği okumak istiyorum. RWTH Aachen ve TUM gibi okullara SAT ile başvuru yapabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.
Bildiğim kadarıyla türk vatandaşıysanız yerleştirme belgeniz olması zorunlu oradaki adaylarla denk olabilmek için. SAT ve AP ile bildiğim kadarıyla RWTH kabul yapıyor ama sadece ABD vatandaşları için bu prosedür öyle sanıyorum.
Stuttgart/Baden-Württemberg